Maminka.czRodina a vy

Den matek jinak? Udělejte si doma lázně, uspořádejte virtuální večírek

6. 5. 2020
Den matek jinak? Udělejte si doma lázně, uspořádejte virtuální večírek
Maminkám můžeme udělat (nejen) v den jejich svátku radost i v této podivné „koronavirové“ době, která nepřeje setkáváním a velkým oslavám. Tady je malá inspirace, čím potěšit, poděkovat, dát najevo lásku, obdiv a uznání té své. A samozřejmě připravit hezký den i sama sobě a své rodině. Oslavujete přeci i sebe!

Letos je kvůli pandemii zkrátka všechno jinak, takže i oslavy svátku všech maminek, které připadají jako každoročně na druhou květnovou neděli, budou zřejmě vypadat trochu jinak než obvykle. Zajít si na brunch nebo slavnostní večeři, do kina či divadla, na relaxační masáž nebo si užít víkend v lázních nebude ještě úplně možné, což poměrně hodně omezuje příležitosti pro nápady na dárky. Věřte ale, že možností, čím potěšit a zařídit pro maminky nezapomenutelný den, je i tak spousta. Jen bude třeba zapojit fantazii a kreativitu. Udělat si oslavu Dne matek jedinečnou a nezapomenutelnou nemusí být náročné, nijak komplikované ani nákladné!

Objednejte originální kytici

Nemůžete být s mámou? Překvapte ji na dálku nádhernou kyticí. Internetových květinářství a floristických salonů funguje celá řada, stačí jen vybrat a objednat. Mamince až domů dovezou puget přesně podle představ. Květiny se dají navíc kombinovat s oblíbenými čokoládovými pralinkami, kytici můžete nechat připravit z ovoce, marcipánu nebo oříšků, dokonce například z mini balení kosmetických produktů. Toužíte po podobné pozornosti i vy? Pošlete včas odkaz na oblíbený květinový obchod partnerovi nebo si klidně kytičku pořiďte sama.

Dílnička: Vyrobte si jednoduchou kytičku pro maminku krok za krokem

Udělejte si lázně doma

Domácí spa navodí pohodu úplně stejně jako návštěva profesionálního wellness studia. Naplánujte si odpoledne plné hýčkání. Horká voňavá vana, manikúra a pedikúra, masáž zad od partnera, společný kadeřnický salon s dcerou. S dětmi můžete uspořádat tvořivé dílničky a vyrobit vlastní koupelovou sůl nebo peeling s éterickým olejem, hodně oblíbené jsou také koupelové bomby, které si ratolesti mohou nabarvit a dozdobit podle přání (návody na výrobu najdete na internetu). Bude zábava! Hotové vlastnoruční výrobky pak můžete věnovat babičkám jako dárek.

Jak potěšit prarodiče? Volejte jim. Poproste třeba o pohádku po telefonu

Užijte si sváteční večeři

Nebo rodinný oběd. Dejte si práci s přípravou několikachodového menu (nebo nechte v kuchyni řádit zbytek rodiny a jen „koučujte“), děti ať slavnostně prostřou stůl a usedněte k němu všichni společně. Povídejte si, nespěchejte, užijte si čas se svými milovanými. Do krabice nebo košíku zabalte dobroty, čerstvě upečené koláčky nebo koblihy, ovoce, oblíbenou čokoládu, domácí paštiku, pečené kuře a podobně a nechte doručit svým maminkám a babičkám až ke dveřím s kartičkou s milým vzkazem a poděkováním nebo s obrázky a přáníčky od dětí.

Tenhle táta válí. Oblékl smoking a v karanténě servíroval super večeři

Podnikněte virtuální večírek

To, že není momentálně možné sejít se s celou širokou rodinou a přáteli na grilovačce nebo zahradní party, vám přeci nezkazí sváteční den. Nemůžete se potkat a obejmout, můžete se ale vidět a slyšet! Oslavu ve větším stylu odložte na později a vezměte si na pomoc moderní technologie. Uspořádejte online video hovor s příbuznými, je to cesta, jak vtipně popřát všem maminkám v rodině, případně si i na dálku připít. Ti odvážnější mohou nacvičit malé divadelní představení nebo pogratulovat písničkou. Pobavíte se všichni.

Oslava narozenin bez kamarádů a babiček? Máme tipy, jak to vyřešit!

Bláznivé tvořivé odpoledne

Co takhle zapojit všechny doma a vyrobit si něco společně pro radost a na památku? Nemusíte být zrovna mistr kutil a pouštět se do sofistikovaných záležitostí, chce to jen nápad. Nový obraz na stěnu, který společně namalujete olejovými barvami, keramická vázička nebo miska na oříšky z keramické hlíny, která uschne samovolně na vzduchu a dekorovat ji pak můžete podle chuti. Vyrobte si domácí zmrzlinu a děti ať pro maminku, oslavenkyni, nachystají originální pohár se šlehačkou, upečte třípatrový dort jako z luxusní cukrárny nebo se pusťte do zahradničení a založte bylinkový záhon, zasaďte slunečnice a tak dále. Jde o skvělý způsob, jak spolu trávit čas a zároveň společně vytvořit něco jedinečného. Tenhle den si budete pamatovat!

Obdarujte ostatní maminky

Udělejte radost i „cizím“ maminkám, které na tom nejsou tak dobře jako vy nebo se ocitly v nouzi. Máte ve svém okolí nějakou mámu, která je na děti sama, počítá každou korunu, nemá příbuzné? Určitě potěší maličkost pro radost nebo pár dobrot pro děti. Nabídněte pomoc čerstvě rozvedené sousedce, věnujte oblečení po vašich ratolestech někomu, kdo ho ocení a potřebuje, pošlete určitou finanční částku na charitu, pozvěte na kávu nebo doneste domácí koláč či kytičku té milé staré dámě odnaproti, kterou téměř denně potkáváte, když venčí pejska…

Dorty od neslyšících, těstoviny od postižených. Pochutnáte si a pomůžete!
Témata: Rodina a vy, Rodina, Jen pro maminku, Mateřství, den matek, Setkávání, Kytice, Internet, Maminka, Oslava, Lázně, Radost, Večírek

Mohlo by vás zajímat
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Strií se nezbavíš, už se nevyspíš! Tohle těhotným neříkejte, radí herečka Arichteva
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj

Horoskopy

Střelec Od začátku srpna jste aktivní a pracovně úspěšní, ale nyní je to ještě výraznější. Pokud hledáte nové…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřiška, Něhoslav

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné