Maminka.czPříběhy

Desetiletá holčička má tělo ročního batolete! Kvůli třem vzácným diagnózám má za sebou desítky operací, přežila i sepse

Dita Mrázková 17.  6.  2024
Při pohledu na tuhle statečnou slečnu si určitě nejeden rodič řekne, jakými malichernostmi se někdy zabývá. Stejně odvážná je i její máma, které nikdy nechybí úsměv na tváři. Seznamte se s bojovnicemi Bellou a Kylou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Není pochyb, že Bella Thomson z kanadské provincie Saskatchewan je malá velká bojovnice. Se svým těžkým osudem se pere jako lvice a už několik let dokazuje, že se nehodlá vzdát.

VIDEO: THEA SE NARODILA SE VZÁCNÝM GENETICKÝM POSTIŽENÍM, KTERÉ MÁ JAKO JEDINÁ NA SVĚTĚ

Bella se narodila hned se třemi velmi vzácnými poruchami: Trpí trpasličím vzrůstem a diagnostikována jí byla Hirschsprungova choroba a těžká imunodeficience. První diagnóza znamená vrozený úbytek nervových buněk ve střevech. Hlavními příznaky jsou chronická zácpa a častá bolestivost břicha. Kvůli druhé diagnóze, která má za následek sníženou imunitu, Bella zase trpí častými infekcemi.

Klepněte pro větší obrázek

Její maminka Kyla v nedávném rozhovoru pro Kanadskou nadaci pro zdraví trávicího traktu (CDHF) rozvedla dcerčiny peripetie. Hirschsprungova choroba zasáhla celé tlusté střevo holčičky, takže její obtíže jsou už od narození na denním pořádku.

Klepněte pro větší obrázek

Kvůli trpasličímu vzrůstu navíc dívenka v deseti letech váží 30 liber, což je pouze necelých 14 kilogramů. V nemocnici si musela malá bojovnice pobýt celkem 1000 dnů, podstoupila řadu operací a přežila i několik septických šoků. Loni navíc prodělala život zachraňující transplantaci střev.

Přestože se Kyla na sociálních sítích, kde se snaží edukovat ostatní rodiče nemocných dětí, potýká i s celou řadou negativních reakcí, její největší oporou je kromě manžela a staršího syna především její dcerka. „Když mi Bella řekla, ať veškerou negativitu prostě ignoruji, zůstala jsem jako opařená. Dodala mi tím obrovskou sílu,“ nechala se slyšet statečná maminka.

Říkají jí Voldemort a neví, jak voní kytičky, koláč nebo máminy vlasy. Holčička narozená bez nosu má přesto radost ze života
Témata: Děti, Láska a vztahy, Příběhy, Rodina a vztahy, Mateřství, Batole, Rodina, Rodičovství, Instagram, Chování a vztahy, Dcera, Děti a nemoci, Emoce, Nemoci, Inspirativní ženy, Dětství, Postižení, Dětské nemoci, matka a dcera, operace, osud, vrozená vývojová vada, Sepse, Střevo, Holčička