Maminka.czHračky pro děti

Jaké dárky pod stromečkem pro miminko a batole? Inspirujte se

Máte doma čerstvé miminko nebo zvídavé batole a přemýšlíte, jaký dárek je potěší a neskončí v koutě? Inspirujte se našimi tipy. A jedna rada – s počtem dárků to nijak nepřehánějte, ale raději dobře vybírejte.

Miminko se začíná rozkoukávat po světě, postupně ho začíná okolí zajímat víc a víc. Líbí se mu předměty, které šustí, chrastí nebo pískají. Větší kojenci už začínají strkat hračky do pusy, takže je dobré vybírat takové, které se dají dobře umýt nebo vyprat.

Raději méně než více

Tohoto pravidla je dobré se držet, aby většina z nich neskončila nevyužitá v koutě. Každou hračku raději třikrát otočme a prohlédněme, ujistěme se, že je adekvátní věku naší ratolesti, kvalitní a nejlépe taková, která ji bude pozitivně rozvíjet.

I když se zdá, že nic z toho nepotřebují a nemají z Vánoc "rozum", tak přece na ně Ježíšek nemůže zapomenout. Zvlášť když mají doma staršího sourozence, kterému by jistě bylo divné, proč bráška nebo sestřička nemá pod stromečkem žádný dáreček.

Jaké hračky miminko ocení?

Pro nejmenší děti jsou nejlepší černobílé hračky, později je lákají pestrobarevné hračky. Vhodnou hračkou může být i kolotoč nad postýlku, který děti dokáže zaujmout. Stejně dobrou službu udělá i hrací podložka nebo hrazdička se zavěšenými hračkami.

Miminku můžete pořídit také muchláčka, kterého klidně kupte už před porodem a mějte ho u sebe. Miminko bude potom cítit vaši vůni a bude klidnější. Muchláček je navíc měkký, lehký a tenký pro snadné uchopení malýma ručičkama. Oblíbeným dárečkem jsou také chrastící ponožky a náramky.

Jaké hračky baví batolata?

Batole ve chvíli, kdy začne prozkoumávat svět z výšky, potřebuje trénovat hrubou motoriku, udržení rovnováhy a také prostorové vnímání, proto jsou v tomto věku ideální různá odrážedla.

Jemnou motoriku a zručnost zase procvičí stavebnice, kostky, skládačky nebo jednoduché puzzle. Děti v tomto věku také baví zatloukání, kterým trénují koordinaci pohybů.

Na konkrétní tipy na dárky se podívejte do naší galerie.

Témata: Batole, Miminko, Vánoce, Hračky pro děti, Vánoce 2020, Stromeček, Kout, Tip, Dárek, Dáreček, Špendlík, Ježíšek, Motorika, Hračky

Mohlo by vás zajímat
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Narážky na tělo po porodu ignorujte, radí. Jak vypadá po třech dětech?
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Štír Srdce vám bije jako o závod a nebojíte se projevit své city. Jen čekáte na vhodnou příležitost a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřiška, Něhoslav

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné