Darujte k Vánocům ten nejlepší dárek – kvalitní spánek

Spánkem trávíte třetinu dne a zbylé dvě se na něj těšíte. Je proto důležité, jak spíte. Dopřejte svým blízkým k Vánocům zdravé pohodlí v posteli.
Komerční článek
18. 12. 2015
Darujte k Vánocům ten nejlepší dárek – kvalitní spánek

Vyspěte se do krásy a mladosti

Spánek je nejdůležitější regeneračním procesem lidského těla a jeho kvalita má dalekosáhlý vliv na vaše zdraví. Když jej dlouhodobě zanedbáváte, může být příčinou různých zdravotních problémů. Krátký a neuspokojivý spánek vede k poruchám metabolických procesů, zvyšování hmotnosti, rychlejšímu stárnutí nebo i k ztrátě citlivosti na bolest. Jak jej tedy zkvalitnit?

Klepněte pro větší obrázek

Připravte postel pro dokonalý oddech

Matrace, polštář, peřina a povlečení – to jsou 4 základní stavební prvky kvalitního spánku. Ani na jednom z nich nešetřete. Tvrdost a materiál matrace i polštáře přizpůsobte své spací poloze. Obecně platí, že žádný extrém není dobrý – příliš tvrdému i příliš měkkému se vyhněte. Pokud trpíte alergií na prach, určitě si vybírejte antialergické materiály. Potěšte nejen tělo, ale i oko – vyberte si kvalitní barevné povlečení, ve kterém se vám či vaším blízkým bude spát jako na obláčku. Velmi praktické krepové povlečení je vhodné pro hospodyňky, které nemají moc času na žehlení. Saténové povlečení zase pro milovníky luxusu a vytříbeného vkusu.

Klepněte pro větší obrázek

Dobře větrejte a vyváženě jezte

Pro kvalitní spánek je ideální teplota místnosti kolem 18 °C. V přetopeném pokoji má vaše tělo problém upadnou do hlubokého, uvolňujícího spánku. Ložnici pravidelně větrejte i kvůli hygieně – bytovým roztočům, kteří mohou za alergii na prach, se v teplém a vlhkém prostředí daří nejlépe. Nedopřejte jim ho. Před odchodem na lože také nekonzumujte těžká jídla a příliš nepijte. Pravidelně sportujte. Nejhlubší spánek mají totiž sportovci a manuálně pracující lidé.

Zdraví ani štěstí svým blízkým darovat nedokážete. Sportovat a dobře jíst za ně také nezačnete. Můžete jim ale dát povlečení, do kterého se s radostí zachumlají po náročném dni, a budou spát regenerujícím spánkem batolat. Investujte do tělesné prosperity svých milovaných a opatřete jejich postel kvalitní matrací, polštářem, peřinou a povlečením.

Mohlo by vás zajímat
Dej ten palec z pusy ven! Čtyřicet procent dětí nosí rovnátka kvůli cucání palce
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů
Maminky, pečujte poctivě o svou i dětskou pokožku
Reflux: Ublinkávání, které vás může vyděsit, často samo odezní

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu