Maminka.czDen matek

Den matek trochu jinak. Udělejte si doma lázně, vsaďte na dobré jídlo, uspořádejte on-line večírek

9. 5. 2021
Den matek trochu jinak. Udělejte si doma lázně, vsaďte na dobré jídlo, uspořádejte on-line večírek
Maminkám můžeme udělat (nejen) v den jejich svátku radost i v této náročné „koronavirové“ době, která nepřeje setkáváním a velkým oslavám. Tady je malá inspirace, čím potěšit, poděkovat, dát najevo lásku, obdiv a uznání té své. A samozřejmě připravit hezký den i sama sobě a své rodině. Oslavujete přece i sebe!

Pandemie nám stále ovlivňuje každodenní životy, omezuje nás „v rozletu“ a v lecčem je potřeba se přizpůsobit aktuální neveselé situaci. Přesto si i letos můžete svátek všech maminek užít naplno a po svém. Stačí zapojit fantazii a kreativitu. Udělat si oslavu Dne matek jedinečnou a nezapomenutelnou nemusí být náročné ani nákladné!

VIDEO: Den matek: Podívejte se na historii tohoto svátku.

Objednejte originální kytici

Nemůžete být s mámou? Překvapte ji na dálku nádhernou kyticí. Internetových květinářství a floristických salonů funguje celá řada, stačí jen vybrat a objednat. Mamince až domů dovezou puget přesně podle představ. Květiny se dají navíc kombinovat s oblíbenými čokoládovými pralinkami, kytici můžete nechat připravit z ovoce, marcipánu nebo oříšků, dokonce například z mini balení kosmetických produktů. Toužíte po podobné pozornosti i vy? Pošlete včas odkaz na oblíbený květinový obchod partnerovi nebo si klidně kytičku pořiďte sama.

Dílnička: Vyrobte si jednoduchou kytičku pro maminku krok za krokem

Udělejte si lázně doma

Domácí spa navodí pohodu úplně stejně jako návštěva profesionálního wellness studia. Naplánujte si odpoledne plné hýčkání. Horká voňavá vana, manikúra a pedikúra, masáž zad od partnera, společný kadeřnický salon s dcerou. S dětmi můžete uspořádat tvořivé dílničky a vyrobit vlastní koupelovou sůl nebo peeling s éterickým olejem, hodně oblíbené jsou také koupelové bomby, které si ratolesti mohou nabarvit a dozdobit podle přání (návody na výrobu najdete na internetu). Bude zábava! Hotové vlastnoruční výrobky pak můžete věnovat babičkám jako dárek.

Proč děti tolik potřebují babičky a dědečky? Teď se to dozvíte

Užijte si sváteční večeři

Nebo rodinný oběd. Dejte si práci s přípravou několikachodového menu (nebo nechte v kuchyni řádit zbytek rodiny a jen „koučujte“), děti ať slavnostně prostřou stůl a usedněte k němu všichni společně. Povídejte si, nespěchejte, užijte si čas se svými milovanými. Do krabice nebo košíku zabalte dobroty, čerstvě upečené koláčky nebo koblihy, ovoce, oblíbenou čokoládu, domácí paštiku, pečené kuře a podobně a nechte doručit svým maminkám a babičkám až ke dveřím s kartičkou s milým vzkazem a poděkováním nebo s obrázky a přáníčky od dětí.

Tenhle táta válí. Oblékl smoking a v karanténě servíroval super večeři

Podnikněte virtuální večírek

To, že není momentálně úplně ideální doba na to sejít se s celou širokou rodinou a přáteli na grilovačce nebo zahradní party, vám přeci nezkazí sváteční den. Nemůžete se potkat a obejmout, můžete se ale vidět a slyšet! Oslavu ve větším stylu odložte na později a vezměte si na pomoc moderní technologie. Uspořádejte on-line video hovor s příbuznými, je to cesta, jak vtipně popřát všem maminkám v rodině, případně si i na dálku připít. Ti odvážnější mohou nacvičit malé divadelní představení nebo pogratulovat písničkou. Pobavíte se všichni.

Oslava narozenin bez kamarádů a babiček? Máme tipy, jak to vyřešit!

Bláznivé tvořivé odpoledne

Co takhle zapojit všechny doma a vyrobit si něco společně pro radost a na památku? Nemusíte být zrovna mistr kutil a pouštět se do sofistikovaných záležitostí, chce to jen nápad. Nový obraz na stěnu, který společně namalujete olejovými barvami, keramická vázička nebo miska na oříšky z keramické hlíny, která uschne samovolně na vzduchu a dekorovat ji pak můžete podle chuti. Vyrobte si domácí zmrzlinu a děti ať pro maminku, oslavenkyni, nachystají originální pohár se šlehačkou, upečte třípatrový dort jako z luxusní cukrárny nebo se pusťte do zahradničení a založte bylinkový záhon, zasaďte slunečnice a tak dále. Jde o skvělý způsob, jak spolu trávit čas a zároveň společně vytvořit něco jedinečného. Tenhle den si budete pamatovat!

V ženské věznici ve Světlé se na Den matek nezapomíná. Jak to tam vypadá?

Obdarujte ostatní maminky

Udělejte radost i „cizím“ maminkám, které na tom nejsou tak dobře jako vy nebo se ocitly v nouzi. Máte ve svém okolí nějakou mámu, která je na děti sama, počítá každou korunu, nemá příbuzné? Určitě potěší maličkost pro radost nebo pár dobrot pro děti. Nabídněte pomoc čerstvě rozvedené sousedce, věnujte oblečení po vašich ratolestech někomu, kdo ho ocení a potřebuje, pošlete určitou finanční částku na charitu, pozvěte na kávu nebo doneste domácí koláč či kytičku té milé staré dámě odnaproti, kterou téměř denně potkáváte, když venčí pejska…

FOTO: Istock.com

VIDEO: Role matky je hodně náročná a málokdy doceněná, říká porotkyně soutěže Maminka roku

Jedna ženská zvládne neuvěřitelnou spoustu věcí, říká Maminka podnikatelka!
S kým je větší zábava? Takhle to dopadá, když táta hlídá a máma není doma
Dorty od neslyšících, těstoviny od postižených. Pochutnáte si a pomůžete!
Témata: Rodina a vy, Rodina, Mateřství, Jen pro maminku, jídlo, oslava, svátek, Den matek, květiny, Radost, Váňa, Záhon, Setkávání, Lázně, Internet, Večírek, Kytice, Miska, Marcipán, Maminka

Mohlo by vás zajímat
Zakázané otázky: Na tohle se rozhodně neptejte žen po porodu
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Co by měl každý táta naučit svého syna? Umět prohrát i zdolávat překážky

Horoskopy

Panna Milé Panny, nepodléhejte lenosti a zkuste se dokopat k lepším výsledkům. Právě na ně je nadřízený…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vít, Vítek, Lothar

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné