Maminka.czChování a vztahy

Co zjistíte z hvězd o vašem dítěti?

Valérie Čermáková 5.  2.  2014
Vědět víc o znamení, ve kterém se narodil váš potomek, vám pomůže snáze pochopit jeho/její kladné a záporné stránky. Pokud porozumíte tomu, že za chování vašeho dítka mohou do jisté míry hvězdy, usnadní vám to jeho výchovu v dospělého člověka. Hodně štěstí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Hodnotné informace od astrologa jsou zásadní. Nemusí vás během výchovy ovlivňovat stoprocentně, měla byste ale vědět, že díky nim snáze pochopíte (a uchopíte) dětské emoce zejména v okamžicích, kdy konflikty mezi vámi mohou růst do nadoblačných výšin. Stejně tak budete vědět, co s komunikací svých dětí, z nichž každé se narodilo v jiném měsíčním znamení. Než tedy své dítě vychováte, zjistěte si o jeho charakteru více.

TAKÉ VÁS ZAJÍMÁ: Horoskop na únor 2014

Beran - odvážný a nadšený

Ideální maminkou je Býk/Ryba. Tatínek, který si s ním dokáže hravě a bez zbytečných řečí poradit, je Lev/Střelec.

Děti narozené v tomto znamení jsou odvážné, ale zbytečně neriskují. Nikdy se s nimi nebudete nudit a k židli byste je pomalu měla přivázat, jinak na ní totiž nevydrží. Emoce skrývat neumí, v obličeji malého Berana přečtete vše, takže snadno zjistíte, jestli jste své dítě naštvala, jestli je nadšené nebo jestli teprve přemýšlí o tom, jaké pocity vlastně vnímá. Pro děti tohoto znamení jsou výborným relaxem konkurenční sporty, o zlatou medaili se totiž perou do roztrhání těla. Jsou tvrdošíjné, paličaté a rády zkouší cokoli nového, v dospělosti si zamilují adrenalinové sporty. Rychle však ztrácejí zájem o to, čeho se jim podařilo dosáhnout.

Daly si dvě lžičky jídla k obědu? To stačí. Na plotě už byly? Hurá na strom. Jako rodič se tedy musíte připravit prakticky na vše. Jsou přirozenými vůdci, stávají se často veliteli party, později předsedy tříd. Přijímat porážku jim moc nejde, ovace si ovšem do poslední kapky užívají. Umění vítězit i prohrát je přesně tím, co by se tyto děti měly učit. Negativem dětí narozených v tomto znamení je sklon k hyperaktivitě, v extrémních případech i k násilí. Jestli byste měla své dítě naučit jen jedné jediné věci, pak trpělivosti.

Býk - vytrvalý a praktický

Matka, která je pro něj nejlepší, je Rak/Býk. Ideálního tatínka pro toto znamení představuje Kozoroh/Panna.

Malí Býčci jsou nesmírně zodpovědní, pečliví a opatrní. Vyžadují rozvrh pro každou činnost, které se věnují – od jídla přes hru až po spánek. Myslíte si, že vašemu dítěti vyhovuje usínat každý den, kdy se mu zachce? V případě Býčka se pletete a matete vývoj jeho osobnosti. Býci rovněž milují hračky a všechny materiální věci. Rádi dostávají cokoli, co se dá sbírat či uchovávat na později. Možná jsou pomalejší v plnění úkolů, avšak s nataženou ručkou si pro kapesné běží vždy jako první. Ale jen pokud dokončili to, co začali, protože jsou zodpovědní. Kromě zodpovědnosti je pro ně důležitá také loajalita, kterou bezpodmínečně vyžadují od všech lidí kolem sebe.

Děti narozené v tomto znamení si už odmalička potrpí na kvalitní jídlo a oděvy. Umí ovládat hrdlo, skvěle zpívají či recitují. Na druhou stranu mohou být majetnické, neoblomné a velmi tiché. Chtějí mít všechno pod kontrolou. Když se Býk naštve, jeho nálada mu vydrží hodně dlouho a nemá cenu snažit se s ním mluvit. Přijde sám, až ho to přejde. Býci mají vlastní vnímání času, úkoly dokončují svou rychlostí. Ze spořivých Býků vyrůstají skvělí finančníci, kteří jsou schopni zabezpečit širokou rodinu. Milují masáže od maminky a umí dávat pusinky. A to opravdu ty nejsladší na světě.

Ryby jsou znamením, které žije ve světě fantazie. Co o jejich lásce, práci a zdraví říká horoskop?

