Maminka.czZdraví

Chcete mít přehled o zdravotní péči za sebe i celou rodinu?

Reklama
3. 12. 2020
Chcete mít přehled o zdravotní péči za sebe i celou rodinu?
Klienti VZP se mohou registrovat do aplikace Moje VZP.

Aplikace Moje VZP umožňuje klientům Všeobecné zdravotní pojišťovny snadný a bezpečný přístup k maximu informací, které má pojišťovna o průběhu jejich pojištění a o čerpání zdravotních služeb k dispozici.

Nemusíte chodit na pobočku pro přehled zdravotní péče

V pohodlí domova si můžete prohlédnout přehled zdravotní péče, kterou na vás pojišťovně vykázali konkrétní lékaři a zdravotnická zařízení, a to včetně částek, které VZP za péči zaplatila. Přímo v aplikaci také můžete pojišťovnu upozornit, pokud jste našli nějakou nesrovnalost.

Z jednoho účtu na Moje VZP lze kontrolovat nejenom své vlastní informace, ale i informace vašich blízkých, dětí, manžela či rodičů a prarodičů. Je to jednoduché a nebudete potřebovat žádné nové přihlašovací údaje, vytvářet nové e-mailové adresy ani složitě vymýšlet nová hesla.

Do aplikace mají přístup také opatrovníci. Potřeba jsou k tomu odpovídající dokumenty (čestné prohlášení o rodičovství, plná moc, ustanovení o opatrovnictví). Poskytované údaje jsou ze strany VZP zabezpečeny proti zneužití cizích osob.

Jak se registrovat?

K registraci do Moje VZP potřebujete číslo EHIC (svoje, popřípadě zastupované osoby, kterou chcete přidat ke svému účtu), své telefonní číslo a mailovou adresu, kam vám přijde ověřovací kód. Na webové stránce Moje VZP je jednoduchý návod, takže to určitě zvládnete!

Aplikace Moje VZP je dostupná nejen na počítačích, ale i na mobilních telefonech s operačními systémy Android i iOS a tabletech.

Klepněte pro větší obrázek

Používejte Moje VZP i když jste plátce

V aplikaci je dostupný i přehled o plátcích pojistného včetně jejich historie. V případě, že jste nebo jste byli plátcem vy sami, si můžete kdykoliv ověřit, zda nemáte nějaké dluhy na pojistném. Systém eviduje také výši doplatků za léky a sleduje, zda jste dosáhli ochranného limitu nebo jste ho překročili a zda vám bude VZP nějakou částku vracet. Pokud podnikáte, máte navíc díky registraci do Moje VZP i možnost podat Přehled OSVČ on-line.

Novinky on-line - Žádost o nový průkaz a Žádost o příspěvek z fondu prevence

Aplikaci Moje VZP neustále rozvíjíme, přičemž reagujeme na návrhy a požadavky našich klientů. V souvislosti s přijatým opatřením v době epidemie koronaviru COVID-19 bylo urychleno několik procesů.

VZP spustila on-line žádost o nový průkaz pojištěnce pro všechny klienty bez ohledu na to, zda jsou registrovaní do aplikace Moje VZP. Neregistrovaní jen budou muset ve formuláři zodpovědět několik autorizačních otázek. Registrovaným v Moje VZP, stačí jen kliknout na tlačítko „Přihlásit se“. Průkaz bude připraven do 3 týdnů a klient bude mít mezitím k dispozici plnohodnotný náhradní doklad.

VZP také připravila pro klienty on-line formulář pro podání žádosti o příspěvek z fondu prevence. Mohou tak zažádat o příspěvek jak pro sebe, tak pro své blízké z pohodlí svého domova.

Jednoduchý on-line formulář provede klienta krok po kroku k úspěšnému odeslání žádosti. Všechny požadované doklady (platební doklad, rodný list dítěte, doklad o provedeném očkování atd.) je třeba naskenovat tak, aby byly čitelné, a přiložit je. Maximální velikost přílohy je 5 MB. Lze připojit přílohy ve formátu: jpg, jpeg, png, tiff, doc, docx, pdf. Po odeslání formuláře jsou klienti vyrozuměni o výsledku podání žádosti.

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Dokáže si hrát bez vaší pozornosti? Ne? Možná si za to můžete sami!
Kdy mít další dítě: Brzo, nebo počkat? Pro a proti různých věkových rozdílů
Velký rodinný horoskop na rok 2021! Co čeká rodiče a děti podle hvězd?
10 chyb v legendárním filmu Pelíšky, na které jste zatím nepřišli

Horoskopy

Ryby I když je venku pod nulou, pro vás jsou lednové dny plné slunce. Do všeho se pouštíte s energií a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné