Maminka.czJen pro tatínka

Čím potěšit maminku na den matek?

Iva Endrychová 6.  5.  2015
Na druhou neděli v květnu tradičně připadá Svátek matek. Potěšte tu svou nějakým pěkným dárkem.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každý má rád svou maminku, tak proč ji nepotěšit milým dárkem. Určitě jí potěšíte pěknou kytičkou, snídaní do postele, příjemným dnem v lázních, vámi zorganizovaným výletem anebo třeba jen umytým nádobím. 

Pokud ji však chcete dát trošku nákladnější dárek, určitě neuděláte chybu kosmetikou (každá žena chce být krásná) nebo nějakou elektronikou. Podívejte se na naše tipy. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud zvolíte variantu něco dobrého na zub, máme tu tipy jak pro sladkomilné, tak slanomilné dobroty: 

Slaný koláč s ricottou, pancettou a paprikou

40 minut

Potřebujeme: 1 balíček křehkého těsta, 2 červené papriky, 80 g italské slaniny pancetta, 250 g Ricotty (Galbani nebo jiná), 50 g strouhaného sýra (ideální je parmezán Grana Padano D.O.P. od Galbani), 2 vejce, extra panenský olivový olej, hrubě namletý černý pepř

Papriky omyjte a nakrájejte na drobné kostičky, nezapomeňte odstranit všechna semínka. Restujte v pánvi na extra panenském olivovém oleji při střední teplotě asi 10 minut do křupava. Nechejte vychladnout. Mezitím nakrájejte na kostičky slaninu a osmahněte v pánvi s nepřilnavým povrchem, přidejte k paprikám.

Ve velké míse rozetřete ricottu, sýr grana padano a vejce, vše důkladně promíchejte. Rozbalte křehké těsto, vložte na pečící papír do kulaté formy, okraje nechte přesahovat.

Naplňte paprikami a směsí z ricotty, rovnoměrně rozetřete. Okraje těsta přeložte směrem dovnitř a pečte v  troubě při 180 °C po dobu 20 minut. Podávejte teplé se salátem z polníčku.

Klepněte pro větší obrázek

Hrušky se skořicí

25 minut

Potřebujeme: Vanička vanilkové zmrzliny (moc si pochutnáte na Carte d´Or), vlašské ořechy, tmavá čokoláda, hrušky, špetka skořice

Připravte si na misku tři kopečky zmrzliny. Ukrojte z vykrájených hrušek tři tenké plátky, kopečky zmrzliny posypte vlašskými ořechy a přidejte plátky hrušky. Vše nakonec ozdobte tmavou čokoládou a špetkou skořice. 

Klepněte pro větší obrázek

Bezva den v nákupním centru

​Pokud vaše maminka či manželka ráda nakupuje. Pošlete ji v neděli 10. května do pražského Palladia. Vedení centra si pro maminky připravilo květinu a kosmetický dárek a spousta obchodů v centru maminky potěší výhodnými slevami a speciálními dárky. 

Informace o akci najdete na webu centra a jeho Facebooku.

Kniha udělá radost pokaždé

Možná vaše maminka spíše ocení klidné odpoledne s knížkou.

Rozhořčení od Philipa Rotha

Klepněte pro větší obrázek

Píše se rok 1951 a Amerika je v zajetí druhého roku války v Koreji. Marcus Messner, přímočarý a vášnivě čestný, poslušný student z newjerseyského Newarku přechází v druhém roce vysoké školy na venkovsky bukolický kampus ohijské konzervativní Winesburg College. Proč ve studiích pokračuje právě tam a ne na městské univerzitě svého rodiště, kam se původně zapsal?

Doma nemůže vydržet, protože má pocit, že se jeho poctivý a tvrdě pracující otec, majitel malého řeznictví, ke stáru zbláznil, neboť ho sžírá přesvědčení, že dospělost jeho milovanému synovi strojí jenom úklady. Marcus tedy odchází na studia jinam a objevování vlastní cesty ho nutí se daleko od rodiny vypořádávat s realitou jemu dosud zcela neznámé části americké společnosti.

K dostání na www.kniha.cz za 249 korun

Ztráty a nálezy od Brooke Davisové

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Millie je sedmiletá holčička se zrzavými kudrnami a červenými gumáky. Vede si seznam mrtvých tvorů, na němž kromě pavouka a sousedovic kočky figuruje také babička a brzy na něm přibyde i tatínek. Jednoho dne ji ovšem maminka zanechá samotnou pod stojanem s obrovitánskými spoďárami v místním obchodním domě a už se nevrátí.

Dvaaosmdesátiletá Agatha Pantha nevyšla od smrti manžela z domu a s nikým nepromluvila. Prázdnotu ve svém životě vyplňuje pořváváním po kolemjdoucích, sledováním nevyladěné televize a svým na minutu přesným denním rozvrhem. Tedy až do toho osudného dne, kdy si v protějším domě všimne osamělé holčičky.

Písař Karl kdysi špičkami prstů vyťukával milostné dopisy na ženinu sametovou kůži. Dnes ovšem sedí v domově důchodců a moc dobře ví, že musí najít způsob, jak začít znovu žít. A tak odsud v náhlém radostném popudu uprchne.

Náhoda svede tyto tři dohromady. Společně se vydávají na cestu přes půlku Austrálie, aby našli Milliinu maminku a v konečném důsledku zjistili, že i mladí mohou být moudří, že stáří nerovná se smrti a že klíčem ke šťastnému životu by mohlo být i občasné porušení pravidel.

Zakoupíte na www.kniha.cz za 224 korun.

​Jak utéct času? od Bruce Griersona

Klepněte pro větší obrázek

Ode dne, kdy bylo Olze Kotelkové devadesát let, představovala problém pro organizátory všech atletických závodů seniorů, jichž se zúčastnila: S kým bude soutěžit, když ve své kategorii neměla soupeřku? Nakonec závodila s muži a porážela je. K běhu přidala také skok daleký, golf, vrh koulí…

 

A přestože začala sportovat až v pozdním věku, stala se držitelkou téměř 30 světových rekordů. V čem spočívá její tajemství? Je to věcí genetické výbavy, nebo vztahu k životu? Autor pečlivě zkoumá každý detail Olžina života, její stravovací i spací návyky, přední světoví odborníci testovali její DNA…

A výsledkem je jedna z nejúchvatnějších knih o jedné ženě, sportu a životě. Fascinující kniha o aktivním stárnutí nejen pro seniory, ale doslova a do písmene pro každého!

Hledejte na www.kniha.cz za 299 korun.

V České republice se svátek začal slavit od roku 1923 a jeho velkou propagátorkou byla dcera prezidenta Masaryka Alice. Po druhé světové válce byl tento svátek z našich zemí vytlačen a nahrazen MDŽ - Mezinárodním dnem žen. Květnový svátek se v Česku začal opět prosazovat po roce 1989. 

Témata: Váš domov, Krása a styl, Jen pro tatínka, Den matek, MDŽ, Marcus, Pisa, Den, Nepřilnavý povrch, Denní rozvrh, Křehké těsto, Amerika, Gumák, Pavouk, Pozdní věk, Stojan, Matka, Světový rekord, Umyté nádobí, Tmavá čokoláda, Černý pepř, Millie, Rozhořčení, Máť
Mohlo by vás zajímat
Partnerství v rodičovství aneb Pořád jste pár!
Potužníková Jana
Časopis Maminka
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
Maminka roku 2022: Partner neunesl vrozenou vývojovou vadu dcery. Já za nás bojuju, jak nejvíc umím, říká semifinalistka Iva
redakce
Maminka roku 2022