Maminka.czRodina

Deník šílené matky (11. díl): Střevní viróza, to je prima věc

27. 8. 2013
Deník šílené matky (11. díl): Střevní viróza, to je prima věc
A zvlášť, když jí na chalupě na Šumavě nakazíte své kamarády, kteří se těšili na pohodovou dovolenou, jejich děti a prakticky všechny v okruhu sta metrů. A pochopitelně, když je jasné, že pochází od vás.

Na úvod mi dovolte představit mé tři děti: dvojčata Alex a Niki a malého Petrose. Holkám budou v listopadu tři a Péťa oslavil začátkem května rok. Mezi sebou mají 17 měsíců.

Dilema

Mé dvě kamarádky mezi s sebou včera vedly zajímavou diskuzi: co jim vadí víc - zvratky, nebo... to druhé. Bohužel toto téma nebylo zvoleno náhodně či díky své přirozené atraktivitě. Bohužel bylo inspirováno událostmi posledních dní. Ale vezměme to pěkně od začátku.

V pondělí, v den, kdy se máme všichni sjet u kamarádky na chalupě, nacházím ráno Péťu v postýlce trochu poblinkaného. Poznávám zbytky broskví od večeře a mlíko (flašku jsem mu dávala ve čtyři ráno). Stojím před rozhodnutím: odpískat celý týden na Šumavě, jít vybalit a nikam nejet, nebo počkat, jak se to celé vyvine, a vyrazit případně odpoledne. Volím druhou variantu.

První várka

Pondělí: Péťa spokojeně snídá i obědvá, neblinká, nemá průjem. Asi mu to mlíko nesedlo na ty broskve, říkám si. Fajn, jedem. Úterý odpoledne: Niki bolí bříško, Honzíka taky a váhavě se přidává i Klárka. Nevěnujeme tomu příliš pozornost až do sedmi do večera, kdy všichni postupně začínají blinkat. Mně a Honzíkově mamince Janě se ozývají střeva. Do jedenácti do večera zvracíme a lítáme na záchod i my. A trvá to zhruba do čtyř do rána. Uff.

Totálně zdecimované mámy

Úterý dopoledne: Já a Jana totálně zdecimované, postižené děti se ovšem zdají překvapivě fit. Uff uff. Středa večer: Večeři, kterou jsme do těch zdravých pracně rvaly půl hodiny, Alex a Deny během dvou minut vyhodili. Do hodiny se k nim přidal i Klárčin tatínek Jirka, který měl letos dovolenou všehovšudy třikrát a pokaždé ji prostonal. Uff uff uff.

Poslední zdravý

V úterý odpoledne přišla na kafe a na pokec sousedka. Ve středu odpoledne píše Janě, že je přikovaná k záchodu, jestli ji můžeme ve městě koupit chleba. K Jirkovi se přidává jeho žena Líza a Jana nervózně pomrkává po svém druhém synovi Michalovi - jediném dosud zdravém. Bohužel i ten je záhy skolen.

Jak jste mohly fungovat???

I když dopředu varován, přijíždí strávit prodloužený víkend se svou ženou Janou a syny Vašek. Ve čtvrtek si dělají výlet a všechno je prima. V pátek ráno schází dolů jen Jana se vzkazem, že Vaškovi je tak blbě, že nechápe, jak jsme tady mohly v tomhle stavu fungovat. Volám do Prahy manželovi. Posledně, když jsme spolu mluvili, taky mu nebylo moc dobře. „Panebože, jak jste tam mohly v tomhle stavu fungovat?“ zní jeho první otázka. „Mně je tak strašně špatně.“

No jo, střevní virózy, které mají spadeno zvlášť na manželi a tatínky, to jsou prevíti. :)

Témata: Rodina, Věc, Prodloužený víkend, Vir, Máť, Střevní viróza, Prima, Viróza, Prim, První otázka, Den

Mohlo by vás zajímat
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Marie Doležalová: Po porodu jsme všechny tlusté. Kašleme na ostatní
Kdyby chlapi chodili k porodům, nebyly by války, říká zpěvák Roman Tomeš
Meghan a Harry pokřtili syna Archieho. Chyběla královna a obřad byl soukromý
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Své děti miluju, ale cizí mi vadí o to víc. Jsem divná?
V touze po dokonalosti jsme víc dirigentem než maminkou, píše Marie Doležalová
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Příliš plná plenka i připoutání lezce do kočárku! To vše škodí vývoji. Co ještě?

Horoskopy

Váhy Hvězdy vám předvídaly báječný víkend bez hádek a konfliktů. Toužíte po společnosti rodiny a přátel.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Petra, Petruše, Záviš

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu