Císařský řez není jednodušší a bezbolestná forma porodu, varuje porodník!

Simona Procházková 19.  11.  2020
Podívejte se na video rozhovor s prof. MUDr. Michalem Zikánem, Ph.D., gynekologem a porodníkem a přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky Nemocnice na Bulovce o změnách v českých porodnicích, fungování centra porodní asistence a také porodu císařským řezem. Jak probíhá po „císaři“ bonding? Kdy může být otec přímo na sále? Jaká jsou rizika této operace a proč hrozí dlouhodobé následky?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V reportážním pořadu Dělníci života, který volně navazuje na cykly Dělníci smrti a Dělníci duše, se tentokrát jeho autoři dostávají na úplný začátek, ke zrodu života. Zjistíte, co všechno se děje, než dítě přijde na svět, a co následuje bezprostředně poté, jak to chodí v porodnicích, co obnáší podstoupit umělé početí, jaká jsou rizika domácího porodu a tak dále. Nechybí názory a rady odborníků ani příběhy maminek a jejich dětí.

Finále Maminky roku se blíží! Díky za všechny ty emoce, upřímnost a inspiraci

Zajímá vás, jak pokročily české porodnice v individualizované péči o rodičky a šestinedělky? Kdy se přistupuje k porodu plánovaným císařským řezem a jak je to s přítomností otce u porodu sekcí? A po jak dlouhé době by měly maminky po císaři poprvé vstávat?

Co jsou porodní apartmány? Jak funguje centrum porodní asistence a v čem je jiné než klasická porodnice? A proč není na místě považovat císařský řez, který s sebou, jakožto břišní operace, může nést řadu závažných problémů a komplikací, za „bezbolestnou“ a jednodušší formu porodu? Podívejte se na video se zkušeným porodníkem a vše se dozvíte.

Pořad Dělníci života uvádí internetová televize Mall.tv.

Císař není hanba, vzkazuje všem mámám tahle žena. A hrdě ukázala jizvu!
Můžu po císaři rodit přirozeně? Ano! Co by však měl zohlednit lékař?
Místa manažerky se nevzdala ani po porodu. Všechno řešila v autě
Témata: Porod, Porodnice, Císařský řez, Dělníci života, Nemocnice na Bulovce, Centr porodní asistence, Dělník, Porodník, Reportáž, Michal Zikán, Jed, Česká porodnice, Zikán