Maminka.czPrezentace klienta

Chřipka a nachlazení v těhotenství: jaká léčba je vhodná a na co si dát pozor?

Reklama 16.  11.  2022
Nastávající maminky provází během těhotenství mnoho komplikací – bolest zad, otoky nohou, hemoroidy, nevolnost nebo pálení žáhy. Často se k nim může přidat i rýma, kašel, bolest v krku a teplota. Běžné léky jsou však kvůli bezpečnosti nenarozeného miminka těhotným ženám zapovězeny. Jak si tedy s nachlazením poradit? Poradíme vám.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Klepněte pro větší obrázek

Těhotné ženy by nachlazení a chřipku rozhodně neměly přechodit. Mohou tím totiž ohrozit nejen své zdraví, ale hlavně vývoj plodu. Nejrizikovější je právě první trimestr, během kterého se vytvářejí základy všech orgánů. Pokud tedy nachlazení potkalo i vás, raději zůstaňte doma, odpočívejte, jezte více ovoce a pijte hodně tekutin. Svůj stav vždy konzultujte se svým lékařem.

Čemu se vyhnout?

Při horečce nebo bolesti hlavy se nemusíte bát užívání Paralenu, který obsahuje účinnou látku paracetamol. Naopak nebezpečné jsou léky s obsahem ibuprofenu, které mohou vést až k selhání ledvin plodu. Vhodné nejsou ani některé kapky do nosu. Při rýmě tak dejte přednost spreji s mořskou vodou. Pozor si dejte také při konzumaci bylinných čajů. Celá řada bylinek totiž není pro těhotné ženy vhodná nebo je dokonce velmi nebezpečná. Rozhodně se vyhněte zázvoru, šalvěji, rozmarýnu, skořici, kostivalu, třezalce, aloi vera a jalovci. Určitě je lepší zakoupit si bylinný čaj určený přímo pro těhotné a kojící ženy.

Jak zklidnit bolavý krk?

Klepněte pro větší obrázek

Mezi časté příznaky nachlazení patří také bolest a škrábání v krku, které se většinou léčí pastilkami či spreji do krku. Ty však často obsahují šalvěj, jod nebo lokální anestetika, které jsou pro těhotné ženy nevhodné. Přednost dejte raději přírodním přípravkům, které byly vyvinuty přímo pro těhotné a kojící ženy. V lékárně je k dostání StopKašel ANGIN-EX sprej na bolest v krku, který poskytuje rychlou úlevu. Díky jedinečné kombinaci přírodních účinných látek boswellie, silymarinu a bazalky pomáhá tento zdravotnický prostředek při bolestech v krku, infekcích a zánětech horních cest dýchacích. Kombinace panthenolu a hyaluronanu navíc vytváří speciální biofilm, který sliznici krku hydratuje, regeneruje a chrání. Pokud vám více vyhovují pastilky, můžete vyzkoušet zdravotnický prostředek STOPKAŠEL Medical pastilky Dr. Weiss. Tyto originální multibylinné pastilky obsahují jedinečnou kombinaci extraktů z jitrocele, mateřídoušky, bazalky, eukalyptu a boswellie. Sprej i pastilky jsou navíc vhodné pro celiaky, diabetiky a také děti od 3 let.

Klepněte pro větší obrázek

Co pomůže na kašel?

Ani suchý či vlhký kašel se nastávajícím maminkám mnohdy nevyhne. Nejčastěji při kašli sáhneme po sirupu. Pozor na ty s obsahem hydrochloridu. Nejlepší volbou tak jsou bylinné sirupy, např. STOPKAŠEL Medical sirup Dr. Weiss. Tento zdravotnický prostředek obsahuje unikátní kombinaci účinných bylinných extraktů s násobným efektem 5 bylin, které zklidňují podrážděný krk, ulevují při kašli a omezují tvorbu hlenu.

Klepněte pro větší obrázek

Urychlete léčbu

Při chřipce a nachlazení je také důležité omezit počet virů a bakterií v těle a zamezit jejich dalšímu množení. Díky tomu se urychlí léčba a celkový proces rekonvalescence. Pro tyto případy doporučují lékárnici STOPVIRUS Medical sirup Dr. Weiss. Ten obsahuje jedinečnou kombinaci rostlinných extraktů s vysokým obsahem polyfenolů a anthokyanů, které vytváří na sliznici ochrannou antivirovou a antibakteriální bariéru, omezují vstup virů a bakterií do buněk těla a působí proti rozvoji virové a bakteriální infekce. Pro rychlou regeneraci organismu je tento zdravotnický prostředek vhodně doplněn o další rostlinné extrakty, které stimulují imunitní odpověď imunitních buněk, povzbuzují organismus při únavě a vyčerpání a urychlují rekonvalescenci.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Zdraví, Prezentace klienta, Reklama, Zdraví na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy