Maminka.czPříběhy

Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět

Simona Formánková 18.  10.  2022
Když manželé Robbyn a Josh Blickovi na vyšetření ve 20. týdnu těhotenství zjistili, že jejich nenarozený syn má trisomii 18, nazývanou Edwardsův syndrom, byl to pro ně šok. I když to znamenalo strávit se svým dítětem na světě pouze pár dní, rozhodli se užít si je naplno!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Edwardsův syndrom patří hned po Downově syndromu mezi nejčastější trisomie. Děti, které se s touto nemocí narodí, trpí vrozenými vývojovými vadami, které obvykle vedou k úmrtí během prvního roku života. Robbyn a Josh Blickovi se o této synově diagnóze dozvěděli už ve 20. týdnu těhotenství, měli proto čas se na tento fakt, alespoň z malé části, psychicky připravit. Krátkou synovu cestu životem zdokumentovali a rozhodli se podělit se o ni s veřejností.

Klepněte pro větší obrázek

Lékaři řekli, že jeho stav není slučitelný se životem, a mladou rodinu připravovali na možnost, že jejich syn zemře už v děloze nebo krátce po svém narození. I přes nepříznivé predikce cítili manželé obrovské požehnání, že je tu s nimi. Sion Isaiah Blick se narodil jako jeden ze čtyř bratrů a rodina se snažila, aby co nejvíce času strávil s nimi doma. 21. ledna 2014, pouhých 10 dní po svém narození, vydechl Sion naposledy obklopen svými nejbližšími. Rodiče se synem byli do poslední minuty, než se s ním museli definitivně rozloučit. Aby navždy cítil jejich lásku, ozdobili jeho malou rakev svými otisky ruky.

I když byl Sion na tomto světě jen pár dní, ukázal svým rodičům, rodině a lékařům, co je skutečná síla. Znovu a znovu překonával hranice. „Poslouchal jsi, když jsi slyšel hlas svého táty. Milionkrát jsem tě políbila na tvář a přála bych si, abych ti mohla těchto polibků dát minimálně další milion," napsala na svém Instagramu zdrcená matka.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Těhotenství, Rodina, Příběhy, Instagram, Syn, Životní příběh, Odvaha, edwardsův syndrom, Požehnání, Dojemný příběh, Manžel
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tajemná linea nigra: Co znamená hnědá čára uprostřed těhotenského bříška?
Machová Martinasim
Těhotenství
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
GALERIE: Měly být ozdobou rodinného alba, ale skončily katastrofou. Pobavte se nad vánočními fotkami, které se moc nepovedly!
redakce sim
Galerie