Maminka.czBatole

Cushingův syndrom: Máte tlusté dítě, které za to nemůže?

Martina Machová 15.  12.  2016
Cushingův syndrom bývá na rozdíl od běžné dětské obezity provázen zpomalením růstu. Naštěstí není toto onemocnění běžné.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V posledních letech se neustále mluví o epidemii dětské obezity, více než 99 % obézních dětí získává své nelichotivé proporce díky nezdravému životnímu stylu – nevhodné skladbě jídelníčku a minimu pohybu.

I když se někteří rodiče snaží své rodičovské přehmaty svést na nemoc, chorob, které mají za důsledek výraznou nadváhu, není mnoho, a obvykle patří spíše mezi méně častá onemocnění.

Jednou z nemocí, jež mají na svědomí výrazný nárůst hmotnosti u dětských či dospělých pacientů je i tzv. Cushingův syndrom (sám syndrom je důsledkem závažnějších chorob, viz dále).

Tato vcelku tzv. vzácná choroba má bohužel dopad nejen na samotný vzhled postiženého dítěte, ale zásadním způsobem ovlivňuje i jeho zdravotní stav, a to pochopitelně negativně!

Témata: Zdraví, Děti, Předškolák, Batole, Školák, Syn, Obézní dítě, První symptom, Dospělý pacient, Diagnostika, Silný sklon, Estvillova metoda, Syndrom, Choroba, Přehmat, Zvýšená produkce, Osteoporóza, Modřina, Tlusté dítě, Zásadní způsob, Křikloun, Máť, Postižené dítě, Zhoubný nádor, Zdraví na Heureka.cz