Maminka.czPorod

Dana Batulková: „Za to, jak vypadám, mohou hlavně geny“

, Časopis Moje zdraví
16. 4. 2012
Dana Batulková: „Za to, jak vypadám, mohou hlavně geny“
„Každý máme propady, ale nesmíme se utopit sami v sobě.“ říká mimo jiné v rozhovoru oblíbená herečka Dana Batulková. (2. díl)

<<< První díl článku

* Myslím, že se vás asi lidé často ptají na elixír mládí...

Za to, jak vypadám, mohou hodně geny. Moje maminka je stejně jako já drobná a energická, i můj táta je takový. A babičce bylo 98, když zemřela, což ovšem neznamená, že i já se dožiji tak vysokého věku. Za leccos si totiž člověk může sám, dost to také souvisí s jeho povoláním.

* A k herectví určitě patří i stresy.

To je pravda, ale říká se, že stres pomáhá, trocha stresu prý dokonce zdraví prospívá. Moje povolání je navíc určitě také zdrojem - jak vy říkáte - elixíru mládí. Mám ho ráda, jsem neustále mezi lidmi. Mnozí jsou ve věku mých dětí, je s nimi zábava a musím se snažit. Jsme při práci na sobě závislí, a musíme tedy vůči sobě mít pokoru a ohledy a nechat negaci za dveřmi. Říká se, že od určitého věku si za svůj obličej může tak trochu každý sám. Vidíte v něm to, co uvnitř člověka po většinu času převažuje. Zloba v něm bývá znát stejně jako vnitřní pohoda. A vůbec nezáleží na tom, kolik má kdo vrásek a liftingů.

* Jak k pohodě pomáhá zahrádka, kterou máte u svého domu kousek za Prahou?

Tak to je také zdroj mé radosti. Mám obrovské štěstí, protože v jednom dni prožiju část života ve velkoměstě a druhou v klidu na vesnici. Jsem si toho vědoma a děkuju za to. Říkám mé zahradě vznešeně anglický park, ale je to spíš taková džungle. Těším se na jaro, že zase začnu klestit. Možná tak dva tři měsíce v zimě by se mi docela líbilo bydlet třeba na pražských Vinohradech, ale natrvalo bych se do města vrátit nechtěla.

* Bylinky nebo zeleninu nepěstujete?

Na záhoncích jsem něco pěstovala naposledy, když byly děti malé. Přes pěstování je teď u nás doma maminka, která má dokonce i skleník. Loni jsem si koupila keramický hrnec s dírami a do něj zasadila pár bylinek a petržel. To je moje užitková zahrádka.

* Bylinky používáte spíš do polévky, nebo i jako lék?

Také jsem v mládí prožila bylinkovou euforii. Běhala jsem u nás po stráni a hledala zeměžluč. Sušila jsem kdeco. Tuhle etapu už ale mám za sebou. Navíc si myslím, že člověk může i leccos usušit špatně, je lepší koupit si bylinky v nějaké bylinné lékárně, kde je mají odborně ošetřené. Ale do polévky ano. Neznám krásnější vůni než čerstvý libeček nebo petržel.

* Možná vám alespoň chutná zelenina od maminky.

Jistě, kdo pěstuje, ví, že s koupenou se to nedá vůbec porovnat. A navíc mám jistotu, že je stoprocentně bio.

* Jaká jste pacientka, když udeří nemoc?

Netrpělivá. Neumím se srovnat s bezmocí, že mě tělo neposlouchá. Mám pořád dost energie, nevnímám, když mi tělo říká, že má všeho dost. Vlastně jsem na něj trochu flink. Moc se nepozoruji. Tuhle zimu nezkouším v divadle a vlastně poprvé v životě pořádně relaxuju. Klidně celý den ležím s pejsky na gauči a koukám na televizi. A ono se mi to zalíbilo!

* Co všechno vám pejsci dávají?

O nich bych mohla mluvit dlouhé hodiny, obzvlášť s pejskaři! Doma mám vlastně malou smečku - kromě jezevčíka a maďarského ohaře ještě i kočku. Dívat se na ně nebo je hladit, to je terapie. Nejen že vám dají lásku a uklidní vás, ale také díky nim odplave spousta zbytečných starostí. Snad proto se na ně vždycky tolik těším.

Maminka Roku 2019
Témata: Těhotenství, Děti, Slavní rodiče, Porod, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Časopis Moje zdraví, Dán, Jezevčík, Jak, Gen, Daň

Mohlo by vás zajímat
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
Matky jsou jak elitní vojáci ve výcviku, píše Marie Doležalová
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se
Řeč těla při spánku: Na zádech spí králové, schoulení jsou mamánci
Kristýna Leichtová skončila s kojením. A obrečela to! Co se stalo?
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni

Horoskopy

Blíženci Nedržte se ve financích až příliš zkrátka a pořiďte si věc, po které už dlouho toužíte. Klidně může být…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lukáš, Lukas, Lucas

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu