Maminka.czOtec

Inspirace: Den otců bude už v neděli. Tipy na super dárky, které udělají radost každému tátovi

Simona Procházková 16.  6.  2021
Den otců je za dveřmi. U nás se zatím moc neslaví, spousta lidí dokonce vůbec netuší, že i tátové mají v kalendáři svůj oficiální svátek. Máme pro vás inspiraci na ty nejhezčí dárky.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V mnoha zemích je Den otců již tradičním a populárním svátkem, v Česku je zatím narozdíl třeba od Mezinárodního dne žen a Dne matek dost opomíjený a příliš pozornosti si zatím nevysloužil. A to je trochu škoda, nemyslíte?

Jak to vypadá, když přebaluje tatínek? Toto video vás pobaví:

Čím udělat tátům radost?

Den otců je celosvětovým svátkem, oslavujícím otcovství, roli táty v rodině i ve společnosti, jeho vztah a lásku k dětem. Odkud se tato hezká tradice rozšířila? Oslavu otců vymyslela a založila Američanka Sonora Smart Doddová, která tím chtěla poděkovat a ocenit snahu svého ovdovělého tatínka, který se s láskou a péčí staral o ni a její čtyři sourozence. Úplně první oslava (tenkrát ještě soukromá, neoficiální) tak proběhla v městečku Spokane ve státě Washington, a to v den narozenin Sonořina otce, 19. června roku 1910.

Vztah otec dcera: Úspěšné ženy prý mívají skvělé otce

V jednotlivých zemích se tento svátek slaví v různé dny. V některých státech se váže k březnovému svátku sv. Josefa, v severských zemích je pak oslavován v listopadu. U nás letos připadá na neděli 20. června. Ta bude tedy patřit všem tatínkům (takže nezapomeňte ani na dědečky). Překvapte je dárkem, maličkostí, milou pozorností nebo originálním nápadem. Přinášíme pár tipů na dárky, které určitě potěší každého muže.

S kým je větší zábava? Takhle to dopadá, když táta hlídá a máma není doma
Tátové podle horoskopu: Jaké znamení se svým dětem věnuje naplno? A kdo ve výchově pokulhává?
Co by měl každý táta naučit svého syna? Umět prohrát i zdolávat překážky
Témata: Galerie, Rodina, Rodina a vy, Jen pro tatínka, svátek, Otec, inspirace, Tipy na dárky, Otcové, Den otců, Softshell, single, Washington, Dallas, Tip na dárky, Radost, Spokane, Česká republika, Den narození, Tatum, Trenky, Tip, Super, Josefa, Korunka