Maminka.czŠkolák

Co si o rodičích doopravdy myslí osmileté děti? Přečtěte si pravdu

wall 11.  6.  2020
Mysleli jste si, že se za vás dítě začne stydět až někdy v pubertě? Tak to bylo hodně naivní. Přijde to mnohem dřív. A nejen to. Schválně si přečtěte, co si o nás rodičích myslí osmileté děti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Osmiletí školáci jsou vlastně ještě dost malí, ne? Jenže oni si to nemyslí. My bychom jim ještě kupovali hračky, oni touží spíše po mobilech a tabletech. Ačkoli hormony s nimi většinou ještě nemlátí, navenek jejich chování puberťáky připomíná čím dál více. Včetně toho, co si skutečně myslí o nás a naší péči. 

Hlavně mě před školou neobjímej! 

Ještě v září jste ho vodili skoro do třídy a nebyl problém mu dát pusu na rozloučenou nebo ho obejmout před všemi spolužáky? Tak na to teď zapomeňte. Možná ne jednou provždy, ale pusy se znovu možná dočkáte někdy, až jim bude dvacet a ony vás zase občas blahosklonně obejmou nebo políbí i před lidmi. 

Stejné je to s voděním za ruku. I s tím je konec a v tomto případě pravděpodobně jednou provždy. Některé situace se holt v životě už nevrátí. 

Témata: Školák, Rodičovství, Rodiče, Puberta, Preteen, PRÁV, Děti, Mobil, Internet, Hello Kitty, Oblečení, Osmileté dítě, Pusa, Třída