Maminka.czPéče o dítě a jeho výchova

Chytré vynálezy, které by ocenil každý rodič! Tohle prostě chcete!

10. 1. 2020
Chytré vynálezy, které by ocenil každý rodič! Tohle prostě chcete!
Při výchově dětí a péči o ně využíváte nespočet nejrůznějších pomůcek a všelijakých vychytávek. Některé z nich jsou nezbytné, jiné naprosto k ničemu. Rodiče ale nepotřebují jen hmotné „věci“, ručíme vám za to, že mnohem raději by přivítali nápady, které by jim usnadnily každodenní život. Praktické a kreativní. Bohužel, zatím jen imaginární. Které to jsou?

Obyčejná plastová trubička s balonkem, s jejíž pomocí bezbolestně a rychle odsajete hleny a nudle z dětského nosu, klipsa s řetízkem, která se připne na dudlík a druhým koncem ke tričku nebo košilce, takže je eliminováno věčné lezení po kolenou a hledání drahocenného dudlíku po zemi, speciální koš na použité plenky, pohlcující zápach a tak dále… Dokonalé! Podobné nápady, které byly ještě za našeho dětství naprostým sci-fi, fungují skvěle a usnadňují bez diskuse život všem mámám a tátům. Jenže oni sami sní o mnoha jiných (a často úplně jiných, odvážnějších) vymoženostech, pro které by, obzvláště v těch méně „vydařených“ dnech, položili klidně i život. Jsou to tyto!

Dveře v podlaze

Poklop schovaný pod kobercem, únikový východ, tajná chodba, říkejte si tomu, jak chcete! „Obě moje děti prošly fázemi, kdy zásadně nebyly schopné usnout bez maminky. Musela jsem ležet vedle nich a předstírat, že spím, hladit je na zádech a donekonečna něco vyprávět… Bylo to vyčerpávající a časově náročné, běžně jsem usínala únavou, zkroucená na krajíčku dětské postele, bolela mě záda a zablokovaný krk. Do ložnice jsem se dostala tak jednou týdně. Takže už dost! S nenápadně ukrytými dveřmi v podlaze, vedoucími do podzemní chodbičky, která ústí u vaší manželské postele, se dokážete vytratit z místnosti úplně nepozorovaně a bez rizika, že dítko probudí vaše kroky, cvaknutí kliky nebo nadávky, když šlápnete na dřevěnou kostičku, kus autodráhy nebo pískací zvířátko. Jednoduše se zčistajasna vytratíte jako duch, zmizíte pod zemí,“ směje se Ivana (38).

Jak se s dětmi nezbláznit? Vytvořte si pevné body v běžném dni

Detektor pachů i pocitů

Monitory dechu miminka, elektronické chůvičky a videoprojektory, hlídající, že váš poklad je v pořádku a spokojeně si hoví v postýlce, jsou moc užitečné záležitosti, k zahození by ovšem nebyl ani další objev – detektor pachu, respektive spíše zápachu, který by spolehlivě prozradil, že došlo k nehodě. „Krásná představa, že nemusíte dítě očichávat a svlékat, abyste se přesvědčili, že ten vtíravý odér se skutečně line z jeho něžného tělíčka. Jenže to není všechno, podobně chytrý přístroj by jednoduše dokázal monitorovat a spolehlivě rozeznat, zda miminko brečí skutečně kvůli „náloži“ v plínce, nebo je „jen“ podrážděné, hladové, ospalé, nebo ho bolí bříško. Člověk by si pak snadněji určil priority, jak rychle k němu musí utíkat, zda je situace neodkladná, nebo ještě zvládnu ohřát polévku,“ říká s nadsázkou Lucie (31).

Prodloužená ruka

Pokud máte dvě a více malých dětí, určitě už jste pochopili, o čem je řeč. Většinu času máte pravděpodobně pocit, že mít dvě ruce je pro mámu až žalostně málo. „Občas jen stojím mezi oběma dcerami (jedné je půl roku, druhé necelé dva roky) a bojuji sama se sebou, ke které se rozeběhnout dřív a jaký trabl řešit jako první (zpravidla se rozhoduji podle toho, jak závažné následky bude mít moje volba). Někdy mezi nimi takřka levituji celé dopoledne, odstraňuji tu mladší z cesty té starší a pokouším se ze všech sil zabránit katastrofám. Víte, co by mi skutečně ulehčilo každý den? Prodloužené mechanické ruce. Robotické paže, které se snadno ovládají a dají se natahovat do libovolné délky. Tenhle vynález by měl už někdo patentovat. Vzdálenost mezi dětmi navzájem i mezi dětmi a vázou, hranou stolu, horkou troubou nebo prudkými schody bych zvládala mnohem efektivněji a bez divokých tanečních kreací, poskoků a občas naražených loktů a kolen,“ prozradila Věra (34).

Co by měli všichni milující rodiče naučit své děti? Nejen mýt ruce a čistit zuby!

Robot, který naučí kluky čůrat na WC

Existuje větší klišé, než že všichni nositelé mužského pohlaví se nedokážou vymočit, aniž by nezacákali toaletní mísu, případně i její široké okolí? Je to zkrátka tak a ví o tom své každá máma chlapečka (přičemž na věku nezáleží). Bez ohledu na to, kolikrát jim to připomenete, vyhrožujete a rozčilujete se, všechno je marné! „Je to boj s větrnými mlýny, doslova. Skvrny a kapičky máme permanentně všude, na prkýnku i podlaze vedle záchodu. Frustrující a nechutné. Hodilo by se nějaké důmyslně sestavené a vysoce funkční zařízení, které by umělo správně nasměrovat, zaměřit a v případě potřeby (tedy opětovného netrefení se) také vysolit pořádný výchovný pohlavek a následně setřít a zlikvidovat škody,“ přeje si Magda (28).

Témata: Děti, Rodina, Rodina a vy, Výchova, Péče o dítě a jeho výchova, Rodiče, Dudlík, Nejrůznější pomůcka, Klip, Podlaha, Nespočet, Lucie, Ivana, Sci-fi, Výchova dětí, Máma, Vynález, Pod zemí, Ležení

Mohlo by vás zajímat
Představy vs. realita. Vánoční fotky dětí, které se tak úplně nepovedly
Hračky, které se nepovedly. Výběr z těch nejšílenějších
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Takhle vypadá porod! Neuvěřitelné detaily, dojemné první momenty, intimita
Velký rodinný horoskop na rok 2021! Co čeká rodiče a děti podle hvězd?
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení

Horoskopy

Štír Jakmile vyjdete z práce, spadne vám kámen ze srdce. Tento týden se vám moc nedařilo. Tlak ze strany…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné