Maminka.czNaše tipy

Chytré telefony a jejich aplikace zabaví i vaše děti

Pokud jste vlastníkem smartphonu, určitě alespoň pár aplikací používáte. Tušíte ale, kolik jich existuje pro děti a co všechno umí?
7. 5. 2013
Chytré telefony a jejich aplikace zabaví i vaše děti

Co to vůbec jsou ty aplikace???

Jsou to jednoduché programy vytvořené speciálně pro chytré telefony, které si můžete zdarma nebo za mírný poplatek stáhnout do svého smartphonu.

K čemu jsou?

I když svůj telefon normálně jen velmi neradi necháváte v dosahu dětí a sahat na něj jim dovolujete jen pod vaším dozorem nebo radši vůbec ne, po seznámení se se světem dětských aplikací budete chtít udělat výjimku. Je jich totiž tolik tolik moc! A zdaleka nejde jen o nějaké hloupé střílečky nebo oblékání „bárbínek“. Existují aplikace pro ty úplně nejmenší, s jejichž pomocí mohou skládat puzzle, malovat, vybarvovat, učit se zvuky zvířátek, poznávat různé geometrické tvary, hledat obrázky, které k sobě patří, rozšiřovat si slovní zásobu, hrát pexeso, domino, učit se říkanky a básničky, poznávat barvy, hrát na různé hudební nástroje a mnoho mnoho dalšího.

Starší děti se můžou formou hry seznamovat se základy počítání a psaní, můžou skládat rubikovu kostku, učit se angličtinu, hrát šachy, piškvorky či různé logické hry, luštit hádanky a rébusy, plnit početní úkoly, poznávat světové vlajky nebo hlavní města... Prostě téměř na co si vzpomenou.

Kde je seženu?

To záleží, jestli máte chytrý telefon s operačním systémem Apple či Android. Jiné operační systémy se bohužel v tomto kontextu nedají příliš doporučit, neboť jejich nabídka aplikací je v porovnání s výše jmenovanými zanedbatelná. Pokud jste tedy vlastníkem iPhonu od firmy Apple, půjdete na lov aplikací do App Storu poté, co si do svého počítače stáhnete iTunes a následně si zde vytvoříte účet.

Ač se to na první poslech možná zdá složité, vše je velmi „user friendly“ a netrvá déle než pár minut. Pokud máte smartphone jiné značky (Nokia, Motorola, LG, Samsung, HTC...) a při nákupu jste si ohlídali, aby byl vybaven operačním systémem Android a ne nějakým jiným, místo vašeho "nákupu" aplikací se jmenuje Android Market a stejně jako iTunes i to si nejdříve musíte stáhnout do počítače.

Další příslušenství

Už i firmy vyrábějící hračky myslí na děti hrající si s chytrými telefony, respektive na jejich rodiče, kteří si rozhodně nepřejí svůj drahocenný telefon upatlaný od hroznového vína, ožižlaný a párkrát upuštěný na zem. Vyrábí se speciální hračky - kryty na chytré telefony, které dovolují dětem bezpečně si s nimi hrát.

Po stranách a zezadu je v nich telefon chráněn tvrdým plastovým obalem, uvnitř sedí napevno díky gumovému těsnění a vepředu ho překrývá folie, která umožňuje dítěti dotýkat se displeje, ale pouze v rámci zvolené aplikace, tzn. nemůže z ní samo odejít a omylem například vymazat vaše fotky. Takže hurá do zlatého věku technických novinek již od šesti měsíců věku! :)

Chcete se dozvědět více? Vše kolem mobilů a mobilních aplikací najdete na MobilMania.cz.

Témata: Děti, Naše tipy, Telefon, Aplikace
Mohlo by vás zajímat
Je váš předškolák připravený do školy? Je nejvyšší čas to začít řešit, zápisy se blíží
Ze dne na den se rozhodla se sebou něco udělat. Iveta zhubla více než 30 kilo
Jak rozeznat zánět nosohltanu od rýmy? U obou je důležité správné smrkání
Přečtěte si emotivní dopis, který napsala matka svým dvěma adoptivním dcerám

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu