Chci dítě a nemám muže. Chci ho za každou cenu!

jarda 15. 8. 2015 20:55
Myšlenky sobecké nezodpovědné krávy ! Hrůza ! Dobrou noc rodino, děti vyrůstající bez táty. Stačí spermobanka. Takové krávy sterilizovat, ať si dožijí svůj sobecký život v osamění.
Anet 17. 8. 2015 08:54
Neni to sobecke... Kolikrat se chlap sebral a sel... A to je teprv sobecke.. Nechat po sobe dve deti, uzivat s s jinou kravou, ktery je nejlip nezkazenych dvacet.. Takže Jardo, o materskych pudech vy chlapi budte zticha.....
Katy 19. 8. 2015 18:53
Není to sobecké. Já strašně toužím po druhém dítěti. Chlap do našeho vztahu po 2 letech přivedl dítě ex, nikdo se mě na nic neptal. Prostě mám dítě a tečka. Jen jsme platili ex a to nemalé peníze a hlavně z mého, protože on peníze neměl. Poznala jsem chlapa bez dítěte, bez závazků a když jsem otěhotněla tak jeho ex najednou se rozhodla, že ona ho dá k soudu, že mají spolu dítě. Od té doby zažívám peklo. Ex se mstí, chlap ji poslouchá jako pes, protože ona ho jen vydírá. Nikdo se neptá co já a náš syn. Vše nás stálo dost peněz, ale nejhorší je, že když jsem podruhé otěhotněla tak jediné co dokázal bylo vydírat mě a psychicky ničit až mě dohnal k potratu. Pak se vůbec nezajímal a zase se vše točí kolem jeho ex a toho děcka. Takže teď řeším, že budu mít druhé dítě i když by nemělo otce a nebo s ním nežilo. Než mít takového chlapa, tak se zařídím jinak. Kdo je tady sobec??? Mám se vzdát mateřské touhy jen protože si chlap přitáhne děcko a změní celý náš život? Vědět dřív, že má dítě tak se člověk k tomu staví jinak. A vím jediné, když žena touží po dítěti tak ho má mít. Představa, že za několik let si to budu vyčítat, že jsem mohla a nemám mě děsí. A děti to pochopí jak budou starší. O mě otec nestál protože jsem holka, chtěl jen syny. Takže na otci až tak nezáleží a vždy to dítě může mít super strejdu, který může být i tátou. Nezáleží kdo dítě zplodí, ale kdo ho vychová!
Aleš 28. 8. 2015 05:34
Podle mě to sobecké je a nesouhlasím s Vámi a přikláním se na stranu Jardy, i když zvolil nevhodný slovník.
Prožíváte v životě nezáviděníhodnou situaci na kterou se lehce neodpovídá a to si musíte vyřešit především sama, ale strašně to tu paušalizujete a nejen Vy, ale i jiné ženy tady. Děláte tady automaticky špatné muže, můžu Vám říct, že znám rodiny, které byly rozbity ze stran žen, kterým by možná autorka článku řekla, že jim nic nechybělo, a stejně rozbily rodiny kvůli nevěře, a také znám případy, kdy se rodiny rozpadly, protože pít začaly manželky a skončily na léčení a chod o domácnost, výchova dětí zbyly na chlapech.
Současná doba nabádá lidi k sobectví, nezodpovědnosti a k slastem, ale platí to pro obě pohlaví, nejen to jedno.
Tou poslední větou jste mi krásně nahrála do noty, když říkáte, že táta je ten, kdo dítě vychoval a ne splodil (mimochodem, tohle už jsem slyšel mockrát). Co to aplikovat i na matky? Matka je ta, která dítě vychová, ne zplodí a existují dětské domovy, tak když chcete dítě, tak jako ta Ester, tak proč jej neadoptujete? Určitě byste těm dětem pomohly lépe, než se o ně postarají v takových domovech, vedle lásky a jistot i lepší startovní čáru do života. Jak zde vzpomenula jiná diskutující, v takovém věku se zvyšuje i riziko postižení dítěte, ta dáma na to sice by byla sama, i když bych jí to nepřál, ale zdravotnictví atp. by platil i stát a daňoví poplatníci... Ať se Vám to líbí nebo ne, tak k miminku potřebujete chlapa a dítě přivádíte do společnosti, tvrdit že si tak žena může usmyslit co chce sama a stejně špatní jsou mužové, to sice můžete, ale podle mě je to nezodpovědné a sobecké. A většinu chlapů by nepotěšilo, že mají dítě o kterém neví, to dítě to samé o otci a v případě pátrání dítěte po otci by pak mohlo mít i negativní dopady a klidně i samotný rozpad rodiny toho otce dítěte, pokud nějakou má a bezohledu jestli v době početí byl třeba svobodný a slečna Ester v článku ani nenapsala (raději?) jestli její kolega je svobodný nebo zadaný či jestli nemá i rodinu. Třeba by se Vám oběma mohlo podařit najít pro dítě, jak říkáte otce, nebo-li jiného chlapa, ale asi málokterý muž z toho by byl nadšený, a když takový přístup aplikujete na roli chlapů, tak proč to nevztáhente i na sebe a dítě neadoptujete? Nehrají Vám tam už tolik moc roli biologické hodiny, které Vás do oplodnění tlačí.

Katy, je to složité a provázané, než dělat jednoduchá řešení a závěry. K Vaší konkrétní situaci jsem se nevyjádřil, ale pomoci Vám stejně nemůžu, jen přát abyste to zvládla a překonala. Nakonec si stejně můžete prosadit svou i ta postarší slečna z článku a zařídit si to jak chcete samy, ale záleží jak toto právo/moc využijete a to ještě neznamená, že správně, i když co tu je správné, každopádně takhle vyhraněný postoj k otcům se prostě většině chlapům líbit nebude a Ester z toho co napsala, tak to zrovna morálně čistá osoba nebude, a také si měla vzpomenout dříve nebo zkusit naposlední chvíli založit rodinu anebo dítě adoptovat.
Marti 1. 9. 2015 21:52
Tak ja popravde nwm, me to osobne prijde pomerne normalni. Osobne mam dobry geneticky material, a myslim ze je potreba inteligentni lidi rozmnozovat, tak nevim proc bych si nemohla najit idealniho partnera, inteligentni, vzhledny, atd (ja tedy mam) a s nim si "poridit" mimi. Rozmnozi se idealni geny a to si mysilm, ze je dulezite...a ano deti z destkych domu jsou fajn o tom zadna. Ale kdyz chcete adoptovat, tak si pomalu ani nemuzete vybrat. Treba ja bych si chela u takoveho ditete udelat IQ testy, studijni prepoklady atd...A vzpomenout si na "posledni chvili"? Ja jsem treba nemocna a bude mi min. 10 let travat nez se dam do kupy a je mi 27, takze to znamena, ze jsem spatna...ne jsem zodpovedna, ze si ted neporidim dite, protoze by to byl chudak, a kdyby se narodilo, tak neni jiste kvuli lekum, ze by nebyla mala zelena obludka s jednim okem a 4 chapadly...
Táňa 5. 9. 2015 01:27
Marti, a nejste vy nemocná psychicky? Nechci si ani představit, co by se stalo, kdyby vaše dítě (pokud ho někdy budete mít) nebylo dostatečně inteligentní a nemělo "dobrý genetický materiál." Kde berete tu jistotu, že se vám, jakožto zcela dokonalé a úžasné bytosti, narodí nějaký Einstein?
Zita 19. 8. 2015 23:36
Co dodat,chlap tomu nemuze rozumet,nikdy nerodil,nikdy se o dite nedokazal
postarat tak,jako matka(myslim tim,postarat uplne,od miminka)ta dama(ty ji nazyvas kravou)zatouzila po miminku protoze uz vsechno ma.
To co ji ted prave chybi je dite,mysli si,ze vsechno zvladne sama,bez chlapa(mimochodem,ten chlap je nekdy po prichodu z porodnice az na obtiz,jelikoz do te doby se tocilo vsechno jen kolem nej, ted je prvni dite a potom chlap),sama si to urcite taky nedovede predstavit jake to bude,proste ji zacaly tlouct na poplach biologicke hodiny a chce dite stuj co stuj,bere to dost materialisticky,neuvedomuje si,ze se ji uz v tomto veku muze narodit postizene dite na ktere bude sama,vse,cim dosud zila bude pryc,mluvila o luxusnich dovolenych,tudiz asi nema nasporeno,protoze to nikdy nepotrebovala a tak dale,ovsem takova vyjadreni,jako "nezodpovedna krava" Jardo jsou asi pres caru,nemyslite?Mohla bych se zeptat jestli jste zenaty a kolik mate deti?Ja jsem se vdavala docela pozde,bylo to v roce 83,ve stejnem roce se mi narodilo prvni dite a za dva roky druhe.Tenkrat,kdy mi bylo 28,jsem byla na prvorodicku stara,dnes je tento vek na prvni dite uplne normalni spis bych rekla ze na spodni hranici,myslim si, ze v dnesni dobe je uplne normalni mit prvni dite ve 30-ti letech.
Ema 29. 8. 2015 23:28
Ten začátek příspěvku snad není myšlen vážně, ne? Jako to, že chlap nerodí, ovlivňuje jeho rodičovské schopnosti? Co je to za blábol, že se o dítě nedokáže postarat stejně dobře jako matka? Samozřejmě, jsou muži, kteří takoví jsou, ale takové jsou i ženy! Znám muže, kteří se o své děti umí fantasticky postarat, uvaří, vyperou, vezmou děti na výlet, hrají s nimi hry, ... A to včetně péče o miminko, včetně přebalování. Znám muže, kterému zemřela manželka na rakovinu krátce po porodu druhého dítěte. On je na děti od té doby úplně sám (nemá ani své rodiče, otec odešel v jeho dětství a maminka zemřela předčasně, také na rakovinu, jen jinou), kluci už jsou velcí, dobře vychovaní, ve škole jim to jde, všichni si je chválí, ... Dokázala byste tomuto muži do očí říct ten nesmysl, co jste tu napsala? Příště prosím žádné generalizování, všichni muži nejsou strašní a všechny matky se o dítě neumí perfektně postarat. Jen kolik zpráv o opilých matkách a dětech toulajících se na ulici bez dozoru v poslední době proletělo médii!
