Maminka.czTěhotenství

Co byste měla vědět o těhotenství v prvním trimestru

Komerční článek
24. 7. 2017
Co byste měla vědět o těhotenství v prvním trimestru
Těhotenství je obdobím plným radosti. Ale ať už se jedná o akt plánovaný nebo neplánovaný, může se zpočátku střídat překvapení se záchvaty paniky. Jak se s tím vším srovnat a jaké změny vás čekají?

Vyzrajte na psychiku

Těhotenství je obrovskou zatěžkávací zkouškou, hlavně pro vaši psychiku. Na povrch vyplují zcela nové pocity. Hlavně obavy a strach z nové situace. Je nutné se vyrovnat se skutečností, že se vše bude točit kolem dítěte. Strach může mít mnoho podob, ale hlavně se budete potýkat se strachem o materiální jistoty, že nestihnete všechny vytyčené cíle, se změnou identity.

I přesto, že jste zrovna našla práci svých snů, pokuste se udržet chladnou hlavu a neudělejte zbrklé rozhodnutí. Promluvte si o nové situaci s partnerem a rodinou, protože do budoucna bude právě jejich podpora pro vás ta nejdůležitější.

Co vás v těhotenství čeká a nemine

Zpočátku můžete pociťovat ranní nevolnosti, zvýšenou únavu a další fyziologické změny, které souvisí s hormonálními změnami. Co vás ale hlavně čeká, jsou pravidelné lékařské prohlídky. Do 23. týdne těhotenství probíhají každé 4 týdny a poté častěji. Na nich vám budou měřit tlak, puls, kontrolovat váhu a vyšetřovat moč na přítomnost cukru a bílkovin.  

V těhotenství je ovšem nejdůležitější zaměřit se na zdravou životosprávu s dostatkem potřebných vitaminů a minerálů. Ty jsou nezbytné, abyste byla zdravá vy i vaše miminko, a jsou základem pro bezproblémový průběh těhotenství.

Určitě si vyhledejte seznam zakázaných jídel v těhotenství. Neměla byste kouřit a pít alkohol. Omezte také pití kávy na jeden šálek denně. Dále se například vyhněte plísňovým sýrům, sushi nebo bylinkám. Hodně bylinek je v těhotenství nevhodných, proto v prvním trimestru nepijte bylinkové čaje. Dodržujte správný pitný režim, ale pijte raději obyčejnou vodu.

Pro zdravý průběh těhotenství

V prvním trimestru musí budoucí maminka přijímat dostatek kyseliny listové, která je důležitá pro správné dělení a vznik zárodečných buněk. Kyselina listová, neboli vitamin B9, se do těla neukládá, a proto je třeba ji doplňovat ze stravy každý den. 

Klepněte pro větší obrázek

Zajistěte svému organizmu dostatečný denní přísun kyseliny listové díky osvědčenému doplňku stravy Elasti-Q® kyselina listová 800 µg. Tento přípravek účinně vyřeší nedostatek vitaminů v těhotenství. Je vhodné jej začít užívat 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím jako prevenci vývojových vad plodu, v těhotenství pro zdravý průběh a při ranních nevolnostech a po porodu a v době kojení.

Témata: Těhotenství

Mohlo by vás zajímat
Chlapi nepláčou. Když ale otcové vdávají dcery, slzy neudrží
Kojenci, kteří dostávají co nejdříve pevnou stravu, lépe spí, ukázal průzkum
Narození miminka může být šok! Jak vztah mezi vámi nastartovat?
Nastavte dítěti rytmus. Ale jak na to? Tady je našich 6 rad

Horoskopy

Lev V zaměstnání se vám daří zejména tam, kde není třeba soutěžit, dodržovat přesné manažerské plány a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Čeněk, ČeňkaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu