Maminka.czVáš domov

Chytré osvětlení: co to je a jak může zlepšit kvalitu života?

Prezentace klienta
19. 6. 2019
Chytré osvětlení: co to je a jak může zlepšit kvalitu života?
Už jste slyšeli pojem „chytrá domácnost“? Možná to považujete za zbytečný, komplikovaný a drahý výstřelek, ale opak je pravdou a nejlépe je to vidět na chytrém osvětlení. Jeho výhody dalece přesahují klasickou kombinaci vypínač-žárovka, která je s námi už více než 100 let.

Chytré osvětlení má řadu výhod, ale ty nejzásadnější trumfy jsou dva: možnosti ovládání a regulace světelného toku. Jak by se vám líbilo přijít domů a rozsvítit hlasovým povelem? Nebo nechcete měnit zažité zvyky a prostě jen stisknout tlačítko? Ubrat na intenzitě stmívačem? To všechno je možné a přidat můžete také aplikaci v mobilu. Každá ze žárovek je díky domácí Wi-Fi připojená k internetu, takže se i po odchodu můžete podívat, zda jste zhasnuli (a případně to napravit).

Klepněte pro větší obrázek

U klasické žárovky musíte už v obchodě vybrat, jak silně bude svítit a jak teplé/studené bude její světlo. Ať už vyberete jakkoliv, nevyhnutelně se dostanete do situací, kdy zvolené parametry nebudou vhodné. Vybrali jste velmi intenzivní bílé světlo, abyste dobře viděli na práci? Až stejnou žárovku rozsvítíte uprostřed noci, bude to jako by vás do očí píchaly jehly. A přesně s tím si chytrá žárovka poradí. Díky nastaveným pravidlům přes den poslouží při práci a v noci vám posvítí jen zlomkovou intenzitou a červeným světlem, abyste bezpečně došli na toaletu, ale zároveň vás neprobere z polospánku.

Díky kombinaci technologií chytrá žárovka pomůže s kvalitnějším odpočinkem. Umí přesně simulovat sluneční světlo a přirozený světelný cyklus v přírodě. Ráno můžete začít s nízkou intenzitou a hromadou žlutého světla, přes den přibývá modrá složka a intenzita, takže vnímáme jasné bílé světlo, které podporuje naši aktivitu. S blížícím se večerem modré světlo slábne, vrací se žluté odstíny a tělo se pomalu připravuje na spánek. Taková světelná výpomoc se hodí v temných zimních měsících, nebo pokud trávíte většinu života v zastíněných interiérech. Pomáhá zachovat přirozený spánkový cyklus, zlepšuje koncentraci, snižuje stres a zlepšuje náladu.

Klepněte pro větší obrázek

Vše výše napsané dokonale splňuje Xiaomi Philips Wi-Fi Bulb White. Na pohled ji jen těžko rozeznáte od obyčejné žárovky, veškerá technologie se skrývá uvnitř. Výkon je 6,5 wattu, teplota světla se dá regulovat od 3000 do 5700 kelvinu a k dispozici je aplikace Mi Home, ve které žárovku přesně nastavíte pro požadované místo a režim.

Vyšší model Xiaomi Mi Led Smart Bulb zvyšuje výkon na 9 wattů, přidává možnost ovládat osvětlení přes hlasového asistenta od Googlu a hlavně kompletní barevné spektrum. Chcete divokou blikající diskotéku? Máte ji mít. Chcete tlumené červené tóny pro romantickou večeři? Stačí vzít do ruky smartphone a dvakrát švihnout prstem.

Příkladem úplně jiného typu svítidla je Xiaomi Yeelight Lightstrip Plus. LED pásek je ideální pro osvětlení kuchyňské linky, schodiště, baru, nebo prostoru za televizí, čímž efektivně snižuje únavu očí při dlouhém sledování obrazovky. Instalace je jednoduchá – dá se volně ohýbat a na místě drží díky samolepící vrstvě. Základní pásek má 2 metry. Moc dlouhé? Prostě jej ustřihněte běžnými nůžkami. Moc krátké? Prodlužovacími kusy se můžete dostat až na 10 metrů.

Témata: Váš domov

Mohlo by vás zajímat
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Kojila na špinavé podlaze vlaku. Nikdo z cestujících ji nepustil sednout
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Čtyřčata jsem kojila. Divím se, že jsem to dala, úplně mě vysála, říká Helena
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk

Horoskopy

Váhy Minulý týden jste chodili do práce s nechutí, ale nyní je všechno naopak. Nadřízený se zajímá o vaše…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Běla, Gejza, Bianka

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné