Maminka.czPředškolák

Chvalský zámek nabídne v září opět pestrý program

2. 9. 2012
Chvalský zámek nabídne v září opět pestrý program
Prohlédněte si červnový program akcí na Chvalském zámku. Těšit se můžete na tradiční Svatoludmilská pouť, Tajemnou noc na Chvalském zámku, Pohádkový víkend na zámku s vílou Ohnivkou a další zábavu.

AKCE PRO VŠECHNY:

Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi

15. a 16. září 2012 od 10 do 17 hod.

Tradiční oblíbená pouť se stánky, kolotoči a atrakcemi pro děti i dospělé. Dvoudenní akce v malebném areálu Chvalské tvrze vás potěší tradičními pouťovými zábavami, připraveny jsou i soutěže pro děti a ukázky výcviku psů. Vstup na pouť je volný.

Novinkou je doprovodný program na Chvalském zámku: Tajemná noc na Chvalském zámku (15. 9. - pro děti od 18 do 21 hod, pro dospělé ve 21 a 22 hod.) a Pohádkový víkend s vílou Ohnivkou (16. 9. od 10 do 17 hod.). Mimo to na zámku v tomto období vrcholí výstavy Ráj hraček na zámku: Barbie v proměnách módy a historie a angličáky Matchbox a Historické kočárky a hračky.

Tajemná noc na Chvalském zámku

15. září 2012, od 18 do 21 hod. pro děti, od 21 a 22 hod. pro dospělé

PRO DĚTI: Pohádková stezka zámkem - večerní prohlídka všech výstav a zámku s princeznami, rytíři a vílou Ohnivkou je připravena pro děti mezi 18. a 21. hodinou.Vstupné děti 3-15 let 80 Kč, děti do 2 let zdarma, dospělí 120 Kč. Rodinné vstupné 290 Kč (2 dospělé osoby a 2 děti).

PRO DOSPĚLÉ: Nenechte si ujít dvě komentované noční prohlídky zámku s toulavým mnichem – buď v 21 či 22 hod. Uslyšíte srdceryvné příběhy, uvidíte mučicí nástroje i živé obrazy, a pokud vše ve zdraví přežijete, nikdy nezapomenete! Vstupné 120 Kč/dospělá osoba, snížené vstupné pro seniory a ZTP/P je 80 Kč.Nutno objednat na recepci zámku, tel. 281 860 130, skupina max. 20 lidí.

Pohádkový víkend na zámku s vílou Ohnivkou

16. září 2012 od 10 do 17 hod.

První pohádková neděle s opravdovou vílou Ohnivkou - rošťácká a nezbedná komentovaná prohlídka na objednávku. Víla Ohnivka provede děti zámkem i všemi výstavami, děti budou soutěžit a čeká je nejedno překvapení, z nichž to nejzajímavější bude v zámeckém sklepení. Objednávky a ceny na recepci Chvalského zámku, tel. 281 860 130.

He Is Just a Human

20. září 2012 od 20 hod.

Taneční, pěvecká a módní megashow talentovaného Karla Jindy na nádvoří Chvalského zámku. Karel získal mnohá ocenění ze soutěží mladých módních návrhářů, jako tanečník získal prestižní zahraniční stipendia. V první části uvidíte módní přehlídku ve stylu volnočasové módy, ve druhé části vás překvapí i artisté zavěšení na šálách. Jako host se představí zpěvačka Magdalena Moudrá.
Vstupné 100 Kč, objednávky a rezervace na recepci tel. 281 860 130.

Malá pocta velké Edith - koncert Radky Fišarové na nádvoří zámku

22. září 2012 od 19 hod.

Zpěvačka Radka Fišarová je hvězda naší pěvecké a muzikálové scény. Komorně laděný koncertní program, který je věnovaný písním nejen z repertoáru slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf, ale i dalším francouzským interpretům. Vedle písní Edith Piaf v programu zazní slavné i méně slavné skladby např. Charlese Aznavoura, Mireille Mathieu či zhudebnělé básně Jacka Preverta. Písně zazní, jak ve francouzském originále, tak s českými texty. Na programu nebudou chybět šansony Non, je ne regrette rien, Milord či Mon Dieu, zpívané v originální francouzské verzi. V programu jsou též vlastní autorské písně Radky Fišarové. Délka programu: cca 90 min (celovečerní koncert).
Vstupné: v předprodeji 300 Kč, na místě 350 Kč. Rezervace a prodej recepce Chvalského zámku (tel. 281 860 130, e-mail infocentrum@chvalskyzamek.cz), rezervaci držíme maximálně 1 týden.VÝSTAVY PRO DĚTI:

Nádraží na zámku, zapomenuté objevy a vynálezy

Ne 23. 9. 2012 - Ne 6. 1. 2013, slavnostní otevření Ne 23. 9. od 15 hod.

Mechanické hračky z 19. a 20. století jako zmenšené modely technických objevů a vynálezů, poháněné hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem.
Na zámku bude v určitých intervalech jezdit funkční vláček s parní lokomotivou, zaujme vás pravá dětská dopravní kancelář a především plechové mechanické hračky 19. a 20. století, které jsou poháněny hodinovým strojkem na klíček, parním strojem či elektormotorem. Uvidíte dřevěné i kovové stavebnice, pohyblivé postavičky na klíček, plechové vláčky a model elektrifikovaného kolejiště. Nenechte si ujít slavnostní otevření v neděli 23. září od 15 hod., kdy bude připravena komentovaná prohlídka s ukázkami funkce mechanických hraček (parní stroje, promítačky, hračky na klíček atd.).

Předplatné časopisu Maminka
Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Kam s dětmi, Zámek, Pestrý program, Sklepení, Angličák, Září, Recepce, Dospělá osoba, Radka Fišarová, Určitý interval, Pes, Program, Pěst

Mohlo by vás zajímat
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Těhotenství jim navždy změnilo tělo. Není se za co stydět, vzkazují tyhle matky!
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?

Horoskopy

Vodnář Druhá polovina týdne nezačíná vůbec dobře. Začíná se na vás projevovat stres, který si nosíte domů z…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Cecilie, Cecílie, Cindy

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu