Maminka.czChování a vztahy

Dělám se hloupější, než jsem. Mému muži se to líbí

21. 7. 2013
Dělám se hloupější, než jsem. Mému muži se to líbí
Vracím se takhle jednou s dětmi domů, když vidím před vchodem stát souseda. Vzápětí před domem přibrzďuje Stáňa, jeho manželka, vystupuje z auta a po polibku na přivítanou, nastupuje do auta Luděk. Couvá a nacvičeným manévrem lehce vjíždí do garáže. „Co blbneš?" obracím se místo pozdravu na Stáňu. "To za sebe teď necháváš parkovat Luďu“ Nechávám ho za sebe parkovat odjakživa," zpraží mě přísným pohledem Stáňa. „Předstírám, že mi to moc nejde. Mně to nic neudělá a jemu se to líbí.“

Nebyla to vička, ani čočovička, byl oves

Na tuhle historku jsem si vzpomněla nedávno, když jsme s manželem přijali pozvání našich kamarádů na sobotní grilovačku. Seděli jsme u nich na zahradě, povídali si a řeč se stočila na téma: naše první seznámení. Slova se ujal Martin a počal líčit, jak se s Haničkou tehdy na Lipnici na diskotéce poprvé seznámili. Náhodou okolnosti jejich seznámení dobře znám, jelikož jsme to s Hankou a ještě s jednou naší společnou kamarádkou nedávno probíraly. Vím, že to nebylo na Lipnici, ale na Slapech, a nebyla to diskotéka, ale pálení čarodějnic.

Nebudu z něj přece dělat hlupáka

Už už se nadechuju, že trochu zavtipkuju a Martina vyvedu z omylu, když koutkem oka mrknu na Hanku a zarazím se. Sedí, ani brvou nehne, oči upřené kamsi do trávy a směje se zcela nekomickému vyústění totálně přihlouplé historky. „Co to mělo bejt za komedii?“ nedá mi to později večer, když s Hankou venku sklízíme flašky od piva, zatímco pánové jdou dovnitř roztopit krb. „Coby? Přece mu nebudu dokazovat, že si není schopnej zapamatovat ani to nejzákladnější a dělat z něj hlupáka. Ještě k tomu před váma,“ prohodí jakoby nic Hanka.

Rozšířený fenomén

Večer jsem nemohla spát a přemýšlela, jestli se tenhle fenomén 'super manželů a neschopných manželek' netýká vícero mých kamarádek. Vzpomněla jsem si na Lucku, která ač dřív pracovala jako zdravotní sestřička na dětském, nesmí v případě své dcery stanovovat žádné diagnózy, ale se vším hned volat pediatrovi. Nebo Markéta, zahradní architektka, která si na úpravu vlastní zahrady raději objednala kolegu. Nebo jedna známá známé, která vystudovala vysokou školu s vyznamenáním, ale doma před manželem si známky naschvál zhoršovala, jelikož jemu trvalo vystudovat tu samou školu dvakrát tolik času.

Něco na tom bude?

Dospěla jsem k názoru, že jde evidentně o docela rozšířenou záležitost. A možná na tom něco bude. Všechny ty ženy přece musí vědět, proč to dělají. Druhý den ráno mi volá Hanka. „Martin mi právě navrhl, že bychom nadcházející výročí naší svatby mohli oslavit v místě našeho seznámení - na Lipnici,“ směje se. „Ha ha,“ povídám. „Takže jsi mu už konečně řekla, že to nebylo na Lipnici ale na Slapech?“ „Ne, proč bych měla?“ upřímně se podivila Hanka. „Zarezervovali jsme si noc v lipnickým hostinci.“ Tak nevím. Možná na tom něco je, ale mně to stejně přijde dost na hlavu. Nebo?

Témata: Chování a vztahy, První seznámení, Muž, Zdravotní sestřička, Zahradní architekt

Mohlo by vás zajímat
Kdy by měly děti začít s angličtinou? Nejrychleji se učí batolata!
Eliáš se narozením brášky změnil v „monstrum“
Bojujete s opruzeninami a citlivou dětskou pokožkou?
Testujeme s dětmi: Jak se jim líbily školní sešity Oxford?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu