Maminka.czNaše tipy

Chytré telefony a jejich aplikace zabaví i vaše děti

Pokud jste vlastníkem smartphonu, určitě alespoň pár aplikací používáte. Tušíte ale, kolik jich existuje pro děti a co všechno umí?
7. 5. 2013
Chytré telefony a jejich aplikace zabaví i vaše děti

Co to vůbec jsou ty aplikace???

Jsou to jednoduché programy vytvořené speciálně pro chytré telefony, které si můžete zdarma nebo za mírný poplatek stáhnout do svého smartphonu.

K čemu jsou?

I když svůj telefon normálně jen velmi neradi necháváte v dosahu dětí a sahat na něj jim dovolujete jen pod vaším dozorem nebo radši vůbec ne, po seznámení se se světem dětských aplikací budete chtít udělat výjimku. Je jich totiž tolik tolik moc! A zdaleka nejde jen o nějaké hloupé střílečky nebo oblékání „bárbínek“. Existují aplikace pro ty úplně nejmenší, s jejichž pomocí mohou skládat puzzle, malovat, vybarvovat, učit se zvuky zvířátek, poznávat různé geometrické tvary, hledat obrázky, které k sobě patří, rozšiřovat si slovní zásobu, hrát pexeso, domino, učit se říkanky a básničky, poznávat barvy, hrát na různé hudební nástroje a mnoho mnoho dalšího.

Starší děti se můžou formou hry seznamovat se základy počítání a psaní, můžou skládat rubikovu kostku, učit se angličtinu, hrát šachy, piškvorky či různé logické hry, luštit hádanky a rébusy, plnit početní úkoly, poznávat světové vlajky nebo hlavní města... Prostě téměř na co si vzpomenou.

Kde je seženu?

To záleží, jestli máte chytrý telefon s operačním systémem Apple či Android. Jiné operační systémy se bohužel v tomto kontextu nedají příliš doporučit, neboť jejich nabídka aplikací je v porovnání s výše jmenovanými zanedbatelná. Pokud jste tedy vlastníkem iPhonu od firmy Apple, půjdete na lov aplikací do App Storu poté, co si do svého počítače stáhnete iTunes a následně si zde vytvoříte účet.

Ač se to na první poslech možná zdá složité, vše je velmi „user friendly“ a netrvá déle než pár minut. Pokud máte smartphone jiné značky (Nokia, Motorola, LG, Samsung, HTC...) a při nákupu jste si ohlídali, aby byl vybaven operačním systémem Android a ne nějakým jiným, místo vašeho "nákupu" aplikací se jmenuje Android Market a stejně jako iTunes i to si nejdříve musíte stáhnout do počítače.

Další příslušenství

Už i firmy vyrábějící hračky myslí na děti hrající si s chytrými telefony, respektive na jejich rodiče, kteří si rozhodně nepřejí svůj drahocenný telefon upatlaný od hroznového vína, ožižlaný a párkrát upuštěný na zem. Vyrábí se speciální hračky - kryty na chytré telefony, které dovolují dětem bezpečně si s nimi hrát.

Po stranách a zezadu je v nich telefon chráněn tvrdým plastovým obalem, uvnitř sedí napevno díky gumovému těsnění a vepředu ho překrývá folie, která umožňuje dítěti dotýkat se displeje, ale pouze v rámci zvolené aplikace, tzn. nemůže z ní samo odejít a omylem například vymazat vaše fotky. Takže hurá do zlatého věku technických novinek již od šesti měsíců věku! :)

Chcete se dozvědět více? Vše kolem mobilů a mobilních aplikací najdete na MobilMania.cz.


Témata: Děti, Naše tipy, Aplikace, Telefon, Speciální hra

Mohlo by vás zajímat
 „V Německu platí těhotným porodní asistentku,“ říká Češka žijící v Berlíně
Smáli se mu, že je zrůda. Pomohla až kočka se stejnou vadou
Princezna Charlotte udává módní trendy. Stejné šatičky může nosit i vaše dcera
Chtěla bych třetí dítě. Rodina si myslí, že jsem se zbláznila

Video

George a Charlotte se přijeli podívat na nejmladšího brášku do porodnice

Horoskopy

Váhy Pokud podnikáte ve sféře účetnictví nebo pracujete v oblasti ekonomiky, máte nyní dveře k úspěchu…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Otto, Ota, OtoRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu