Maminka.czobličejová jóga

Chcete mít krásné kočičí oči jako Marta Dřímal Ondráčková? Tady máte postup!

V minulé lekci obličejové jógy jsme se zaměřili na krásně vyrýsované kontury a na konci videa se vás zeptali, čemu se máme věnovat dnes. Jednoznačně vyhrály oči. Tak hurá na ně!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

VELKÉ, ROZUMĚJTE OTEVŘENÉ OČI

To znamená pohled bez padajících víček. Ta mají tendenci kolabovat jak ve vnitřních, tak vnějších koutcích, nebo „jedou“ dolů prostě celá. Příčin je hned několik a odstranit je může „šikovná“ kombinace posílení a uvolnění.
 
 
@maminka_cze V minulé lekci obličejové jógy z programu #udrzksicht jsme se s Martou Dřímal Ondráčkovou zaměřili na krásně vyrýsované kontury a na konci videa se vás zeptali, čemu se máme věnovat dnes. ➡️ Jednoznačně vyhrály oči. 👁️Tak hurá na ně! #udrzksicht #cviceni #faceyoga #massage #oblicejovajoga #maminka #maminkacz ♬ original sound - Maminka.cz

SPODNÍ VÍČKA

Kolem oka je jeden velký sval, takže tohle rozdělení na spodní a horní je trochu zavádějící. Nicméně spodní oblouk kruhového očního svalu moc rád podléhá gravitačním zákonům a táhne s sebou samozřejmě i vršek. Pokud tedy chcete mít otevřené oči, musíte začít zespodu. Přivírání s fixací je jeden z hlavních cviků pro udržení obličeje v kondici. Prsty chrání jemná místa, kde se mohou tvořit zbytečné vrásky, a pohled vzhůru zintenzivňuje účinky cvičení. Může to na první pohled vypadat, že nic neděláte, ale zdání klame, tento cvik je velmi účinný.
 

HORNÍ VÍČKA

Ta se nejlépe posilují ve streči. Pomocí dlaní vytáhnete obočí i s celým čelem vzhůru a potom jednoduše zavíráte oči. Celé to můžete ještě zefektivnit, když se podíváte na podlahu. Cítíte ten tah, proti kterému musíte táhnout víčka dolů? Nezapomeňte držet ramena od uší, aby se vám zbytečně nedostala křeč do šíje.

SPÁNKOVÝ SVAL

Jeho uvolněním dosáhnete toho, že se opětovně vypne, a netlačí tak na vnější koutky. Intenzivnější forma téhle jednoduché masáže dokáže zvednout i padající obočí, které tlačí na celou oblast očí.
 

KOČIČÍ OČI

Když už jste si to uvolnili, tak si tam rovnou přidejte pár přivření, kdy zároveň fixujete spánky. Posilujete tak vnější část očního svalu. Pokud je dostatečně silná, drží vám krásný tvar očí. Takové mikro posilování je pro oči nesmírně zdravé. Klidně si ho zopakujte párkrát za den. Stačí tři až pět opakování, a za týden už byste měli poznat rozdíl v celkové kondici očí.
 

MASÁŽ

Rozhodně se nebojte okolí očí masírovat! Svaly masáž milují a ani tento není výjimka. Důležité je dodržet dvě pravidla. Pleť musí být vždycky namazaná a prsty musejí pracovat bezpečně proti kosti. Pokud je dodržíte, nemusíte se bát i celkem přitlačit. Tím nejenže udržujete sval ve skvělé kondici, ale zároveň odvádíte i přebytečnou vodu a zmírňujete případný otok očí. Jak si udělat takovou zázračnou masáž a zbavit se otoků v obličeji, to si ukážeme v některé z příštích lekcí #udrzksicht.
 

VIDEO: Ljuba Krbová: Mládnu díky obličejové józe a funguje to!

 
 
Témata: Oči, obličejová jóga, Masáže, pleť, sval, obličej, oko, Jóga, Marta Dřímal Ondráčková, víčka, Kontura, Víčko, Lekce, Masáž