Blíženci - inteligentní baviči

Nejlépe je vychová maminka ve znamení Vah/Blíženců. Jejich vtipným historkám se nejvíce zasměje tatínek Lev/Vodnář.

Blíženci jsou především zábavnými společníky. Nikdy jim nedojde řeč a rádi komentují vše, co se kolem nich děje. Jsou velice inteligentní a rádi se učí. Snadno a brzy začínají psát a v předškolním věku často překvapí i samostatným čtením. Zásobujte je knihami, ale nechtějte po nich přehnané sportovní výkony. Snadno se totiž unaví.

Mají smysl pro humor, vyrůstají z nich třídní komedianti, později možná televizní baviči. Také jako prodejci budou v dospělosti schopni prodat komukoli cokoli, takže se v životě rozhodně neztratí. Náruživí Blíženci se do všeho vrhají po hlavě. Pokud nemají dostatek duševní stimulace, chřadnou. Občas bývají tak upovídaní, že ostatním z nich jde hlava kolem. Když se nic neděje, můžou být podráždění, nervózní a ve stresu. Baví je tanec, jízda na kole i hra na hřišti, ale vždy jim musíte vysvětlit i intelektuální rovinu jejich činnosti.

Nikdy je však nezaměstnávejte příliš. Blíženci se více než ostatní znamení potřebují soustředit na jeden cíl a za ním si jít. Děti narozené v tomto znamení se často perou s dyslexií, poruchami nervového systému, do kterých se započítávají i problémy s výslovností. V dospělosti se často jen výjimečně soustředí na budování kariéry v jediném oboru. Naučte proto své dítě koncentraci, jistě to v budoucnu náležitě ocení.

Rak - pěčující a milosrdný

Recept na jeho výchovu má především maminka Ryba/Rak a tatínek, který je ve znamení Štíra/Býka.

Vaše dítě vám připraví perné chvilky. Se svou povahou vám donese domů každého ptáčka se zlomeným křídlem, pavouka s utrženou nožičkou či zatoulaného pejska. Raci se snadno vciťují do emocí svých i svého okolí, kamarádi se jim už od dětství rádi svěřují. Jsou intuitivní a mají velikou představivost. Vždy budou ochráncem rodinného krbu a pravidelně se o vás budou zajímat i v době, kdy budou dospělí a vy v důchodu.

Rádi objímají a jsou objímáni. Nikdy nevyhodí ani jedinou hračku a ztrátu každé z nich velice obrečí. Raci jsou sběratelé, vše považují za svůj majetek. Zvlášť se specializují na hromadění peněz, což pro období dospělosti není špatná charakterová vlastnost. Ale když je jim smutno, dokážou i oni být dost krutí a to ke svému okolí. Neumí se příliš bavit o svých pocitech, raději je vyjádří pohlazením nebo fackou.

Lev - Král a vládce

Nejlepší maminkou bude Lev/Ryba. Respektuje a na slovo poslechne tatínka Střelce/Býka.

Lvi jsou odmalička rádi uctíváni jako vládci. Pokud je zahrnete obdivem a respektem, zůstanou otevření, přátelští a milí. Jestliže se však tuto vlastnost pokusíte potlačit, budete se doma prát s malým vzteklounem, který se bude snažit získat to, co mu podle něj za každé situace náleží – potlesk davu a uctívání jeho osobnosti. Milují dramatické životní situace, stejně tak neumí vejít do místnosti pomalu a tiše. K životu potřebují komplimenty. Rádi řídí všechny kolem sebe, rodiče pro ně nejsou autorita. S oblibou se obklopují luxusem, chtějí pro sebe ty nejlepší hračky a dárky, dárky, dárky.

Nikdy se nesníží k činnosti, během které by nebyli nejlepší. Jde o nejsebevědomější znamení horoskopu. Nenávidí chyby, ať už svoje, nebo cizí. Jestliže mu chcete něco vytknout, buďte taktní. Kritiku špatně podanou i tu na veřejnosti Lvíčci špatně, ale opravdu velice špatně snášejí. Občas bývají tak sebestřední, že nevnímají svět kolem sebe. V budoucnu se Lvíček může stát skvělým manažerem, dokáže totiž nadchnout svět pro lepší budoucnost. Musí se však naučit sdílet, jinak se z něj stane autokratický vládce.

Panna - perfekcionista

S její duší si poradí maminka Panna/Váha. Pochopí ji a z jejího talentu nejvíc vytěží tatínek Býk/Kozoroh.

Skvělý organizátor a perfekcionista, který lpí na detailech. Věci na stole organizují do sektorů, hračky mají každý večer uloženy v přesných šablonách. Dětem narozeným v tomto znamení neunikne jediná maličkost a je víceméně jisté, že vlastní byt si v budoucnu zařídí jako věrnou kopii toho, v němž vyrůstají. Panny rády pomáhají i za cenu, že kvůli tomu tratí. Jsou manuálně zručné a snadno dokážou opravit poškozené hračky i předměty denní potřeby. Panny také dokážou rozebírat každou drobnost a být kritické. Ujistěte se tedy, že nekritizují své kamarády příliš často, žádní by jim totiž nezůstali… Hlídejte, aby se jejich posedlost pořádkem nezměnila v obsesi a teror okolí. Můžete si být jistí, že dítě narozené v tomto znamení splní důležitý úkol a ukáže to nejlepší, co v něm je. Negativem tohoto povahového rysu je, že nevyhledává pohyb a rádo simuluje. V dospělosti se z něj může stát dokonce hypochondr. Je proto dobré, abyste udrželi jeho zvyky v rovnováze.

Váhy - nerozhodné a diplomatické

Zvládají s nimi pracovat maminky Blíženci/Váhy, chápou je a podporují tatínci Vodnáři/Lvi.

Nemají šanci ujednotit si myšlenky. Při svém rozhodování stále skáčou zleva doprava a zvažují nejvýhodnější variantu. Mají rády klid, a proto slíbí cokoli, jenže realita nakonec bývá jiná. Při svém zmatku jsou však šarmantní a zdvořilé. Milují umění ve všech jeho podobách, ale nikoli jako tvůrci, spíše v pozici konzumentů.

Dovolte Vahám, aby se věnovaly malování, četbě a podobným zálibám. Nenechte je zlenivět, k čemuž od přírody inklinují. Zvolte pro ně jednodušší sport a nechte je obklopit se kamarády, rodinou.

Potřebují vědět, že kolem sebe mají oporu. Váhy se tak moc snaží být přátelské a okouzlující, že často zapomenou, co vlastně sdělují. A to je vede ke vzteku a vytáčí doslova k nepříčetnosti. Naučte je čestnosti a poctivosti, pak se všichni budou v jejich přítomnosti cítit báječně.

Štír - detektivní a důsledný

Srovnat síly s ním může maminka Štír/Panna, důsledně vychovávat a určovat pravidla pak tatínek Ryba/Rak.

Jestliže vám Štírek sdělí jakékoli tajemství, měla byste být vděčná a tuto výsadu náležitě ocenit. Štíři jsou nejsilnějším znamením celého zvěrokruhu a jako k takovým k nim musíte také přistupovat. Nenechají věc být, dokud se nedostanou k jejímu jádru. Třeba kvůli tomu, aby zjistili, jak funguje televize, vám ji celou rozeberou. Štíři jsou radikální v lásce i nenávisti. Jsou jen výjimečně nemocní.

Když už se nějaké to onemocnění přece jen projeví, velice rychle se dají zase dohromady. A bolest na rozdíl od svých vrstevníků nevnímají tak intenzivně. Považují ji totiž za projev slabosti a obávají se, že byste je kvůli pláči přestala mít ráda. Proto raději zatnou zuby a nepláčou. Dopujte vašeho Štírka láskou a také zábavou, při níž musí vydávat energii. Tím se zklidní a bude s ním snadnější pořízení.

Ke svému zdárnému růstu totiž potřebuje mantinely, které musíte nastavit vy. Nepotřebuje mnoho přátel. Ty, které má, většinou po celý život neopustí. Potřebuje však jistotu v podobě jasných a pevných pravidel a klidného rodiče.

Střelec - Sportovní hvězda

Zkrotí ho maminka Střelec/Váha nebo tatínek Býk/Lev.

Jsou veselí a milující. Jako dítě je neuslyšíte plakat, protože mají od přírody veselou a skvěle naladěnou povahu. Děti narozené v tomto znamení milují školu a vzdělávání jako takové. Jsou velice aktivní, a to fyzicky i mentálně. Rády objevují pravdu a chtějí se o ni podělit se světem. A pokud se stane, že pravdu mít nebudou, budou vás tak dlouho zasypávat argumenty, až pro klid v duši podlehnete a odsouhlasíte jim cokoli. Cestování je pro děti tohoto znamení životní nutností, „zápecníky“ rozhodně nejsou. Jsou přátelští, milují život a přítomnost druhých. Jsou milí, občas ale velmi netaktní.

