Maminka.czPředškolák

Deník šílené matky (1 díl): „A jak to všechno zvládáte?“

7. 9. 2012
Deník šílené matky (1 díl): „A jak to všechno zvládáte?“
Na úvod mi dovolte představit mé děti: dvojčata Alexandru a Niki a malého Petrose. Holkám budou v listopadu dva roky, Péťa nedávno oslavil čtyři měsíce. Mezi sebou mají míň než rok a půl.

Nejčastější otázka, jakou v parku dostávám (a dostávám ji vážně často), je: „Jak to, prosím vás, zvládáte?“ Popravdě řečeno už mě trochu unavuje na ni odpovídat. Co dotyční čekají? Že jim začnu plakat na rameni a vykládat o tom, jak je to hrozné? Že holky nechtějí chodit večer z parku, řvou, když jim myjeme vlasy, a Péťa vyžaduje i v noci krmit každé tři hodiny?

Něco jiného je, když si stejnou otázku kladu já. Rovněž poměrně často a naposledy dneska ráno. Nevím, jak jsou na tom s patentkami vaše děti, ale Niki je považuje za dobrý vtip. „Tohle mi vážně má zabránit v rozepnutí pyžámka?“ Trrrh. Následuje stažení rukávů a nohavic a voilà! Přístup k plence je volný. Po takovém eskamotérském kousku pak rozlepení křidýlek nepředstavuje žádný opravdový problém. To vše se samozřejmě odehrává v soukromí dětského pokojíčku a v nepřítomnosti rodičů, kteří si bláhově myslí, že jejich děti spí a oni se tak můžou věnovat zábavě dospělých. Jaký to omyl!

Prozření přichází ve chvíli, kdy manžela nebo mě napadne jít holky pro jistotu zkontrolovat. Od tohoto bodu se scénáře různí. Buď to zachytíme včas a najdeme dítě i postel suché. To je přirozeně ta nejlepší varianta. Nebo, což je pořád ještě oukej, je oboje mokré. A nebo jako dneska ráno… A to pak nezbývá než za cenu minimálního kontaktu donést obě děti do vany a strčit pod sprchu (ne, ještě se nestalo, že by se umazala jen jedna) a následně se s kartáčem a spoustou pěny zavřít ve zneuctěném pokoji, zatímco ony dvě řvou přede dveřmi. Po takovém probuzení sním o cestě do práce a útulném kanclu, kde by mou hlavní starostí bylo kafe a šéfova ranní nálada.

Když se to stalo poprvé, doufali jsme, že je to ojedinělý incident. Rozhodli jsme se neurážet inteligenci dcery patentkami a obléknout ji na noc přes plenku obyčejné kalhotky. Domluva, že ty se v postýlce vážně nesvlékají, zřejmě zabrala. Jenže pouze na pár dní do doby, než přišla na to, jak si sundat i je. Následovaly další domluvy, výhružky, dokonce i plácnutí; krátké legíny, dlouhé legíny - ty ale zřejmě považovala jen za další výzvu, protože si je svlékla v rekordním čase. Všechno marné.

Včera večer mě v zoufalství napadlo sešít u pyžámka nohavičky a obléknout ho patentkami dozadu; stejně většinou spí na bříšku. Ráno jsem našla sešité nohavičky rozpárané... Možná už někdo něco chytrého, co dítěti zabrání ve stažení pleny, vymyslel, jen já o tom nevím. Odpoledne každopádně poprosím manžela, ať koupí režnou nit a zkusím to s ní. S dvojitou. A příště vám dám vědět, jak to dopadlo:)

P.S.: Pokud máte doma podobně vynalézavého inženýra či inženýrku, budu nesmírně vděčná za vaše tipy, rady či nápady.

Témata: Děti, Porod, Novorozenec, Kojenec, Batole, Školák, Předškolák, Máť, Nejčastější otázka, Řezno, Voila, Den, Deník, Jak, Nejlepší varianta

Mohlo by vás zajímat
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Markéta Konvičková má holčičku: Má svoji hlavu, už chtěla být s námi
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Chcete být trpělivější rodič? Tady jsou osvědčené triky, jak přestat křičet!

Horoskopy

Býk Získejte si na svou stranu kolegy. Hovořte s nimi a navažte hlubší vztah. Nemusíte se jim ze všeho…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Michal, Michael, Kyriakos

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné