Maminka.czPorod

Dana Batulková: „Za to, jak vypadám, mohou hlavně geny“

, Časopis Moje zdraví
16. 4. 2012
Dana Batulková: „Za to, jak vypadám, mohou hlavně geny“
„Každý máme propady, ale nesmíme se utopit sami v sobě.“ říká mimo jiné v rozhovoru oblíbená herečka Dana Batulková. (2. díl)

<<< První díl článku

* Myslím, že se vás asi lidé často ptají na elixír mládí...

Za to, jak vypadám, mohou hodně geny. Moje maminka je stejně jako já drobná a energická, i můj táta je takový. A babičce bylo 98, když zemřela, což ovšem neznamená, že i já se dožiji tak vysokého věku. Za leccos si totiž člověk může sám, dost to také souvisí s jeho povoláním.

* A k herectví určitě patří i stresy.

To je pravda, ale říká se, že stres pomáhá, trocha stresu prý dokonce zdraví prospívá. Moje povolání je navíc určitě také zdrojem - jak vy říkáte - elixíru mládí. Mám ho ráda, jsem neustále mezi lidmi. Mnozí jsou ve věku mých dětí, je s nimi zábava a musím se snažit. Jsme při práci na sobě závislí, a musíme tedy vůči sobě mít pokoru a ohledy a nechat negaci za dveřmi. Říká se, že od určitého věku si za svůj obličej může tak trochu každý sám. Vidíte v něm to, co uvnitř člověka po většinu času převažuje. Zloba v něm bývá znát stejně jako vnitřní pohoda. A vůbec nezáleží na tom, kolik má kdo vrásek a liftingů.

* Jak k pohodě pomáhá zahrádka, kterou máte u svého domu kousek za Prahou?

Tak to je také zdroj mé radosti. Mám obrovské štěstí, protože v jednom dni prožiju část života ve velkoměstě a druhou v klidu na vesnici. Jsem si toho vědoma a děkuju za to. Říkám mé zahradě vznešeně anglický park, ale je to spíš taková džungle. Těším se na jaro, že zase začnu klestit. Možná tak dva tři měsíce v zimě by se mi docela líbilo bydlet třeba na pražských Vinohradech, ale natrvalo bych se do města vrátit nechtěla.

* Bylinky nebo zeleninu nepěstujete?

Na záhoncích jsem něco pěstovala naposledy, když byly děti malé. Přes pěstování je teď u nás doma maminka, která má dokonce i skleník. Loni jsem si koupila keramický hrnec s dírami a do něj zasadila pár bylinek a petržel. To je moje užitková zahrádka.

* Bylinky používáte spíš do polévky, nebo i jako lék?

Také jsem v mládí prožila bylinkovou euforii. Běhala jsem u nás po stráni a hledala zeměžluč. Sušila jsem kdeco. Tuhle etapu už ale mám za sebou. Navíc si myslím, že člověk může i leccos usušit špatně, je lepší koupit si bylinky v nějaké bylinné lékárně, kde je mají odborně ošetřené. Ale do polévky ano. Neznám krásnější vůni než čerstvý libeček nebo petržel.

* Možná vám alespoň chutná zelenina od maminky.

Jistě, kdo pěstuje, ví, že s koupenou se to nedá vůbec porovnat. A navíc mám jistotu, že je stoprocentně bio.

* Jaká jste pacientka, když udeří nemoc?

Netrpělivá. Neumím se srovnat s bezmocí, že mě tělo neposlouchá. Mám pořád dost energie, nevnímám, když mi tělo říká, že má všeho dost. Vlastně jsem na něj trochu flink. Moc se nepozoruji. Tuhle zimu nezkouším v divadle a vlastně poprvé v životě pořádně relaxuju. Klidně celý den ležím s pejsky na gauči a koukám na televizi. A ono se mi to zalíbilo!

* Co všechno vám pejsci dávají?

O nich bych mohla mluvit dlouhé hodiny, obzvlášť s pejskaři! Doma mám vlastně malou smečku - kromě jezevčíka a maďarského ohaře ještě i kočku. Dívat se na ně nebo je hladit, to je terapie. Nejen že vám dají lásku a uklidní vás, ale také díky nim odplave spousta zbytečných starostí. Snad proto se na ně vždycky tolik těším.

Témata: Těhotenství, Porod, Děti, Slavní rodiče, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Časopis Moje zdraví, Gen, Jezevčík, Dán, Daň

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Mahulena Bočanová: Epileptický záchvat dcery přišel zničehonic, změnil mi život!
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
Do postele a spát! Naučte děti usínat samotné a bez pláče. Jak na to?
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Chci už konečně dítě! Ale partner má pořád důvody, proč ještě počkat
Fanatické matky: moralizují a dávají nevyžádané rady. Jak na ně reagovat?

Horoskopy

Panna V neděli je situace ve vztahu ještě složitější a vy vycítíte, že musíte zmizet partnerovi z očí. Věčné…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Adolf, Adina, Adolfa

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu