Maminka.czGalerie

Hrajete rádi deskové hry? Máme pro vás 26 tipů, které stojí za vyzkoušení

Simona Procházková 12.  9.  2021
Podzimní večery jsou na dohled a možná vám bude doma občas dlouhá chvíle, zejména dětem. Poradíme, jak si užijete společný rodinný čas plný pohody a dobré zábavy. Pořiďte nebo vyndejte ze skříně deskové a stolní hry.

Lenošení, televizní pohádky, stavění lega nebo hry na xboxu jsou fajn, všechno se ale jednou omrzí a určitě nechcete trávit celé hodiny doma „pasivní“ zábavou vsedě (případně vleže) na gauči. Podniknout můžete spoustu věcí, stačí jen chtít a nadchnout zbytek rodiny. Inspirujte se, jak si udělat společně radost! Bude zábava.

VIDEO: Co dělat, když má dítě ve škole problémy se psaním?

Oprašte deskové hry!

Víte, že úplně první desková hra se objevila už před více než 4 tisíci lety? Ano, i v dávných dobách lidé hledali odpočinek, zábavu a útěk z každodenní rutiny. Deskové hry navíc skvěle rozvíjí dovednosti, zručnost, fantazii i logické myšlení dětí, zaručují skvělou zábavu pro předškoláky i teenagery a nezapomenutelný zážitek a spoustu legrace pro dospělé. Po které sáhnout? Inspirujte se v galerii.

Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?
Klepněte pro větší obrázek

Zalovte ve skříních, na půdách a v dětských pokojíčcích a připravte veškeré hry, které doma najdete. Uvidíte, že ke společnému rodinnému klání nebudete muset nikoho dlouho přemlouvat.

Pokud máte ratolesti zatím menší, osvědčí se pexesa, puzzle, domino a Člověče nezlob se. V případě odrostlejších potomků jsou sázkou na jistotu stolní deskové hry, které dnes zažívají doslova „renesanci“ a na trhu se jich objevuje obrovské množství. A není divu, úžasně stmelují rodinu, při zapáleném soutěžení jste opravdu spolu, aktivně a s chutí. Věřte, že takové společné chvíle, plné smíchu, popichování, laškování i zanícené touhy vyhrát nad ostatními si budete pamatovat už navždy.

Témata: Děti, Rodina a vy, Galerie, Rodina, Rodina a vztahy, Výchova, Hry pro děti, Hračky pro děti, Za zábavou, Klání, Vánoční prázdniny, Dobrá zábava, Zábava, Podzimní večer, Sledování filmů, Lenošení, Lego, Pohádka, Desková hra, Vyzkoušení, Xbox, Ježíšek, Postel, Dlouhá chvíle, Zoologická zahrada
Mohlo by vás zajímat
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Cítí se být mužem, ale porodil dítě. Transgender pár ukázal odvážné porodní fotky!
redakce
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Historie kočárků: S takovými "žihadly" pro miminka se chlubily naše prababičky
Zenklová Veronika
Retro
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod