Maminka.czPorod

Chcete zpátky svě tělo před porodem? Připravte si tisíce

Existuje hranice, za kterou, ani kdybyste cvičila 7 dní v týdnu, své tělo vlastními silami už nevylepšíte. Co s tím? Buď nad tím mávnete rukou a řekne si, že jsou v životě důležitější věci (a budete mít nepochybně pravdu), a nebo navštívíte kliniku plastické chirurgie. V tom případě se ovšem připravte na nemalé výdaje.
16. 5. 2013
Chcete zpátky svě tělo před porodem? Připravte si tisíce

Prsa

Co si budeme povídat, kojení nezanechá prsa v úplně nejpevnějším stavu. Pokud jste rozhodnutá, něco s tím udělat, můžete se vydat třemi směry. Jednak si můžete nechat prsa "jen" modelovat za účelem jejich zpevnění a vylepšení tvaru. Vaší druhou možností je jejich zvětšení a zpevnění pomocí silikonových implantátů, které se vkládají buď pod mléčnou žlázu či pod prsní sval a existují v různých tvarech - kulatém, anatomickém (ve tvaru kapky) a asymetrickém (pokud máte každé prso jinak tvarované). Anebo za třetí můžete využít poměrně novou metodu, které se říká lipotransfer a která spočívá v přenesení tuku z částí vašeho těla, kde není žádoucí (hýždí, stehen), do části, kde naopak žádoucí je (prsou).

Všechny tři zákroky se provádí při celkové narkóze a trvají kolem dvou hodin. Následně pak musíte počítat s jedním až dvěma dny hospitalizace a celkově se zhruba dvoutýdenní pracovní neschopností. Ceny se samozřejmě různí s ohledem na region i typ používaných materiálů, obecně ovšem platí: nejlacinější je modelace prsou, připravte si zhruba 30 až 40 tisíc. Vložení silikonových implantátů vás může vyjít na 50 tisíc, ale taky klidně na 80, záleží na typu implantátů (anatomické bývají například dražší než ty kulaté). A u lipotransferu se ceny opravdu různí (od 60 tisíc až třeba do 100), zde hodně záleží na používané metodě.

Břicho

Možná jste zhubla všechny kila z těhotenství, ovšem s povislým břichem nic udělat nemůžete. Odborně se tomu říká rozestup přímých svalů břišních a laicky to znamená, že i když byste nakrásně cvičila až do úmoru, s vyklenutým břichem nehnete. Chirurgické řešení vašeho problému má jméno abdominoplastika a spočívá v odstranění přebytečné kůže a sešití povolených svalů. Na rekonvalescenci počítejte 2 dny vleže na klinice a nejméně 10 dní v klidovém režimu doma. Ceny se pohybují zhruba kolem 30 až 40 tisíc.

Strie

I když vám možná budou tvrdit opak, nevěřte; úplně strie už nikdy neodstraníte. Zmenšit je a udělat méně nápadnými, to ovšem lze. Snad všechny salony estetické medicíny či kliniky plastické chirurgie nabízí odstranění strií pomocí laseru, jehož hlavním cílem je strie zahladit a způsobit jejich blednutí. Zákrok je vhodné několikrát zopakovat. Cena za jedno ošetření může být 5 až 10 tisíc, záleží na velikosti inkriminovaných partií.

Témata: Porod, Jen pro maminku, Tělo, Silikonový implantát, TIS, Pracovní neschopnost, Blednutí
Mohlo by vás zajímat
Deset rad, jak předejít dětské obezitě: Připravujte svačiny doma a sladké nedémonizujte
Omlazení intimních partií: O co jde a jak se zákrok provádí?
Praváci versus leváci: Jak je na tom vaše dítě?
„Jedna přes plínu je někdy lepší než domlouvání,“ říká Monika Absolonová

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu