Maminka.czDěti

Den dětí se blíží — tipy na bezva knihy

Reklama 26.  5.  2021
Ani ne za týden tady máme Mezinárodní den dětí a ten je třeba pořádně oslavit. Ještě tápete, čím své dítko obdarovat? Máme pro vás pár tipů na čerstvé knižní novinky, které pobaví malé i trošku větší čtenáře, sportovní nadšence i ty, kteří s knížkami teprve začínají.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Stavitelé z říše zvířat

Máte doma malého biologa, kterému není příroda okolo nás lhostejná? Určitě ho zaujme nová ilustrovaná encyklopedie Emilie Dziubakové, autorky bestsellerového leporela Rok v lese. Pořádnou dávku informací a zajímavostí autorka zabalila do krásných ilustrací, takže je s pomocí rodičů zvládnou zvídavé děti už od pěti let. Postupně v knížce probírá nadzemní i podzemní stavby, plovoucí domy i podvodní konstrukce, rodinné příbytky, vícegenerační sídla i celá sídliště. A vězte, že další procházka po lese nebo po zoo už nikdy nebude stejná.

Klepněte pro větší obrázek

Růža

Proužkované tričko, kecky a žádná korunka? Princezna nemusí vždycky vypadat jako z kreslených animáků. Růže by volánkové šaty a pořádná tiára dost překážely. O dobrodružství totiž nemá nouzi. Zvlášť když se rozhodne i přes zákaz rodičů vydat na legendární vodní karneval v Jezeří.

Růža bude bavit všechny děti od pěti let. Díky komiksovému zpracování si s ní hravě poradí i začínající čtenáři. Navíc je plná interaktivních úkolů, takže děti kromě čtení budou muset zahnat vlka, najít cestu přes močál anebo prokličkovat zašmodrchanými uličkami Jezeří. S Růžou se zkrátka doma nudit nebudete.

Klepněte pro větší obrázek

Kubíkova cesta

Kubík právě přinesl vysvědčení z první třídy a začínají mu prázdniny! Jenže táta nestihl nachystat bazén a maminka nemá čas, protože cvičí u videa. Naštěstí existují babičky a dědečkové, kteří vůbec nemusejí být pohádkoví. A ani v nejmenším nevadí, že neumějí na počítači vypnout Caps Lock.

Pokud jste zapomněli, jaké bývaly prázdniny mezi bytovkami, začtěte se s dětmi do Kubíkovy cesty. Není to návod, jak vrátit dětem svobodu v trávení volného času (i když se samozřejmě můžete nechat inspirovat), je to prostě skvělé čtení o dětech pro děti. Kapitoly tak akorát dlouhé na předčítání před spaním a příběh, který je prostý, ale vtáhne vás svou upřímností.

Klepněte pro větší obrázek

Záhada neproveditelné loupeže

Fotbalový klub Soto Alto není jen obyčejný školní tým. Je mnohem víc. Jsou to Fotbaláci! Uzavřeli tajnou dohodu: nikdo a nic je za žádnou cenu nerozdělí. Vždycky budou hrát spolu. Ať se děje cokoli. I když před zraky všech návštěvníků egyptské výstavy někdo ukradne ten nejvzácnější klenot! Jak Fotbaláci prokážou svou nevinu? Pokud chtějí svůj tým zachránit, musejí okamžitě zjistit, kdo má loupež na svědomí.

Vtipnou detektivní sérii Fotbaláci si oblíbily děti po celém světě. V češtině vyšel už pátý díl a na další se malí čtenáři můžou těšit už na podzim. Detektivky plné krásných ilustrací zkrátka baví.

Klepněte pro větší obrázek

Všechny knihy najdete ve svém oblíbeném knihkupectví na e-shopu nakladatelství Host.

Témata: Děti, Prezentace klienta, Reklama
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
GALERIE: Dvojčata jsou to nejlepší, co nás potkalo! 16 celebrit a jejich dvojnásobná radost i starost
Mrázková Dita
Galerie
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh