Maminka.czZdraví

David Gránský navštívil nemocné děti v Motole, předal jim pomlázky

redakce 12.  4.  2017
Ne nadarmo se říká, že smích je nejlepším lékem a veselá mysl je půl zdraví. Své o tom vědí i dětští pacienti hospitalizovaní v nemocnicích. Těm z Fakultní nemocnice v pražském Motole se Velikonoce už podeváté rozhodl zpříjemnit Nadační fond Kapky naděje. Úsměv na rtech dětem vykouzlili tanečníci spolu s hercem a zpěvákem Davidem Gránským.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Děti hospitalizované ve Fakultní nemocnici Motol mohly v úterý 11. dubna zhlédnout pohádkové představení „O přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou“, které jim zatančilo a zahrálo Taneční studio Element.

Ne všechny děti se ale mohly podívané zúčastnit. Malí pacienti z Kliniky dětské hematologie a onkologie se kvůli své oslabené imunitě nemohou pohybovat mezi ostatními, proto je na jejich pokoje přišel navštívit herec a zpěvák David Gránský. Dětem předal dárky od společnosti Kipling včetně velikonočních pomlázek a povzbudil je v jejich snaze o uzdravení.

Chlapci v dětství mají nádory častěji než dívky

„Zdaleka ne všechny děti mají takové štěstí, aby si Velikonoce mohly užít jako ostatní, tedy s pomlázkou a koledováním. V motolské nemocnici jsou dětští pacienti hospitalizovaní i s velmi vážnými nemocemi, kvůli kterým neznají bezstarostný dětský život. Povzbudit je, aby alespoň na chvíli zapomněli na všechno, co je trápí, je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat,“ říká Vendula Pizingerová, zakladatelka a prezidentka Kapky naděje.

Nadační fond Kapka naděje

Nadační fond Kapka naděje pomáhá od roku 2000 nemocným dětem ve více než 40 nemocnicích po celé České republice.

Jak dětem přiblížit starodávné tradice? Velikonoce nejsou jen vajíčka a pomlázky, ale i půst
Naučte se nejlepší trik, jak snadno vyfouknout vajíčko
Kapka naděje opět pomáhá zachraňovat dětské životy.
Témata: Zdraví, Děti, Velikonoce, Nemoc, David Gránský, Nemo, Motol, DAV, Koledování, Pletení, Vendula Pizingerová, Zakladatelka, Fond, David, Pohádkové představení, Nemocné děti, Nejlepší trik, Vendula, Kapka, Kapka naděje, Nadační fond, Zdraví na Heureka.cz