Maminka.czMaminka v porodnici

VIDEO: Příjem k porodu: Tohle všechno potřebujete vědět, aby vás žádná otázka nezaskočila

Tereza Víchová 3.  5.  2022
O tom, že zazvoní na příjmovou ambulanci se slovem "rodím", sní v závěru těhotenství snad každá maminka. Vyzpovídali jsme proto gynekoložku Terezu Zobalovou z Gynekologicko- porodnického oddělení Nemocnice Rakovník. Tady jsou podrobné informace.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Co se děje od doby, kdy si nastávající maminku ve dveřích vyzvedne porodní asistentka? V první řadě je to tzv. "natáčení" miminka.

"Záznam trvá dvacet minut, a když je v pořádku, natáčí se poté znovu každé dvě hodiny," vysvětluje Tereza Zobalová. "U příjmu se také prochází veškerá dokumentace potřebná k porodu."

Jaký tip má lékařka pro všechny těhotné? Stáhnout si vše potřebné předem na internetu nebo zařídit vše už v těhotenské poradně. Otázek a věcí k řešení bude u porodu méně, což se během kontrakcí určitě hodí.

Které otázky u příjmu určitě zazní?

  • Kdy začaly kontrakce?
  • Jak jsou časté?
  • Odtekla plodová voda?
  • Cítíte pohyby miminka?

Podívejte se na video, v němž se dozvíte další podstatné informace: co následuje dále, kdy přijde ke slovu lékař a jaká provádí vyšetření. A dá se v příjmové ambulanci odhadnout, kdy maminka porodí?

VIDEO: Co je to porodní plán a jaké má položky?

Grafika: Průměrný věk prvorodiček v ČR

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Těhotenství, Porod, Maminka v porodnici, Porodnice, Nejlepší video, kontrakce, Plodová voda, Internet, Nemocnice, Příjem, Otázka, Maminka, Ambulance, Tereza Zobalová, Rakovník, Jasný, Vid