Lépe než jiná znamení zvládají umění prokrastinace. Rychle se začnou nudit a nedotahují úkoly do konce. Milují sport, především kolektivní. Chtějí být členy vítězného týmu a udělají pro to vše, co je v jejich silách. Dopřejte jim dostatek svobody a možnost volby a budou z nich ty nejhodnější děti na světě. Ale naučte taktu.

Kozoroh - Nejvážnější ze všech

Tu nejhodnější a nejstarostlivější maminku najde v Kozorohovi/ Rakovi, nejlepšího tatínka zase v Býkovi/Panně.

Tyhle děti jsou v podstatě dospělé už v plenkách. Vypadají na první pohled mladší, než ve skutečnosti jsou, jejich duše však rychle dospívá a dítě se chová neúměrně svému věku. Nikdy ho neuvidíte smát se bezdůvodně, neplýtvá energií na povrchní zábavy.

Kozorozi odmalička znají a vnímají hodnotu peněz, a kdyby to šlo, už ke třetím narozeninám by si místo mluvícího medvěda přáli důchodové připojištění. Kozorozi jsou tradicionalisté a milují staré věci. Nejraději jezdí na prázdniny na stále stejné místo, překvapení je stresují. Jsou sarkastičtí, jejich smyslu pro humor málokdo rozumí. Jako perfekcionisté neodpouští prohřešky. Nikomu.

Podporujte kozoroha v kontaktu s jinými dětmi, jinak se mu zalíbí v roli dalšího přemoudřelého dospělého. Obecně řečeno jsou ale draví, ambiciózní a v životě úspěšní. Jen je potřeba je naučit, že na světě mohou vidět více než jen práci a neustálé povinnosti.

Vodnář - zvláštní rozum

Do normálního světa ho vrátí maminka Vodnář/Ryba. Otec funguje skvěle, pokud je narozený ve znamení Vah/Blíženců.

Tyhle děti jsou DIVNÉ. V tom smyslu, že do jejich hlavy nikdo nevidí, tedy jim ani nerozumí. Být odlišný je totiž jejich specialitou. Jsou skvělými vynálezci a kreativci. Potřebují pro svou duševní i tělesnou spokojenost opravdu hodně svobody. Chcete malému batoleti narozenému v tomto znamení udělat radost? Kupte mu tablet! Vodnáři jsou precizní, milují technologie a jejich mozek jen jiskří nápady. Jakmile se do jejich života vloudí nuda, koledujete si o problém.

Přeinstalují vám váš počítač, prozkoumají mobilní telefon tak, že si už nikdy nezavoláte, a z pračky vyrobí mixér, aniž by vám to oznámili… Vodnáři nevyžadují příliš pozornosti. Ale když už za vámi přijdou, všeho nechte a věnujte se jim. Jsou to samotáři, kteří mohou být úspěšní, ale jakmile se mají podřídit pravidlům, strádají. Hlídejte je hlavně v době, kdy dorostou do puberty.

Ryby - citliví prcci

Rozumí jim maminka Rak/Býk, podpoří je tatínek Štír/Beran.

Tyhle děti jsou ohromně citlivé. Prakticky od narození absorbují vše, co se kolem nich děje. Jsou velice intuitivní, vcítí se do bolesti druhých. Kromě toho se ale bojí zvuků z toalety nebo bubáků pod postelí. Naučte je soběstačnosti dříve, než půjdou do školky. Ryby žijí ve snovém světě. Vysvětlete jim, že realita je jiná, neberte jim však všechny iluze, třeba je jednou výhodně prodají jako scénář k pohádkovému filmu.

Hlídejte také jejich kamarády, protože Rybičky se často ocitají v područí silnějších osobností. Učte děti praktickým věcem – třeba tomu, že by měly dokončit to, co začaly. Potřebují pečlivou přípravu do školy, nebo v ní začnou pěkně plavat. Ryby jsou romantické, takže vás budou pravidelně pusinkovat a ještě v první třídě neusnou bez pohádky. A bez vás ve své posteli.

Článek vyšel v časopisu Maminka 1/2014

Témata: Časopis Maminka, Chování a vztahy, Perfekcionista, Předmět denní, Kompliment, Materiální věc, Váš počítač, Štírka, Stejné místo, Potlesk, Vaše dítě, Kvalitní jídlo, Malé batole, Lvíček, Šablona, Vnímání času, Věc být, Prokrastinace, Štírek, Vaš, Bavič, Děti, Zvěrokruh, Ostatní znamení, Normální svět