Maminka.czBack to school

Chcete vědět, jak se mělo dítě ve škole? Tyhle otázky si zakažte, jen ho odradíte!

Tereza Víchová 6.  9.  2021
Chcete vědět, jak se mělo dítě ve škole? Tyhle otázky si zakažte, jen ho odradíte!
Jak bylo ve škole? Dobrý. Jak typická situace. Přečtete si, na co se dítěte neptat, protože to obvykle k žádné informaci nebo dalšímu povídání nevede. A vzpomeňte si, jak vás podobné otázky od rodičů obvykle spíš štvaly.

Škola se tento týden rozběhne v plném proudu a sled úkolů, písemek, projektů a zkoušení bude na denním pořádku. Stejně tak naše snaha zjistit, jak na tom dítě se vším je. A protože se věnujeme tématu K tabuli půjde české školství a chceme vám postupně představit zajímavé projekty i lidi, kteří se snaží o změny v systému českého školství, zveme tak trochu k tabuli i nás rodiče. Tak schválně: kterou otázku z následujícího výčtu používáte také?

Jak bylo ve škole?

Kdo má doma školáka (i školkáčka), zná jedinou možnou odpověď na tuhle otázku, kterou položil aspoň jednou v životě určitě každý rodič.

„Dobrý.” A dál? U mladších dětí možná přijde nějaký zásadní zážitek (Anička dneska přinesla ukázat svého křečka!), u dětí na druhém stupni už se „dobrý” zpravidla zahučí cestou do pokojíčku a vy pak ve snaze zjistit víc zakopnete o odhozenou tašku a narazíte na oči obrácené v sloup.

VIDEO: Proč nastavit dětem pravidla pro užívání elektroniky?

Témata: Školák, Péče o dítě a jeho výchova, K tabuli půjde české školství, Rodiče, Školství, projekt, Back to school, Děti, Škola, Otázka, Typická situace, Denní pořádek, Povídání, Směr
Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova