Císařský řez

Karolína 9. 8. 2010 15:49
Ahoj,
já jsem menšího vzrůstu, mám jen 156cm a kvůli úzké pánvi jsem první dceru, rodila pomocí císařského řezu. Bohužel jsem pak měla komplikované hojení jizvy, což mi dost znepříjemnilo počátek mateřství, Teď jsem opět těhotná a již dopředu vím, že budu opět rodit císařem. Chtěla bych tentokrát předejít komplikovanému hojení, tak chci vyzkoušet. Wobenzym. Kamarádka s ním má skvělou zkušenost a i můj gynekolog s tím souhlasil, často ho doporučuje před různými operacemi, ale i na různé vaiginální záněty.
??? 27. 2. 2011 00:15
Moc pekny clanek, velice chvalim autora za nezaujatost proti cisarskym rezum, jelikoz je to i muj pripad, ten panicky strach o kterem autor mluvil a nikdo neni schopen me ho zbavit, tak potesi, ze ne kazdy nas do toho nuti, diky takovym lekarum a ze diky bohu existujou, si z porodu neodnesem psychickou ujmu na zdravi. Nekomu to muze prijit smesne, tak klidne at, ale meli by jsme soudit jen sami sebe !!!!
Hanka27 2. 4. 2011 23:37
Já jsem boužel měla oba porody ukončeny akutním císařským řezem. Po prvním zklamání kdy sem si prožila celý porod téměř až do úplného konce a nakonec musel být proveden císař v celkové anestezii jsem doufala že druhé dítě se narodí normálně, boužel přišlo další zklamání a opět byl porod ukončen akutním císařským řezem a celkové narkoze . Co se týče fyzické stánky vše probíhalo celkem vpohodě, žádná JIP, jen 12 hodin na poporodním pokoji, pak poprvé vstát, sprcha a šupky na normální pokoj, mrňouska mi nosili pravidelně na kojení, po prvním porodu mi malou nechali napořád už po druhé noci a při druhém porodu už sem měla malého nastálo po 24 hodinách . Bolest to byla sice veliká ale dalo se to zvládnout a za tři dny už bylo dobře, jizva se mi hojila krásně. Horší je psychická stránka, naše zlatíčka jsou moc hodní miláčci, dělaj nám obrovskou radost jen v srdíčku zbylo trošku prázdno, chybí tam ten okamžik, kdy se dítě poprvé nadechne a máma ho podrží v náručí :'( i po několika letech sem z toho pořád hrozně smutná a bolí to. Myslím si že nejhorší na císařském řezu je opravdu ta psychika, tělo se lehce zahojí, dušička už hůře.
Hanka36 20. 9. 2012 14:48
Milá Hanko, asi měsíc o vašem příspěvku přemýšlím a váhám, mám-li reagovat. Ale jsem v takovém rozpoložení, že prostě "musím". Je mi 36 let a asi za 5 týdnů se mi narodí moje 3. miminko. Nevím, co to bude, ale: Mám dva kluky (7,5 roku a skoro 6). První porod byl, jak píšete, "normální", druhý porod byl plánovaný císařský řez pro polohu příčnou. Vždycky (dříve) jsem si moc a moc přála rodit "normálně" a s epidurálem, jelikož se bolesti bojím a na hrdinu si nehraju. I když jsem svého prvního synka porodila normálně, nastala komplikace, kdy neodešla sama placenta a bezprostředně po porodu musela placenta ven operativně. Následovala rekonvalescence, která trvala minimálně půl roku, přišla jsem o hodně krve a všechno mne bolelo a hojilo se opravdu déle. Takže radost z miminka byla obrovská, ale po fyzické stránce to dobré nebylo. Druhý synek, jak již jsem zmínila, přišel na svět plánovaným císařem a i přes různé peripetie a bolesti, zůstala jen radost, vděk, pokora a pocit neskonalého štěstí, že už jsou děti 2 a že jsou v pořádku Asi po roce jsem se někde dočetla, že když se miminko narodí císařem, prý ho nikdy nebudete mít natolik ráda, právě proto, jak píšete, že neprošlo porodními cestami při porodu, jako že si to maminka a miminko společně neprožily....musím říct, že mne tato informace opravdu dopálila a jsem ráda, že jsem si ji přečeta AŽ POTÉ . Domnívám se totiž, že to není pravda. Pokud čekáte, že každý spontánní porod probíhá tak, že nějaký čas vás něco hodně bolí, pak je miminko na světě a vy jste okamžitě úplně připravena si ho pochovat, přiložit a radovat se z toho, že miminko je, tak toto já opravdu neznám. Byla jsem vyčerpaná a všecko mám ve vzpomínkách tak nějak v mlze. Každý, kdo tam byl, měl co dělat i já a veškerá radost, taková ta opravdická, kterou si prožijete se dostaví až třeba druhý den a pak i další dny, kdy si člověk je schopen plně uvědomit, co se vlastně stalo, jaký zázrak ho právě potkal. Tak jen tak na okraj, zažila jsem oba druhy porodů, nyní mne čeká opět císař - zase nějaká komplikace, jak jinak. Opět se stejně bojím, jako v předchozích dvou případech, opět si přeju, aby vše bylo v pořádku, miminko i já a opět se těším, až se z toho vykřešu, abych mohla plně vnímat a užívat si toho neskutečného štěstí, které mne, jak doufám, opět potká. Své děti mám ráda stejně, občas o tom přemýšlím, nerozumím tomu, že někdo to může mít jinak z jakýchkoli důvodů, ale když se na kluky večer dívám, když spí, ani koutkem duše mne nenapadne, že ten šel na svět tudy a ten jinudy. Napojení jsme na sebe byli už dávno před tím a v bříšku bylo také tenkrát hodně živo, takže tam už to začalo, řekla bych. Je mi líto, pokud máte nějaké prázdné pocity, právě proto, že se ze své zkušenosti domnívám, že tyto vaše obavy a pocity vůbec nejsou nutné. Opravdu. Jsem přesvědčená o tom, že jste o nic nepřišla a nepřicházíte. To jsem vám jenom potřebovala napsat. Přeju vám hodně štěstí a radosti!!!
Negruška 2. 2. 2016 18:14
Je mi 28 let a před 5 měsící jsem porodila krásnou princezničku Valentýnku. těšila jsem se až vykřiknu tu super větu : Praskla mi voda, jedeme do porodonice " ale bohužel osud tomu chtěl jinak a já jsem ve 30 tt rodila akutnim CS. Dodnes se z toho nemůžu vzpamatovat a beru to jako selhání.
PetraS 29. 4. 2019 01:44
také jste použily na císaře pumpičku, která vás zbaví bolesti? mně výrazně ulevila od bolesti
6

Horoskopy

Býk Milí Býci, jste šťastní a plní energie. Není divu. Vždyť se vám podaří vskutku všechno, na co sáhnete.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Matěj, Matyáš, Jasmína

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné