Maminka.czMaminka v porodnici

SERIÁL: Maminka v porodnici: Tohle vás reálně čeká během porodu, na sále a v pokoji šestinedělí

Tereza Víchová 15.  3.  2022
SERIÁL: Maminka v porodnici: Tohle vás reálně čeká během porodu, na sále a v pokoji šestinedělí
Realita porodnic, rozdíly mezi nimi, rozhovory s personálem, maminkami i tatínky. Připravili jsme pro vás zbrusu nový seriál, v němž uvidíte a přečtete si všechno potřebné, co z jednoduchého popisu porodnice nikdy nepoznáte. Ta nejlepší příprava na porod se nabízí u nás. A kdo je připraven, nic ho nezaskočí!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kdy jet do porodnice? Jak poznat, že začal porod? Jak dlouho trvá? Co si zabalit s sebou? Co je oxytocin, epidurál, dotepání pupečníku? Jaká vyšetření čekají novorozence? Otázek je spousta, postupně všechny zodpovíme a mnohé i názorně ukážeme ve videích. Startuje projekt Maminka v porodnici, nové „miminko” našeho časopisu. 

Ode dneška a od dubnového vydání časopisu bude vaším průvodcem na cestě za miminkem. Otevřeme všechna zásadní témata, která nastávající maminka vyhledává a potřebuje znát. Pomůžeme v nejistotě kolem všeho, co se porodu týká. Přineseme zkušenosti lékařů, porodních asistentek a taky těch nejpovolanějších – maminek a tatínků, kteří mají v porodnicích právě za sebou zásadní okamžiky svého (i nového) života. 

Navštívíme porodnice v celé republice a necháme vás nahlédnout do jejich prostor. Zaměříme se vždycky na jednu zásadní věc, které se tu intenzivně věnují – ať už jsou to alternativní porodní polohy, porod jen s porodní asistentkou nebo třeba rodinné pokoje, kde „bydlí” po porodu i tatínek a sourozenci.

Poprvé jsme se vydali do středočeských Neratovic. V dubnovém vydání časopisu Maminka (na titulce s Romanem a Petrou Vojtkovými) najdete podrobnou reportáž z porodnice se spoustou fotek. A ve videu si pomyslně projdete vše potřebné od ambulance, kde maminky k porodu přijímají, přes porodní sály až na pokoj šestinedělí, kde se maminka a miminko sžívají.

Co se ve videu dozvíte?

  • Primář Daniel Driák vysvětlí, jak důležité je přátelské prostředí v porodnici a jaké metody úlevy se tu dají využít.
  • Porodní asistentka Květa Nováková vás provede porodním sálem i velmi vyhledávanou místností, kde kontrakcím ulevuje teplá voda. 
  • A laktační poradkyně Zdeňka Hronová přímo ukáže, jak učí maminky péči o miminko.

Maminka v porodnici vás bude provázet webem i časopisem. Už teď máme nachystané dva bonusové rozhovory, které objevíte na webu v dalších týdnech: Co si myslí pan primář o ambulantním porodu? Jaká vyšetření čekají miminko v porodnici a co zdejší pobyt může prodloužit? Na to se můžete těšit. My se se štábem mezitím vydáme do Mělníka, Rakovníka a na pražskou Bulovku a seženeme a natočíme spoustu dalších mateřských témat!

Dubnovou Maminku seženete ve stáncích už 17. 3. a také na rohlik.cz, kosik.cz a s dopravou zdarma na www.ikiosek.cz/maminka.

Maminka v porodnici

Vydáváme se za vás do porodnic celé České republiky, natáčíme tu videa, abyste viděli realitu, ptáme se na všechno, co vás zajímá. V tištěné Mamince najdete každý měsíc velkou reportáž, na webu spoustu videí s odborníky i maminkami, které zrovna porodily a celou řadu bonusů a tipů. S námi si vyberete tu nejlepší porodnici.

Témata: Časopis Maminka, Porod, Novorozenec, Maminka v porodnici, Šestinedělí, Porodnice, tatínek, Rozhovor, Nejlepší video, Seriál, Časopis, Pokoj, Mělník, Neratovice, Maminka, Rakovník, Daniel Driák, Ambulance, Bulovka
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Moderátorka Eva Hecko Perkausová čeká miminko! Těhotenské bříško odhalila ve svůdných bikinách
Formánková Simona
Těhotenství
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
20 nejbizarnějších záběrů z dovolené! Tyto povedené snímky jen tak něco nepřekoná
Formánková Simona
Galerie
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie