Maminka.czHoroskopy

Co potřebuje vaše dítě podle horoskopu? Malým Beranům dopřejte nezávislost, Rybám rutinu a klid

aši 20.  4.  2024
Děti, stejně jako dospělí, mají jedinečnou osobnost, a každé z nich potřebuje něco jiného, aby se jim dařilo. Co potřebují vaši potomci na základě znamení, ve kterém se narodili? Jaké jsou jejich osobnostní rysy a co byste jako rodiče skutečně měli dětem „nabídnout“, aby byly spokojené a úspěšné?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Sluneční znamení mohou mít velký vliv na osobnost dítěte, na jeho schopnosti i cestu, po které se v životě vydají. Proto je dobré, když se seznámíte s tím, co by vaše dítě podle horoskopu potřebovalo skutečně nejvíc – a na to se zaměřte.

VIDEO: Školáci podle znamení

Beran

Děti ve znamení Berana potřebují řešit problémy samy, aby se cítily dobře. Berani jsou odvážní, rozhodní a sebevědomí, proto byste jako rodiče měli malému Beranovi nabídnout především pocit nezávislosti, aby si problémy řešil sám. Je důležité mu umožnit, aby přicházel s vlastními nápady a také ho povzbuzovat k soutěžení. Nezapomínejte ale taky chválit snahu, nikoli jen výsledek.

Býk

Děti ve znamení Býka potřebují čas a prostor, aby mohly ze sebe vydat to nejlepší. Malí Býci potřebují vyjádřit své opatrné a metodické já. Často jsou pomalí, takže jim dopřejte čas, aby ke všemu dospěli sami a ve svém rytmu. To, co se vám může jevit jako lenost, je často touha po stabilitě, spolehlivosti a trpělivosti. Býci nesnášejí spěch, natož abyste na ně tlačili.

Blíženec

Malí Blíženci rádi mluví, píšou a zpívají. Blíženci musíte umožnit, aby mohl prozkoumávat mysl a mohl se vyjadřovat slovy a gesty. Jako rodiče byste měli dovolit dítěti v tomto znamení, aby se pohybovalo, mluvilo a vyjadřovalo své pocity a bezmeznou energii. Dítě Blížence nezastavíte, tak to nedělejte. Podporujte ho zejména tam, kde je nerozhodné, a dodávejte mu jistotu. Nerozhodnost často souvisí se strachem, že bude chybovat.

Rak

Děti narozené ve znamení Raka mají velmi blízký vztah se svými rodiči. Potřebují proto tohle pouto cítit neustále. Blízkost jim nabízí pocit bezpečí a sounáležitosti, což jim umožňuje cítit se bezpečně. Tyto děti jsou také citlivé ke svému okolí. Je důležité umožnit jim zapojit se do rodinných tradic, jako je plánování prázdnin a častá rodinná setkání. U těchto dětí dávejte pozor na jejich nejistotu a podporujte je v budování sebevědomí.

Lev

Lvi jsou rádi chváleni za dobrou práci. Tyto děti často „hrají“, jen aby upoutaly pozornost. Rodiče by měli podporovat u potomka optimismus a také kreativní vlastnosti. Malí Lvíčci můžou někdy působit sebestředně, proto je důležité je čas od času na to upozornit. Rodiče, buďte především přímočaří, Lvi nesnášejí chození kolem horké kaše. Vždy jim důrazně řekněte, že vás nemůžou neustále přerušovat a vyžadovat pozornost.

Panna

Děti narozené ve znamení Panny budou mít prospěch z pomoci s malými projekty kolem domu. Panny jsou loajální, analytické, laskavé a pracovité. To ostatně uvidíte sami už odmalička. Proto je nutné v nich podporovat užitečnost a produktivitu. Umožněte dětem, aby vám mohly pomáhat v domácnosti. Děti Panny potřebují čas na analýzu a pochopení. Pozor, někdy bývají Panny plaché, ale rozhodně se je nesnažte přeučit na extroverty. Přijměte je takové, jaké jsou.

Matky a dcery podle horoskopu. Tyhle dvojice si spolu budou rozumět a vytvoří nejsilnější pouto

Váhy

Malé Váhy jsou rády součástí většího týmu a chtějí být slyšet. To platí i v rodině, takže jim dovolte, aby se vyjadřovaly k tomu, k čemu chtějí, a aby sdělovaly své pocity. Pozor dávejte u svých malých Vah na případnou sebelítost, k níž mohou inklinovat. Nepodporujte je v tom a nedělejte z komára velblouda, ale zase neříkejte „jsi v pořádku, nebreč“. Žádné extrémy, Váhy touží po harmonii.

Štíři

Děti narozené ve znamení Štíra potřebují spoustu času o samotě, aby zpracovaly své myšlenky. Potřebují čas, aby prozkoumaly hlubší význam věcí, které zažívají. To často vede k tomu, že tráví kvalitní čas o samotě ve svém pokoji nebo venku v přírodě. Musíte je povzbuzovat a říkat jim, že mohou svoje pocity sdílet bezpečně. Ptejte se jich, jak se cítí, protože jinak se nenaučí emoce ventilovat a budou je držet v sobě. Někdy jako rodiče budete mít možná dojem, že je váš malý Štír tajnůstkář nebo dokonce lhář. Ptejte se pak sami sebe, proč má vaše dítě pocit, že vám musí lhát.

Střelci

Malým Střelcům je třeba umožnit objevování a dobrodružství. Tyto děti mají nekonečně zvídanou povahu, takže bez možnosti prozkoumávat to nepůjde. Nechte je vyprávět, vymýšlet si příběhy a dejte jim nekonečné hranice, aby měly svobodu rozvíjet své fantazie prostřednictvím zkušeností. Pozor dejte na občasnou netrpělivost, takže vyzkoušejte metodu všímavosti, abyste jim pomohli se uklidnit.

Kozoroh

Kozorozi už v mladém věku touží po zodpovědnosti. Snažte se je vést k tomu, aby využívali už v raném věku své ambice. Děti v tomto znamení často vymýšlejí projekty, aby vydělaly. Povzbuzujte je, aby jednaly zodpovědně a umožněte jim jen tolik domácích prací, projektů, sportů, koníčků, kterých jsou ochotné se zúčastnit a vyniknout v nich. Pozor, Kozorozi se někdy chovají jako by byli lepší než ostatní, tohle chování v nich nepodporujte, ale snažte se zjistit, proč to vlastně dělají.

Vodnář

Vodnáři se rádi odlišují a dětem byste měli umožnit používat jejich představivost. Jsou to originální, nezávislé děti, které touží být jedinečné a hlavně jiné. Na to nezapomínejte a podporujte je v tom, aby využívaly svou představivost a intelektuální mysl. Čtěte malým Vodnářům, poskytněte jim technologická zařízení už ve velmi raném věku, aby se rozvinul jejich silný smysl pro logiku a progresivní myšlení. Pozor na náladovost, k níž občas sklouznou.

Ryby

Malým Rybám prospěje rutina a klid. Potřebují čas na přemýšlení, aby mohly používat svou fantazii a sny o budoucnosti. Nezapomeňte ale nastavit Rybám hranice, jinak se nechají unášet až moc daleko. Nastavení rozvrhu a rutiny pomůže dětem ve znamení Ryby udržet je na správné cestě. Jako rodiče dávejte pozor na to, aby nebyly Ryby moc důvěřivé, učte je, že existují lidé, kteří jsou manipulativní. Hlavně je ale neměňte, učte je, jak zvládat emočně složité situace. Vždy jim nabídněte řešení.

Témata: Horoskopy, Rodiče, Znamení podle horoskopu, Beran, Panna, Závislost, Dítě Panny, Ryba, Pocit, Znamení, Rutina, Děti, Horoskop