Maminka.czSlavné maminky

Čtyřnásobná singl máma Kim Kardashian slaví narozeniny. Občas večer brečím do polštáře, říká

Andrea Machajdíková 21.  10.  2023
Televizní hvězda a influencerka Kim Kardashian dnes slaví 43. narozeniny. Má za sebou už tři rozvody, vychovává čtyři děti a otevřeně přiznává, že ne vždy je její život procházka růžovým sadem. Jaká je Kim máma?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kim Kardashian už byla dvakrát rozvedená, když se dala v roce 2012 dohromady s rapperem Kanye Westem. Společnost očekávala chvilkový románek, ale hvězdný pár překvapil a rok po seznámení se jim narodila dcera North (10). V roce 2014 se ve Florencii vzali a o další rok později se jim narodil syn Saint (7). Na začátku roku 2018 jim náhradní matka porodila dceru Chicago (5) a na jaře roku 2019 jim jiná náhradní matka porodila syna Psalma (4). Podle všeho to bylo proto, že lékaři Kim další těhotenství zakázali. U obou předchozích totiž trpěla preeklampsií, která ohrožuje na životě nejen matku, ale i dítě. Pohádka o dokonalé rodině ale po osmi letech vztahu skončila. Slavný pár v roce 2020 oznámil rozchod. Loni se oficiálně rozvedli. 

VIDEO: Zkuste si zaplést copy jako Kim Kardashian

Kim má pochopitelně k ruce pomocnice, které obstarají děti, vaření i úklid, ale přesto se svým dětem věnuje. Alespoň to vyplývá z rozhovorů, které v minulosti poskytla. "Dny jsou dlouhé a roky krátké. To je nejpravdivější tvrzení, které jsem kdy o mateřství slyšela," řekla Kim v podcastu Jaye Shattyho On Purpose. A dodala, že nejhorší jsou u nich rána, kdy musí děti připravit do školky a školy. 

Kim ve stejné show také přiznala, že jsou večery, kdy brečí do polštáře a říká si, že další den už nemůže zvládnout. Posteskla si také, že jako singl máma musí být "hodný i zlý policajt", a zastoupit tak doma oba rodiče. A vzkázala všem, že neexistuje nic, jak se na rodičovství připravit. A je to ta nejnáročnější, ale zároveň nejkrásnější a nejvděčnější životní role. 

Žena, která odnosila děti celebritám, vypráví o náhradním mateřství. Zažila porody, potrat i ohrožení života, ale nelituje

Co možná nevíte o Kim Kardashian jako matce...

Falešné kojení

Když se narodil druhorozený syn Saint, prvorozená North na něj hodně žárlila. Když Kim syna kojila, musela si do podprsenky schovat malou krabičku s mlékem a brčkem, aby mohla "kojit" i North. 

Volnost v oblékání

Když jsou děti doma, můžou si vybrat, co chtějí mít na sobě. Většinou jsou to prý kostýmy, ve kterých mnohdy i spí. Díky této domácí volnosti si pak prý ven spořádaně obléknou přesně to, co jim Kim vybere. 

Nebudou mít vše zadarmo

Kim se před lety nechala slyšet, že rozhodně všechny její děti budou muset pracovat. Ona je v jejich snech klidně finančně podpoří, ale budou si muset jít tvrdě za svým. I ona sama musela pracovat, aby si mohla kupovat věci, po kterých toužila, a přestože dnes má nevyčíslitelný majetek, v práci stále nepolevuje. 

Spánek musí mít řád

Kim je podle svých slov opravdu zábavná a svým dětem leccos dovolí, ale když se jedná o spánek, má jasně daná pravidla. Spát se chodí vždy ve stejnou hodinu a každé dítě spí ve své posteli. "Jsem ochotná je do své postele pustit maximálně o víkendu, ale v týdnu musí dodržovat režim," řekla pro Mail Online. 

Každé dítě má svou fotoknihu

V magazínu Vogue Kim vyprávěla o tom, jak všem svým čtyřem dětem vyrobila fotoknihy, které obsahují všechny informace o těhotenství, jejich narození i prvních letech života, ale také třeba screenshoty oznámení těhotenství na Instagramu nebo to, co Kim v těhotenství jedla. Podle jejích slov jsou to ty nejepičtější knihy na světě. 

Budíček, jaký svět neviděl

Loni v prosinci pro své děti vymyslela speciální budíček. Na několik dní najala domů soukromého klavíristu, který jim ráno hrál na probouzení vánoční balady. Děti se prý budily s dobrou náladou a klavírní koncert pomohl udržet i pozitivní atmosféru během každodenního ranního shonu. 

Témata: Těhotenství, Slavné maminky, Instagram, Děti slavných, Kim Kardashian, narozeniny, svobodná matka, Florencie, Singl, Kanye West, Sla, Polštář, Saint, Děti, Kim Kardashianová, Chicago, Máma

Video