Maminka.czPředškolák

Deník šílené matky (1 díl): „A jak to všechno zvládáte?“

Na úvod mi dovolte představit mé děti: dvojčata Alexandru a Niki a malého Petrose. Holkám budou v listopadu dva roky, Péťa nedávno oslavil čtyři měsíce. Mezi sebou mají míň než rok a půl.
7. 9. 2012
Deník šílené matky (1 díl): „A jak to všechno zvládáte?“

Nejčastější otázka, jakou v parku dostávám (a dostávám ji vážně často), je: „Jak to, prosím vás, zvládáte?“ Popravdě řečeno už mě trochu unavuje na ni odpovídat. Co dotyční čekají? Že jim začnu plakat na rameni a vykládat o tom, jak je to hrozné? Že holky nechtějí chodit večer z parku, řvou, když jim myjeme vlasy, a Péťa vyžaduje i v noci krmit každé tři hodiny?

Něco jiného je, když si stejnou otázku kladu já. Rovněž poměrně často a naposledy dneska ráno. Nevím, jak jsou na tom s patentkami vaše děti, ale Niki je považuje za dobrý vtip. „Tohle mi vážně má zabránit v rozepnutí pyžámka?“ Trrrh. Následuje stažení rukávů a nohavic a voilà! Přístup k plence je volný. Po takovém eskamotérském kousku pak rozlepení křidýlek nepředstavuje žádný opravdový problém. To vše se samozřejmě odehrává v soukromí dětského pokojíčku a v nepřítomnosti rodičů, kteří si bláhově myslí, že jejich děti spí a oni se tak můžou věnovat zábavě dospělých. Jaký to omyl!

Prozření přichází ve chvíli, kdy manžela nebo mě napadne jít holky pro jistotu zkontrolovat. Od tohoto bodu se scénáře různí. Buď to zachytíme včas a najdeme dítě i postel suché. To je přirozeně ta nejlepší varianta. Nebo, což je pořád ještě oukej, je oboje mokré. A nebo jako dneska ráno… A to pak nezbývá než za cenu minimálního kontaktu donést obě děti do vany a strčit pod sprchu (ne, ještě se nestalo, že by se umazala jen jedna) a následně se s kartáčem a spoustou pěny zavřít ve zneuctěném pokoji, zatímco ony dvě řvou přede dveřmi. Po takovém probuzení sním o cestě do práce a útulném kanclu, kde by mou hlavní starostí bylo kafe a šéfova ranní nálada.

Když se to stalo poprvé, doufali jsme, že je to ojedinělý incident. Rozhodli jsme se neurážet inteligenci dcery patentkami a obléknout ji na noc přes plenku obyčejné kalhotky. Domluva, že ty se v postýlce vážně nesvlékají, zřejmě zabrala. Jenže pouze na pár dní do doby, než přišla na to, jak si sundat i je. Následovaly další domluvy, výhružky, dokonce i plácnutí; krátké legíny, dlouhé legíny - ty ale zřejmě považovala jen za další výzvu, protože si je svlékla v rekordním čase. Všechno marné.

Včera večer mě v zoufalství napadlo sešít u pyžámka nohavičky a obléknout ho patentkami dozadu; stejně většinou spí na bříšku. Ráno jsem našla sešité nohavičky rozpárané... Možná už někdo něco chytrého, co dítěti zabrání ve stažení pleny, vymyslel, jen já o tom nevím. Odpoledne každopádně poprosím manžela, ať koupí režnou nit a zkusím to s ní. S dvojitou. A příště vám dám vědět, jak to dopadlo:)

P.S.: Pokud máte doma podobně vynalézavého inženýra či inženýrku, budu nesmírně vděčná za vaše tipy, rady či nápady.

Témata: Děti, Porod, Novorozenec, Kojenec, Batole, Školák, Předškolák
Mohlo by vás zajímat
Seznamte se s holčičkou, která od narození diktuje módní trendy na Instagramu
Nenechte očkovat dvě vakcíny najednou. Znáte pravidla bezpečného očkování?
Deset rizikových skupin žen, kterým hrozí předčasný porod. Nepatříte mezi ně?
5 čajů, které mohou pít i ti nejmenší

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu