Maminka.czVánoce

Co potěší desetileté a starší děti pod stromečkem? Hry i vtipné knihy

Přemýšlíte, jaké dárky udělají radost deseti nebo třináctiletým dětem? Je to různé, někteří si stále přejí hračky, jiní už myslí jen na elektroniku. Čím je tedy potěšit?

Když letos posílal dopis Ježíškovi můj desetiletý syn, nejprve mě potěšil svou skromností. Přál si totiž jen dva dárky. Zatímco ten první byl pěnový Minecraft meč v hodnotě tří set korun, druhý nás zaskočil, ale nepřekvapil. Byla to totiž herní konzole Nintendo Switch v řádech tisíců. Hit nejen mezi dětmi nejen na základní škole. Tímto přáním svou "skromnost" tedy vysvětlil.

Jak jsem ale později zjistila, i ostatní rodiče stejně starých dětí to měli velmi podobné. Děti si psaly o nový mobil, hry na Xbox nebo Playstation a podobně. Občas nějaká ta stolní hra nebo stavebnice, samozřejmě.

Pokud ještě tápete, co dětem pořídit k Vánocům, ale nechcete zbankrotovat, připravili jsme pro vás přehled tipů na dárky, které by mohly udělat radost.

Dílnička: Ukážeme vám, jak jednoduše a zajímavě zabalit vánoční dárky

Sportovní vybavení i doplňky ke hrám

Pokud máte doma sportovce, určitě nešlápnete vedle novým sportovním vybavením nebo oblečením na sport. V případě, že má váš potomek rád nějakou konkrétní hru, například již zmiňovaný Minecraft, Roblox nebo Fortnite, uděláte jim radost doplňkem s motivem oblíbené hry.

Stejně tak nezklame nový doplňek do pokojíčku, například sedací vak nebo buben na sezení. Radost udělají i nová sluchátka, přehrávač nebo oblíbená kniha.

Starší děti můžete obdarovat také poukázkou na nějaký zážitek nebo na nákup ve specializovaném obchodě, a to v případě, že si  nejste jisti výběrem vhodného oblečení nebo sportovního vybavení.

Holčičkám uděláte radost tvořivými sadami, kosmetikou nebo oblečením. Dívky v tomto věku také milují různé bláznivé doplňky nebo deníčky. Oblíbené jsou i deskové hry pro celou rodinu.  Na konkrétní tipy se můžete podívat do naší galerie.

Napište nám, co si od Ježíška přejí vaše děti.

Témata: Vánoce, Hračky pro děti, Vánoce 2020, Sportovní vybavení, Radost, Ježíšek, Minecraft, Xbox, Kniha, Stromeček, Dárek, Doplňky, Děti

Mohlo by vás zajímat
Říkají jí Mauglí. Přežila v sibiřské divočině. Teď vyhrála soutěž krásy
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Čtyřčata jsem kojila. Divím se, že jsem to dala, úplně mě vysála, říká Helena
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Barunka málem přišla o prst! Její máma varuje před nebezpečnou hračkou

Horoskopy

Ryby Ke konci pracovního týdne se cítíte unavení a vůbec nejste ve své kůži. Pokud si nezorganizujete…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné