Maminka.czHračky pro děti

Jaké dárky pod stromečkem pro miminko a batole? Inspirujte se

Markéta Novák Matějková 1.  12.  2019
Máte doma čerstvé miminko nebo zvídavé batole a přemýšlíte, jaký dárek je potěší a neskončí v koutě? Inspirujte se našimi tipy. A jedna rada – s počtem dárků to nijak nepřehánějte, ale raději dobře vybírejte.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Miminko se začíná rozkoukávat po světě, postupně ho začíná okolí zajímat víc a víc. Líbí se mu předměty, které šustí, chrastí nebo pískají. Větší kojenci už začínají strkat hračky do pusy, takže je dobré vybírat takové, které se dají dobře umýt nebo vyprat.

Raději méně než více

Tohoto pravidla je dobré se držet, aby většina z nich neskončila nevyužitá v koutě. Každou hračku raději třikrát otočme a prohlédněme, ujistěme se, že je adekvátní věku naší ratolesti, kvalitní a nejlépe taková, která ji bude pozitivně rozvíjet.

I když se zdá, že nic z toho nepotřebují a nemají z Vánoc "rozum", tak přece na ně Ježíšek nemůže zapomenout. Zvlášť když mají doma staršího sourozence, kterému by jistě bylo divné, proč bráška nebo sestřička nemá pod stromečkem žádný dáreček.

Jaké hračky miminko ocení?

Pro nejmenší děti jsou nejlepší černobílé hračky, později je lákají pestrobarevné hračky. Vhodnou hračkou může být i kolotoč nad postýlku, který děti dokáže zaujmout. Stejně dobrou službu udělá i hrací podložka nebo hrazdička se zavěšenými hračkami.

Miminku můžete pořídit také muchláčka, kterého klidně kupte už před porodem a mějte ho u sebe. Miminko bude potom cítit vaši vůni a bude klidnější. Muchláček je navíc měkký, lehký a tenký pro snadné uchopení malýma ručičkama. Oblíbeným dárečkem jsou také chrastící ponožky a náramky.

Jaké hračky baví batolata?

Batole ve chvíli, kdy začne prozkoumávat svět z výšky, potřebuje trénovat hrubou motoriku, udržení rovnováhy a také prostorové vnímání, proto jsou v tomto věku ideální různá odrážedla.

Jemnou motoriku a zručnost zase procvičí stavebnice, kostky, skládačky nebo jednoduché puzzle. Děti v tomto věku také baví zatloukání, kterým trénují koordinaci pohybů.

Na konkrétní tipy na dárky se podívejte do naší galerie.

Témata: Miminko, Batole, Vánoce, Hračky pro děti, Vánoce 2020, Kout, Motorika, Tip, Špendlík, Vila, Hračky, Dáreček, Dárek, Ježíšek, Stromeček, Hračky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Těhotenství a porod: Jednou císař, vždycky císař? Nemusí to tak být
Novák Matějková Markéta
Časopis Maminka
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy