Maminka.czTipy na dárky

Den otců oslavíme už v neděli. 40 originálních tipů na dárky, které potěší každého tatínka

Simona Procházková 12.  6.  2024
Nezapomeňte na tatínky, Den otců oslavíme už za pár dní. Pokud nevíte, čím udělat radost tomu svému, mrkněte do fotogalerie, kde najdete spoustu inspirativních nápadů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Den otců připadá v Česku vždy na třetí červnovou neděli. Pravda, u nás se (na rozdíl od řady jiných zemí, kde je velmi populární) zatím moc neslaví, mnoho lidí dokonce vůbec netuší, že i tátové mají v kalendáři svůj oficiální svátek. Přesto povědomí o něm každý rok roste a nikdy neuškodí udělat někomu radost milou pozorností.

VIDEO: Oslavte Den otců jak se patří! Kdy a jak svátek vznikl?

Odkud se tradice Dne otců rozšířila? Oslavu tatínků vymyslela a založila Američanka Sonora Smart Dodd, která tím chtěla otcům poděkovat a chtěla ocenit snahu svého ovdovělého tatínka, který se s láskou a péčí staral o ni a její čtyři sourozence. Úplně první oslava (tenkrát ještě soukromá, neoficiální) tak proběhla v městečku Spokane ve státě Washington, a to v den narozenin Sonořina otce, tedy 19. června roku 1910.

V jednotlivých zemích se tento svátek slaví v různé dny. V některých státech se váže k březnovému svátku sv. Josefa, v severských zemích je pak oslavován v listopadu. U nás letos připadá na neděli 18. června. Ta bude tedy patřit všem tatínkům (takže nezapomeňte ani na dědečky). Překvapte je dárkem, maličkostí, milou pozorností nebo originálním nápadem. Inspirujte se v naší fotogalerii a vyberte si.

Témata: Galerie, Rodičovství, Rodiče, Tradice, Otec, Tipy na dárky, tatínek, svátek, Otcové, Dárek, Nejen pro tatínky, Den otců, Ori, Smart Dodd, Tip, Radost, Spokane, Fotogalerie, Nápad, SMART, Pearl, Neděle, Den narození, SMART Doddová, Josefa, Tipy na dárky na Heureka.cz