Maminka.czŽivotní příběh

Chlapec, kterého týrali vlastní rodiče a který kvůli nim přišel jako miminko o obě nohy: Chci zdolat Everest!

Dita Mrázková 25.  2.  2024
Už jako miminko si malý Tony prošel peklem. Mnohačetné zlomeniny, selhání orgánů a následná amputace obou končetin. Takový byl jeho start do života. Chlapec to ale nevzdal a dnes platí v rodné Anglii za velkého hrdinu. Jeho dojemný příběh zasáhl i samotnou princeznu Kate.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Devítiletý Tony Hudgell je malý velký bojovník. Se svým krutým osudem se dokázal porvat jako málokdo a dnes je důkazem a motivací pro všechny, kdo přestávají vidět ono pomyslné světlo na konci tunelu.

Jeho rodiče Anthony Smith a Jody Simpson ho jen pár měsíců po narození fyzicky týrali natolik, že Tonyho život doslova visel na vlásku. Po prokázání jejich šíleného zacházení byli oba odsouzeni na deset let vězení a Tonyho se ujala adoptivní rodina. V roce 2016 ho osvojili pěstouni Paula a Mark Hudgellovi, kteří vychovávali sedm dalších dětí. Chlapci poskytli láskyplnou náruč a maximální podporu. Pomohli mu zahojit jizvy jak na těle, tak i na duši a taky mu pomohli dosáhnout jeho nemalých cílů.

VIDEO: KUŘIMSKÁ KAUZA: TÝRANÍ CHLAPCI MĚLI BARBORU ŠKRLOVOU ZA "BOHEM VYVOLENOU"

Společně založili Nadaci Tonyho Hudgella, jejímž prostřednictvím se snaží neúnavně shánět finanční prostředky pro nemocnici Evelina London Children's Hospital, ve které Tony pobýval a kde mu lékaři zachránili život. I když Tony přišel následkem týrání o obě nohy, dokázal i s protézami čelit úskalím, která zvládnout má mnohdy problém i úplně zdravý dospělý.

Klepněte pro větší obrázek

Začal zdolávat výzvy v podobě charitativních procházek, díky kterým během několika měsíců vybral přes milion a půl liber. O holích ušel s protézami jako první 10 kilometrů v oblasti Lake District. Na břehu jezera Windermere zase zdolal po boku nepálského horolezce Hariho Budhy Magara kopec Orrest Head. Hari má stejně jako Tony amputované končetiny a je prvním člověkem bez nohou, který zdolal Mount Everest.

Klepněte pro větší obrázek

Však Tonyho adoptivní maminka vyjádřila svému synovi hluboký obdiv kvůli jeho obří vůli. "Tony je můj velký hrdina. Je důkazem toho, že můžete dosáhnout všeho, co chcete, pokud vám nechybí vůle a odhodlání."

Tony se může pochlubit i jedním opravdu významným oceněním. Momentálně je totiž nejmladším člověkem v Británii, který v Buckinghamském paláci obdržel Medaili britského impéria. Tu získal za to, že se v pouhých devíti letech zasazoval o přísnější tresty za týrání dětí. Své velké sympatie a obdiv k němu kromě milionů Britů chová i samotná princezna Kate.

Klepněte pro větší obrázek

"Tony si přeje, aby žádné dítě netrpělo tolik, co trpěl on. Jsem na něj nesmírně hrdá, jeho odkaz má ohromnou sílu," nechala se slyšet jeho adoptivní maminka.

Před čtyřmi lety Tony získal další cenu Pride of Britain, což je ocenění za statečnost v mimořádně náročných situacích. A jaký je Tonyho další cíl na jeho životní cestě?
No přece zdolat samotný Mount Everest!

Máš šeredné dítě, proč ho vystavuješ? Těžce postižený chlapec (1) bojuje o život, jeho máma s nenávistí okolí
Témata: Miminko, Rodičovství, Rodina, Dětství, Životní příběh, Adopce, Emoce, osud, Odvaha, Chlapec, princezna, Vévodkyně Kate, Anglie, Nadace, Handicap, týrání, Trauma, amputace, Kate, Končetina, Everest, Velká Británie, Tony, Mount Everest, Buckinghamský palác