Maminka.czMaminka roku 2023

Denisa Gajdíková na mateřské rozjela úspěšný e-shop s dětskými barefoot botičkami. Jak vzpomíná na začátky?

Denisa Gajdíková, finalistka Maminky roku v kategorii Maminka podnikatelka, má e-shop Mylerie a zkušebnu s nejmenšími dětskými barefoot botičkami. Když její dcera Valerie začala dělat první krůčky, věděla, že pro ni chce krásné, zdravé a lehké botičky, ale nebyly k sehnání. A tak je objednala z Kanady. Tím se začal psát její podnikatelský příběh. Na celé vyprávění se podívejte ve videu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když začala její dcerka Valerie chodit, byla malá, drobná a hubená. Protože se Denisa zajímala o zdravé obouvání, vyhledala si nejlepší obchod, který prodával barefoot botičky, a s dcerou se tam vydala, ale kupodivu žádné vhodné boty tam neměli. „Já jsem si řekla: Co budu dělat? Tak jsme jely někam jinam, tam jsem si vůbec nemohla vybrat. Byly tam jedny křiklavě růžové – a na shledanou,“ vypráví sympatická maminka.

Denisa věděla, že chce pro dceru lehké, měkké, ohebné boty, které budou mít prostornou špičku. A navíc chtěla i hezký design. „A tak jsem koukala na internetu a v Kanadě ty boty byly. Ale jedny nešly objednat, takže jsem je kontaktovala a oni napsali, že můžu vzít 50 párů. A manžel říkal: Tak jo, tak je vezmeme a někde to prodáme,“ vypráví.

A to byl první krok k vlastnímu podnikání. První dodávka šesti velkých krabic přišla k Denise domů do pražského Radotína. „Všechny byly krásné, byly přesně takové, jaké jsem chtěla. A manžel je takový, že chce, abychom všechno dělali rovnou dobře a naplno, takže říkal: Tak si vymyslíme jméno a založíme e-shop a třeba je někdo koupí. V tu chvíli jsem si založila Instagram a začala jsem tam sbírat první maminky.“

Denisa usiluje o to, aby byl její Instagram přínosný a sledující si z něj něco odnesli. „Snažím se tam dávat příspěvky, které něco dají i ostatním lidem. A proto si myslím, že to tam ty mamky mají rády, že se navzájem inspirujeme,“ vypráví. Podařilo se jí vybudovat komunitu 19 tisíc sledujících.

Mladá maminka ze začátku netušila, že se podnikání tak rozjede. „Představovala jsem si, že budu na mateřské a občas prodám pár bot. Ale díra na trhu těchto prvních bot byla velká,“ vypráví. Balíčky posílala z domova, ale postupem času Mylerie rostla a Denisa to doma s 1,5letým dítětem přestala zvládat. Po roce sehnala výpomoc a pronajala si sklad.

Velkou oporou v podnikání je Denise manžel. „Bez manžela by to nebylo, nešlo by to a prostě fakt v něm mám extrémní podporu ve všem," říká. 

Jaký je její podnikatelský cíl? Podívejte se na video v úvodu článku a nezapomeňte 17. října sledovat finálový galavečer. 

Finalistky Maminky roku 2023: Toto jsou maminky podnikatelky

Témata: Maminka roku 2023, Instagram, Dcera, internet, Maminka roku 2022, Maminka podnikatelka, Maminka, Boty, Radotín, E-shop, Botička, Kanada, Manžel, Denisa Gajdíková

Video