Maminka.czRodičovství

Co udělal novopečený táta, když se dozvěděl, že expřítelkyně chce dát jejich novorozenou dceru k adopci? Tomu neuvěříte!

Dita Mrázková 29.  3.  2024
Sympatický Daniel je živým důkazem toho, že rodičovská láska nezná hranic. Pro svou dceru, které hrozila kvůli matce adopce, chystá nový a lepší domov. I když musí překonat ještě spoustu překážek, je odhodlaný udělat cokoliv. Tohle je prostě táta jaksepatří!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Daniel Gaut, stavař z Berowry (severní předměstí Sydney), se na začátku loňského roku zamiloval do Američanky Liv. Seznámili se, když byli zrovna na dovolené v San Franciscu. Mladá žena jeho lásku opětovala a rozhodla se, že se za ním do Austrálie přestěhuje.

VIDEO: MODERÁTOR LIBOR BOUČEK POPSAL POROD DCERY

"Říkala mi, že v rodném Texasu už žít nechce a že celé její srdce patří mně a Austrálii. Bylo to skvělé, dělal jsem všechno proto, abych tu pro ni připravil zázemí. Liv mi dokonce pomáhala na stavbách. Cítil jsem se tak šťastný," vzpomínal Daniel na začátek vztahu v rozhovoru pro australský deník A Current Affair.

Klepněte pro větší obrázek

Po pár měsících Liv otěhotněla a právě tehdy se začaly ve vztahu objevovat první trhliny. Nastávající mamince se začalo stýskat po domově, a tak Danielovi oznámila, že na pár měsíců odletí do Texasu, protože se potřebuje obklopit svými blízkými.

Daniel nic nenamítal, ale nemohl tušit, jaké plány jeho přítelkyně spřádá. "Volala mi, když jsem právě odcházel do práce. Brečela a řekla mi, že se do Austrálie už nevrátí, protože se dala dohromady se svým bývalým partnerem. Nemohl jsem tomu věřit. Pořád dokola jsem opakoval: 'Ale vždyť čekáš naše dítě!?'", svěřil se Daniel.

Co ale nastávajícího tátu šokovalo nejvíc, bylo oznámení, že Liv hledá v Texasu možnost, jak dát po porodu jejich dceru k adopci. "Řekl jsem jí, aby nikomu nic neslibovala, protože tohle bylo proti mé vůli a mojí morálce. Nemohl jsem dopustit, že jen tak přijdu o své dítě."

Klepněte pro větší obrázek

Znepokojivá zpráva přinutila Daniela k založení finanční sbírky, která by mu pomohla získat dostatek peněz na cestu do Austinu v Texasu, kde měl v plánu zařídit australský pas pro svou holčičku, než ji přiveze zpět do Austrálie. Matka dítěte souhlasila s tím, že dceru předá Danovi, pokud tam bude během porodu nebo brzy po něm, aby se o ni mohl postarat. 

Danovi se dostalo obrovské podpory ze strany veřejnosti, a tak se vydal na záchrannou misi do Spojených států, aby byl přítomen narození své dcerky. Liv bohužel porodila zrovna ve chvíli, kdy byl Daniel ještě v letadle, a tak malou Anu mohl poprvé vidět až o něco později.

"Byla to ta nejroztomilejší a nejdokonalejší bytost, jakou jsem kdy viděl. Když jsem ji poprvé uviděl, všechny mé obavy se rozplynuly. Láska k ní mě úplně ovládla a nemohl jsem se dočkat, až ji budu moct pochovat," popsal své pocity hrdý tatínek.

Ten tak už od února, kdy se Ana narodila, zůstává ve Spojených státech, aby mohl být dcerce nablízku. Anu chce vychovávat sám v Austrálii. Její matka prohlásila, že chce být své dceři taky "nablízku", ale prý neví, jak to bude vypadat, když se Daniel i s dítětem vrátí do své rodné země. Přesunu ale nijak nebrání.

Klepněte pro větší obrázek

Novopečeného tatínka teď čeká velké zařizování potřebných dokumentů. Do té doby se učí sám pečovat o dcerku.

"Nevím, jak to udělám, ale vím, že udělám všechno, co je v mých silách, abych svou dceru přivezl domů a zahrnul ji láskou. Každé dítě by mělo vědět, že je milováno a chtěno. Chci být tím nejlepším tátou, jakým můžu být. Chci tu být pro svou malou Anu na každém kroku," říká odhodlaně odvážný tatínek.

Muzikant Pavel Callta, který přišel o oba rodiče: Mamka mi chybí téměř ve všem. Těším se, až budu jednou táta...
Témata: Příběhy, Mateřství, Rodičovství, Péče o dítě a jeho výchova, Psychika, Rodina a vztahy, Chování a vztahy, Rodiče, Zajímavosti, Dcera, Životní příběh, Otec, tatínek, mateřská láska, Adopce, Otcové, Odvaha, USA, domov, Austrálie, Texas, když hlídá tatínek, Liv, Táta, Sydney