Táňa 5. 9. 2015 01:43
Jardo, máte pravdu, i když bych to nenapsala takhle vulgárně. Žena, která si do čtyřiceti pouze užívala života, myslela pouze na sebe a svoje zájmy, žádný ze vztahů se jí nikdy nevydařil (proč asi) a muže bere jen jako dárce genetického materiálu, tak tato žena by opravdu děti raději mít neměla. Být matka samoživitelka je totiž řehole (pokud nemá v záloze aspoň dvě obětavé babičky se spoustou volného času) a tato čtyřicetiletá sobecká a značně naivní slečna vůbec netuší, do čeho jde.
Lenka 21. 8. 2015 20:41
Dceři se totéž stalo v 18ti letech..a dnes má krásnou a zdravou měsíční Anežku..je šťastná maminka a nedala by ji ani za nic..budeme ji pomáhat a tak se ji, předpokládám, podaří vystudovat (také jsem před 22 lety dělala VŠ s dítětem) a věřím, že i najít nějakého hodného taťku...noční můra pro mě a i pro moje dcery bylo vždy nemít děti...
Lucka 30. 8. 2015 00:27
Myslím si, že to není nijak sobecké přivést na svět dítě bez otce. Samozřejmě, úplná rodina je ideální, jenže ne vždy je v životě všechno jednoduché a ideální. Přivést na svět dítě, dobře se o něj starat, dobře ho vychovat, dát mu vzdělání a uvést tak do společnosti člena, který ji bude co platný, to není sobectví. Ano, nemít otce je svým způsobem smutné, ale kolik dětí vyrůstá bez jednoho rodiče! A nemusí tím být nijak poznamenaní. A kolik už kdy vzniklo dětí neplánovaně z nějakého jednorázového úletu, kdy s tím nepočítal ani jeden ze zúčastněných... Pro malé dítě si maminka pak vymyslí nějakou báchorku a až dospěje, řekne pravdu, že to byla jednorázovka, no bože, jsou i horší věci. Vyrůstat jen s milující maminkou zas taková hrůza není.
A ještě poznámka k té navrhované adopci - pro samotnou ženu je adopce téměř vyloučená, preferují se páry, jen ženě obvykle dítě nedají.
gabriela 16. 9. 2015 23:56
Nemít děti je mnohem horší. Ale měla jste na to myslet dřív, užívat si je velmi realtivní pojem. Já například už od časné puberty vím, že chci dítě a už cca 10 let po něm toužím. Samozřejmě jak píšete, také se občas nějakým tím koníčkem a cestou rozptýlím, kluci jsou, ale bohužel narážím na mladší i starší typy, kteří si chtějí jen užít a trvalý vztah nehledají. Když potom vidím kolem sebe ty after-třicátnice, které opravdu už velmi zoufale hledají, je mi jich velmi líto, zároveň vím, že žily jinak a na toto nemyslely. Pouze děti z úplné rodiny jsou jako něco víc? Ty vytoužené pouze matkou jako nemají právo se narodit? To je nesmysl. A že nepoznají případně tatínka...samozřejmě je ideální úplná rodina, ale kolik z nás to může mít hned, případně vůbec někdy? Dítě si spíše řekne, ještě že mě máma přivedla na svět, díky, že tady mohu být a mám milující mamku.
Dříve se narodilo spousta dětí z těch "nehod" jak píšete, mnoho párů se třeba díky tomu dalo dohromady, některé vydržely, některé ne...ale děti už tu byly. To je asi to nejdůležitější. Slečně fandím, ať jde třeba i do spermabanky, pokud potřebuje jen ten krok oplodnění. Také o tom uvažuji. Každá máme přece právo stát se maminkou a zažít ten úžasný pocit držet vlastní dítě v náručí. A naopak si myslím, že milující maminka může z dítěte vychovat skvělého člověka, i když je na to sama.
Hubina 15. 1. 2017 13:02
Jsem na tom úplně stejně.
envie 26. 3. 2017 15:18
Tak to změň
14

Horoskopy

Býk Svým kolegům jdete příkladem, což jsou plusové body. Nadřízený vidí, že se na vás může spolehnou a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dorota, Dora, Melissa

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné