Maminka.czPorod

Co nejvíce řeší budoucí maminky na internetu? Tato videa musíte vidět

Co nejvíce řeší budoucí maminky na internetu? Tato videa musíte vidět
Zatímco dříve nastávající maminky získávaly informace hlavně od svých lékařů, svých zkušenějších kamarádek a matek, dnes je hlavním rádcem internet. Najdou tu odpovědi na nejrůznější otázky. A velmi často se zajímají o témata, na které by se osobně bály zeptat...

Nejvíce se hledají těhotenské příznaky

Pojďte se s námi podívat, co vše tedy budoucí maminky zajímá a co nejčastěji řeší podle internetového vyhledávače Seznam.cz.

Vůbec nejvíce se nastávající maminky zajímají o to, jak poznat, že jsou opravdu těhotné. Hledají totiž nejrůznější těhotenské příznaky.

Jak moc je dobré hledat rady týkající se zdraví dětí na internetu?

V souvislosti s těhotenstvím pak sestupně následují dotazy na témata, která Češky očividně dost trápí. A rozhodně to nejsou strie nebo přibírání na váze. Toto je žebříček nejvyhledávanějších těhotenských problémů:

1) mimoděložní těhotenství, 2) menstruace v těhotenství, 3) sex v těhotenství, 4) krvácení v těhotenství, 5) zamlklé těhotenství, 6) špinění v těhotenství, 7) preeklampsie v těhotenství, 8) pálení žáhy v těhotenství, 9) paralen v těhotenství a 10) výtok v těhotenství

Porod. Ženy zajímá hlavně video a císařský řez

V souvislosti s těhotenstvím ženy zcela logicky velmi zajímá porod, nejvíce pak vyhledávají video samotného porodu. Jen v roce 2016 bylo takových dotazů kolem padesáti tisíc.

Podívejte se s námi na tři videa porodů, které se staly z různých důvodů na internetu hitem.

Toto video bylo pořízené jen chvíli po porodu. První kontakt maminky s miminkem vás nejspíš dojme k slzám. Novorozenec se totiž doslova nechce od své maminky odtrhnout!

Porodníkům ve Španělsku se podařilo natočit velmi unikátní video. Během císařského řezu totiž vyndali dítě z těla matky v neporušeném plodovém obalu. Takový případ je opravdu vzácný, připadá na jeden z osmdesáti tisíc porodů.

Snad každá nastávající maminka doufá, že u porodu nebude trpět dlouhé hodiny. Občas je to ale pořádný fofr. Američanka Lesia Pettijohn porodila nečekaně už v průběhu cesty do porodnice. Její manžel Jonathan nezpanikařil a dokonce vše zvládl za jízdy natočit na kamerou. Miminko se dostalo na svět jako by nic. No nenatočte to :-)

Jaký budu mít termín porodu?

Budoucí maminky se často snaží také dopátrat přesného termínu porodu, a tak je výpočet termínu porodu hned na dalším místě v počtu hledání.

Asi nepřekvapí, že ženy často řeší formu porodu – zda porodit přirozeně, či císařským řezem. Porod císařským řezem je v České republice velmi populární, informace o něm si vyhledává více než 50 tisíc žen ročně.

Pro srovnání – informace o přirozeném porodu hledá méně než tisícovka žen. Dle veřejně dostupných statistik z loňského roku se četnosti císařských řezů v jednotlivých porodnicích pohybují od 10 % do 40 % všech porodů.

Dalším věčným tématem, které ženy v souvislosti s porodem na internetu řeší, je epidurál. Epidurál ano, či ne – tato otázka trápí ve vyhledávání přibližně osm tisíc žen ročně – a to nejen výhody či nevýhody, ale také například cena či vedlejší účinky.

Co na internetu nejčastěji vyhledáváte vy?

Češky prodávají na internetu pozitivní těhotenské testy. Občas slouží k vydírání
To je zjištění! Mámy s velkým zadkem mají prý inteligentnější děti
Vezměte si kapesníčky: Miminko poprvé slyší maminku díky naslouchátku, jeho reakce vás dojme

 

 

Témata: Těhotenství, Porod, Video, Těhotenský problém, Sestup, Špinění, Vzácný případ, Internet, Výpočet, Výtok, První kontakt, Zamlklé těhotenství

Mohlo by vás zajímat
Skandál během křtu. Kněz se neudržel a vrazil plačícímu dítěti facku
Jak zastavit krvácení z nosu u dětí a kdy jít raději k lékaři?
Těžký život s děckem! Na tohle vás nepřipraví žádné knihy o rodičovství!
Opravdu vychováváme děti bez předsudků? Zamyslete se nad tím!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu