Maminka.czMáma maká

Chtěla syna zbavit ekzému, nakonec z toho je vlastní kosmetická firma

redakce 12.  10.  2020
Po porodu syna se vystudovaná právnička Petra Drvoštěpová vrhla na vytváření odlitků dětských ručiček a nožiček. Práce ji dobře živila, ale malý syn trpěl vážnými kožními problémy. Petra mu chtěla ze všech sil pomoct. V Indii, Amazonii, Londýně i v Česku studovala aromaterapii, ajurvédu i tradiční české bylinkářství. Poháněna touhou usnadnit život sobě a své rodině nakonec investovala všechno, co měla, a v londýnských laboratořích stvořila svou vlastní přírodní kosmetickou značku. Vypráví o tom v pořadu Máma maká.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Advokátka Petra začala vytvářením 3D kreativní sady na odlitky dětských ručiček a nožiček. „Vzniklo to tak, že jsem měla malé miminko a takový odlitek jsem viděla u kamarádky v Anglii a chtěla jsem něco takového mít taky. V Čechách nic podobného nebylo. Nechala jsem si tedy sadu na odlitky dovézt z Anglie a začala jsem si stejnou sestavu vytvářet doma i pro své další kamarádky. To, že nás to někdy bude živit, mě nenapadlo,“ vypráví Petra.

Podívejte se na jeden den v životě téhle mámy

Začátky byly v polních podmínkách. Pak o mně vyšel článek v časopise pro maminky. Odjeli jsme na hory a já jsem si tam došla do internetové kavárny zkontrolovat, jestli náhodou nemáme nějakou objednávku. Nestačila jsem se divit, když na mě najednou vyskočila tabulka asi se stovkou objednávek. Vůbec jsem tomu nevěřila. Sbalila jsem děti a manžela a jeli jsme domů rozesílat balíčky,“ vypráví Petra o svých podnikatelských začátcích.

Kosmetika, která bere ohled na přírodu

Dnes se Petra věnuje nejen vytváření sad na odlitky dětských ručiček a nožiček, ale začala vytvářet vlastní zcela přírodní kosmetiku, která chrání nejen lidský organismus, ale zároveň bere ohled na přírodu a životní prostředí. „To, že lidé rádi kupují mé odlitky pro miminka, což mě živí, mi dává možnost pustit se do něčeho dalšího, což je právě přírodní kosmetika,“ říká Petra.

Všechno, co dělám, vzniklo z nějaké osobní potřeby. Syn měl od malička velké kožní problémy, tak jsem po maličkých krůčcích zjišťovala, co by mu pomohlo. Během deseti let jsem změnila sobě i rodině stravu, začala jsem o věcech více přemýšlet a studovat, co používáme na ochranu nebo čištění pleti. Postupně jsem si začala sbírat bylinky a připravovat nějakou část kosmetiky sama doma,“ popisuje Petra, která má dnes svou vlastní kosmetickou značku. 

Máma maká: Iva Fiškandlová pomáhá matkám po porodu k plochému břichu. A funguje to!
Máma maká: Na mateřské začala šít oblečení na nošení dětí, dnes má milionové obraty
 
Témata: Rodina, Syn, Kariéra, Aromaterapie, Mateřská, Zpátky do práce, Maminka podnikatelka, Pracující matky, Práce na mateřské, Máma maká, Indie, Kos, Čechy, Vytváření, Odlitek, Ručička, Londýn, Anglie, Amazonie, Ekzém, Vlast, Nožička, Petra D, Kosmetická značka, Česká republika, Aromaterapie na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Poprvé na tábor? Máme pro vás pár praktických rad a tipů
Procházková Simona
Časopis Maminka
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod