Maminka.czRodina

Deník šílené matky (11. díl): Střevní viróza, to je prima věc

27. 8. 2013
Deník šílené matky (11. díl): Střevní viróza, to je prima věc
A zvlášť, když jí na chalupě na Šumavě nakazíte své kamarády, kteří se těšili na pohodovou dovolenou, jejich děti a prakticky všechny v okruhu sta metrů. A pochopitelně, když je jasné, že pochází od vás.

Na úvod mi dovolte představit mé tři děti: dvojčata Alex a Niki a malého Petrose. Holkám budou v listopadu tři a Péťa oslavil začátkem května rok. Mezi sebou mají 17 měsíců.

Dilema

Mé dvě kamarádky mezi s sebou včera vedly zajímavou diskuzi: co jim vadí víc - zvratky, nebo... to druhé. Bohužel toto téma nebylo zvoleno náhodně či díky své přirozené atraktivitě. Bohužel bylo inspirováno událostmi posledních dní. Ale vezměme to pěkně od začátku.

V pondělí, v den, kdy se máme všichni sjet u kamarádky na chalupě, nacházím ráno Péťu v postýlce trochu poblinkaného. Poznávám zbytky broskví od večeře a mlíko (flašku jsem mu dávala ve čtyři ráno). Stojím před rozhodnutím: odpískat celý týden na Šumavě, jít vybalit a nikam nejet, nebo počkat, jak se to celé vyvine, a vyrazit případně odpoledne. Volím druhou variantu.

První várka

Pondělí: Péťa spokojeně snídá i obědvá, neblinká, nemá průjem. Asi mu to mlíko nesedlo na ty broskve, říkám si. Fajn, jedem. Úterý odpoledne: Niki bolí bříško, Honzíka taky a váhavě se přidává i Klárka. Nevěnujeme tomu příliš pozornost až do sedmi do večera, kdy všichni postupně začínají blinkat. Mně a Honzíkově mamince Janě se ozývají střeva. Do jedenácti do večera zvracíme a lítáme na záchod i my. A trvá to zhruba do čtyř do rána. Uff.

Totálně zdecimované mámy

Úterý dopoledne: Já a Jana totálně zdecimované, postižené děti se ovšem zdají překvapivě fit. Uff uff. Středa večer: Večeři, kterou jsme do těch zdravých pracně rvaly půl hodiny, Alex a Deny během dvou minut vyhodili. Do hodiny se k nim přidal i Klárčin tatínek Jirka, který měl letos dovolenou všehovšudy třikrát a pokaždé ji prostonal. Uff uff uff.

Poslední zdravý

V úterý odpoledne přišla na kafe a na pokec sousedka. Ve středu odpoledne píše Janě, že je přikovaná k záchodu, jestli ji můžeme ve městě koupit chleba. K Jirkovi se přidává jeho žena Líza a Jana nervózně pomrkává po svém druhém synovi Michalovi - jediném dosud zdravém. Bohužel i ten je záhy skolen.

Jak jste mohly fungovat???

I když dopředu varován, přijíždí strávit prodloužený víkend se svou ženou Janou a syny Vašek. Ve čtvrtek si dělají výlet a všechno je prima. V pátek ráno schází dolů jen Jana se vzkazem, že Vaškovi je tak blbě, že nechápe, jak jsme tady mohly v tomhle stavu fungovat. Volám do Prahy manželovi. Posledně, když jsme spolu mluvili, taky mu nebylo moc dobře. „Panebože, jak jste tam mohly v tomhle stavu fungovat?“ zní jeho první otázka. „Mně je tak strašně špatně.“

No jo, střevní virózy, které mají spadeno zvlášť na manželi a tatínky, to jsou prevíti. :)

Nákupy - Maminka CZ
Témata: Rodina, Věc, Máť, Střevní viróza, Prima, První otázka, Prodloužený víkend, Deník, Viróza, Den, Prim, Vir

Mohlo by vás zajímat
Narážky na tělo po porodu ignorujte, radí. Jak vypadá po třech dětech?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Žena vůbec nevěděla, že je těhotná. Dítě porodila u švagrové na záchodě
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
Markéta Konvičková má holčičku: Má svoji hlavu, už chtěla být s námi
Zase špatně! Nejhorší mýty o dětských botách, kterým rodiče věří
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy

Horoskopy

Střelec Sotva začal podzim, tak jste nabrali více energie. Nejdříve jste litovali, že tu není léto, ale…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jaromír, Jaromíra, Mercedes

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné