Maminka.czHračky pro děti

Jaké dárky pod stromečkem pro miminko a batole? Inspirujte se

Máte doma čerstvé miminko nebo zvídavé batole a přemýšlíte, jaký dárek je potěší a neskončí v koutě? Inspirujte se našimi tipy. A jedna rada – s počtem dárků to nijak nepřehánějte, ale raději dobře vybírejte.

Miminko se začíná rozkoukávat po světě, postupně ho začíná okolí zajímat víc a víc. Líbí se mu předměty, které šustí, chrastí nebo pískají. Větší kojenci už začínají strkat hračky do pusy, takže je dobré vybírat takové, které se dají dobře umýt nebo vyprat.

Raději méně než více

Tohoto pravidla je dobré se držet, aby většina z nich neskončila nevyužitá v koutě. Každou hračku raději třikrát otočme a prohlédněme, ujistěme se, že je adekvátní věku naší ratolesti, kvalitní a nejlépe taková, která ji bude pozitivně rozvíjet.

I když se zdá, že nic z toho nepotřebují a nemají z Vánoc "rozum", tak přece na ně Ježíšek nemůže zapomenout. Zvlášť když mají doma staršího sourozence, kterému by jistě bylo divné, proč bráška nebo sestřička nemá pod stromečkem žádný dáreček.

Jaké hračky miminko ocení?

Pro nejmenší děti jsou nejlepší černobílé hračky, později je lákají pestrobarevné hračky. Vhodnou hračkou může být i kolotoč nad postýlku, který děti dokáže zaujmout. Stejně dobrou službu udělá i hrací podložka nebo hrazdička se zavěšenými hračkami.

Miminku můžete pořídit také muchláčka, kterého klidně kupte už před porodem a mějte ho u sebe. Miminko bude potom cítit vaši vůni a bude klidnější. Muchláček je navíc měkký, lehký a tenký pro snadné uchopení malýma ručičkama. Oblíbeným dárečkem jsou také chrastící ponožky a náramky.

Jaké hračky baví batolata?

Batole ve chvíli, kdy začne prozkoumávat svět z výšky, potřebuje trénovat hrubou motoriku, udržení rovnováhy a také prostorové vnímání, proto jsou v tomto věku ideální různá odrážedla.

Jemnou motoriku a zručnost zase procvičí stavebnice, kostky, skládačky nebo jednoduché puzzle. Děti v tomto věku také baví zatloukání, kterým trénují koordinaci pohybů.

Na konkrétní tipy na dárky se podívejte do naší galerie.

Témata: Batole, Miminko, Vánoce, Hračky pro děti, Vánoce 2020, Hračky, Stromeček, Kout, Ježíšek, Tip, Motorika, Dárek, Dáreček

Mohlo by vás zajímat
Špatně spí? Možná jste to zavinili vy! Tomuhle se rozhodně vyhněte
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Barunka málem přišla o prst! Její máma varuje před nebezpečnou hračkou

Horoskopy

Kozoroh Doplňte si energii a dejte se do boje. Moc dobře víte, že v životě není nic zadarmo, ale úspěch si…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Slavomír, Slavomíra, Slávek

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné