Maminka.czSlavné maminky

Další průšvih mámy rebelky Amber Rose (40): Svým malým synům dává pít kávu. Je to jen kofein, říká bez zábran

Dita Mrázková 6.  12.  2023
Nejenže je známá působením na platformě OnlyFans, kam pravidelně přispívá svými lechtivými fotografiemi, tahle dvojnásobná máma momentálně "žehlí" další přešlap. Svým dvěma synům dává kávu a myslí si, že jim to nijak neškodí. Co na to říkají odborníci?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dětští lékaři, nutriční specialisté i zástupci škol bijí na poplach, protože populární energetické nápoje, které jsou nabité kofeinem, se těší velké oblibě u čím dál mladších dětí a jejich konzumaci by měli rodiče svým potomkům rozhodně zakázat.

Jiného názoru je americká modelka a rapperka Amber Rose, která se snaží šokovat i jinak než jen erotickými fotografiemi na sociálních sítích.

VIDEO: Kratom jako oblíbená droga náctiletých

Svým dvěma synům netají ani to, že je na OnlyFans. Starší syn Sebastian prý už používá internet, a tak mu jeho máma řekla pravdu. "Dobrovolně svým synům takové informace nedávám, Sebastian ale není hloupý. Sám mi z legrace řekl, že on je na OnlyFans taky. Ale byl to jen vtip, nebojte. Jemu je to jedno, učila jsem ho už od útlého věku, že nikdo nemůže ženám radit, co mají dělat se svým tělem. Takže pokud je dívka na OnlyFans a vydělává peníze a pokud jsou kluci tak hloupí, že si její fotografie a videa koupí, tak ji nechme, ať vydělává," nechala se slyšet Amber s poněkud kontroverzním názorem.

Klepněte pro větší obrázek

Čerstvá čtyřicátnice a máma synů Sebastiana (10) a Slashe (4) během vystoupení v podcastu No Jumper prozradila i další "pikantnost". Obě její děti mají bohaté zkušenosti s pitím kávy. A to nejen s ní. Kromě coly si hoši rádi dopřávají i kořenové pivo, což je populární americká sladká limonáda z výtažků kořenové kůry kašti bělavé (strom, který roste v Severní Americe). 

"Slashovi jsou čtyři roky a kávu pije pořád. Každé ráno, když se probudí, volá: Chci kávu a snídani! A tak si dáme všichni tři kafe z velkých hrnků, sedíme u stolu a povídáme si. O nic nejde, vždyť je to jen kofein. Trocha kofeinu, který jim neuškodí," přiznala bez okolků Amber.

Klepněte pro větší obrázek

Není přitom tajemstvím, že kofein je stimulant, a proto by se ho právě děti měly vyvarovat. Kofein totiž může brzdit jejich vývoj a jeho působení na vyvíjející se mozek ovlivňuje i sklon k závislostem v pozdějším věku. Kofein ovlivňuje i spánek, růst kostí, u slabších jedinců může ve vyšších dávkách docházet i k srdečním problémům.

Kofein přitom neobsahuje jen káva, dalšími zdroji jsou i různé energy drinky, ledové čaje, černý čaj, zelený čaj nebo čokoláda.

„Na základě svých dlouholetých výzkumů zastávám názor, že jeden šálek kávy denně neublíží dětem starším 12 let, ovšem jen za předpokladu, že se vyhnou všem dalším zdrojům kofeinu. Což jde jen velmi těžko. Šálek kávy v kombinaci například s plechovkou černého ledového čaje nebo tabulkou čokolády již zpravidla znamená překročení lékaři doporučené denní dávky kofeinu (což je 100 miligramů pro dospívající a 400 miligramů pro dospělé). A jelikož je kofein obsažen v mnoha potravinách, předávkování je poměrně snadné, to bychom si měli uvědomit,“ zdůrazňuje doc. Dr. Jennifer L. Temple, ředitelka výzkumné laboratoře pro výživu a zdraví na University of Buffalo (Státní univerzita v New Yorku).
 

Káva nebo čaj? Máme pro vás 5 tipů, jak se nastartovat i bez kofeinu
Témata: Děti, Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Výchova, Syn, Dětství, Káva, Sociální sítě, Sourozenci, Emoce, Děti slavných, Psychomotorický vývoj, modelka, Sebastian, internet, Celeste Barber, Závislost, Amber Rose, OnlyFans, Máma, New York, Rebelka, Zábrana, Severní Amerika, Káva na Heureka.cz