Maminka.czKuriozita

Chůva upíjela dítěti mateřské mléko aneb 12 bizarností, které rodičům odhalila kamera při hlídání ratolestí

Dita Mrázková 17.  5.  2024
Mary Poppins by asi nestačila zírat, kdyby viděla to, co rodiče dětí, kteří si pro své potomky najali paní na hlídání. Šokující záběry z kamer usvědčily 12 "povedených" chův, které milovaly ledacos, jen ne děti...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Pokud máte zkušenost s chůvou, případně nějakou paní či slečnou na občasné pohlídání dětí a ta zkušenost je veskrze pozitivní, pak patříte mezi šťastné rodiče. Některým se totiž takového "privilegia" nedostalo. Instalované kamery do dětských pokojů občas odhalí i to, co něhu, péči a lásku nepřipomíná ani náhodou...

VIDEO: BÝVALÁ CHŮVY IVETY BARTOŠOVÉ: DENNĚ PLÁČU A ŘÍKÁM SI PROČ?

12 bizarních zkušeností 

1.
"Nešlo si nevšimnout, že moje dvě děti, které hlídala známá, začaly prudce přibírat na váze. Přitom já stravu a přísun sladkostí korigovala, co to šlo. Přítele napadlo dát do bytu kameru. Ukázalo se, že známá dětem zdvojnásobovala porce a násilně je překrmovala. Při konfrontaci nás šokovala tvrzením, že na tom nevidí nic špatného, když mají děti faldíky..."

2.
"V dětském pokoji jsme měli chůvičku. Jednou jsme na kameře viděli, jak náš čtyřletý syn říká chůvě: Maminka ale říkala, že to nemusím dělat! A chůva odsekla: Na tom nezáleží, prostě to uděláš a hotovo. Když malý začal plakat, vytáhla ho za košili ven z místnosti a práskla dveřmi..."

3.
"Kamarádka dostala práci, její manžel byl mimo republiku. Měli dvouleté dítě. Najali si chůvu, aby se o něj třikrát v týdnu starala. Holčička ale začala vypadat podvyživeně. Sousedé kamarádce řekli, že k nim chůva dochází se dvěma děti. Kamera odhalila, že to byly děti chůvy, která je krmila jídlem nachystaným pro kamarádčino dítě. Jemu dávala nějaké levné sušenky."

Klepněte pro větší obrázek

4.
"Moje sestra, která si nechala hlídat dítě, jednou přistihla chůvu, jak se přehrabuje v její skříni a zkouší si její oblečení. Místo omluvy však následovala šokující odpověď: No a co? Nemám prostě co dělat, když vaše děcko spí..."

5.
"Rodina, pro kterou jsem pracovala jako chůva, mi řekla, že ta předchozí byla přistižena, jak nechává tříletou holčičku hodinu ve vaně s vodou až po prsa každý den, zatímco ona seděla v jiné místnosti a na dítě vůbec nedohlížela. Venkovní kamera zase zachytila, že když holčičku dávala do autosedačky, vůbec ji nepřipoutala..."

6.
"Moje sestra přistihla chůvu, jak pije mateřské mléko! Měla podezření, protože synovec byl prý večer strašně hladový. Sestra nechala nainstalovat kameru, která zaznamenala, jak si bere odstříkané mléko z ledničky a pije ho. Když ji konfrontovala, ta šílená osoba jí řekla, že někde četla, že mateřské mléko obsahuje nejvíc proteinů a ty ona potřebuje, protože chce nabrat svaly..."

7.
"Pokaždé, když jsem přebalovala své dítě, začalo plakat mnohem více než obvykle. Ukázalo se, že když najatá slečna na hlídání malého přebalovala, místo dětských ubrousků používala dezinfekční..."

Klepněte pro větší obrázek

8.
"Rodiče mé kamarádky sehnali chůvu pro své dvě dcery (2 a 4), které potřebovaly pohlídat přes noc. Kamarádka mi vyprávěla, že její sestřičky měly do rána tělíčka poštípaná od neznámého hmyzu. Na kameře pak zjistili neuvěřitelnou hrůzu. Chůva dala do postýlek holčiček velké mravence, které si asi přinesla. Ti je pokousali a chuděrky se doslova uplakaly až ke spánku..."

9.
"Sestřenice mi vyprávěla, že na kameře zjistila, jak chůva opakovaně ignorovala její plačící dceru a buď byla na mobilu, nebo sledovala televizi. Tu si dokonce zesílila na maximum, aby pláč přehlušila."

Klepněte pro větší obrázek

10.
"Můj kolega si nám v práci postěžoval, že jeho roční syn nějak víc pláče. Zkontroloval kameru a na záběrech viděl, jak dávala chůva opakovaně lézt chlapečka na vysokou manželskou postel. Když byl na samém okraji postele, záměrně ho nechala spadnout na zem. Těch pádů napočítal dvanáct..."

Hlídání dětí. Psychologové radí, jak poznat, že je dítě na odloučení zralé

11.
"S manželem jsme zjistili, že si naše paní na hlídání chodí prát své prádlo k nám. Dokonce se ani nežinýrovala používat náš prací prášek a aviváž."

12.
"Tříletý syn začal zničehonic ukazovat na všechny vyplazený jazyk a vztyčený prostředníček. Podezírali jsme našeho devítiletého syna, ale on přísahal, že mu to neukazoval. Až kamera v dětském pokoji odhalila, že když malého hlídala slečna, co jsme si najali, tahle dvě gesta ho intenzivně učila ona..."

Naštěstí jsou tyhle příběhy spíš výjimečné a většina chův bere svou práci zodpovědně. Ale stále platí, že při výběru chůvy se vyplatí pátrat po referencích. Některé profesionální chůvy nejenže děti milují, ale navíc prošly i kurzem první pomoci dětem. 

Chlupatá chůva: Zlatý retrívr bedlivě pozoruje miminko na dětské chůvičce. Nejroztomilejší video, které dnes uvidíte
Témata: Děti, Rodina, Mateřství, Kuriozita, Rodiče, Hlídání dětí, Emoce, úzkost, Strach, Šikana, Iveta Bartošová, šok, chůva, Trauma, mateřské mléko, týrání, Bizarnost, Ratolest, Rod, Kamera, Mary Poppins, Hlídání