Maminka.czMateřství

Čtyři těhotenství jí vzala zuby, ona z toho udělala přednost. Seznamte se s mámou, která si ze sebe umí udělat legraci

Dita Mrázková 3.  7.  2023
Dokážete si představit, že na sociálních sítích místo své "vystajlované" fotografie z dovolené zveřejníte fotografii, na které by vás jen málokdo poznal? Právě to udělala čtyřnásobná máma Alicia, která bourá všechna tabu týkající se virtuální pseudodokonalosti. Její odvaha všem vyrazila dech.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jedna z mateřských pověr praví, že čeká-li žena holčičku, ta jí v těhotenství ubírá na kráse... Ať je to pravda nebo ne, maminka čtyř dcer by tomuto rčení mohla dát za pravdu. Říká totiž, že kvůli dětem vzaly její zuby za své. Přestože prý do svých osmnácti neměla žádný kaz, údajně následkem těhotenství o všechny zuby přišla v pouhých 34 letech.

VIDEO: Podcast Maminka: Jak v sobě po porodu probudit ženství

Jen málokdo by na sociálních sítích sdílel fotografie nebo videa, na kterých by hrdě odhaloval své nedostatky. Nota bene žena, a navíc v době, kdy snad už úplně každý alespoň jednou použil nějaký ten zkrášlovací filtr. Ovšem ne tak Alicia! Své sledující překvapila na Instagramu i TikToku několika videi, na kterých se hrdě ukazuje bez zubní náhrady.

Ve videích se otevřeně svěřuje, jak se jí během těhotenství postupně kazily zuby. Její problém začal ve dvaceti letech, kdy se jí narodila první dcera. Pozoruhodné je, že do svých snímatelných zubních náhrad investovala celkem 16 900 dolarů, což je v přepočtu neuvěřitelných 370 tisíc korun. 

Strie, povislá kůže, kila navíc... 33 odvážných matek sdílelo svá těla po porodu. "Jen žádné deprese!" vzkazují ostatním ženám

Cesta k bezchybnému úsměvu ale nebyla tak zábavná a snadná, jak to vypadá na  sociálních sítích. Alicia se podělila se svými fanoušky o své pocity poté, co obdržela zubní náhradu: "Moc vám děkuji, že jste mě přijali, a dokonce přijali takovou, jaká jsem. Byli jste tak velkou součástí mého uzdravení. Ne vždy mluvím o temných věcech, ale tohle byla doslova jedna z nejtěžších věcí, jakými jsem si kdy prošla. Ztráta zubů znovu a znovu v průběhu let bez ohledu na to, co jsem dělala, bolela."

Klepněte pro větší obrázek


Odvážná maminka se nebojí ukázat ani svou problematickou pleť. Klidně natočí video "in natura", bez make-upu i zubních implantátů, aby vzápětí oslnila dokonalou image. Její záměr má motivovat ostatní ženy, a mámy prý především, k tomu, aby i přes neustálé posuzování a porovnávání žily v souladu s přirozeností a nesnažily se vypadat jako krásky z módních magazínů. "Je nemožné uniknout odsudkům, takže dělejte to, co vás baví, a nenechte se strhnout ostatními lidmi," vzkazuje Alicia.

 
Témata: Zdraví, Těhotenství, Děti, Příběhy, Mateřství, Kuriozita, Rodina, Instagram, Rodičovství, Fotografie, Zdraví žen, Sociální sítě, Inspirativní ženy, Odvaha, TikTok, vada na kráse, Zuby, Péče o zuby, Alicia, Legrace, Uzdravení, Zub, Maminka, Máma, Zdraví na Heureka.cz