Maminka.czGalerie

Hrajete rádi deskové hry? Máme pro vás 26 tipů, které stojí za vyzkoušení

Simona Procházková 12.  9.  2021
Podzimní večery jsou na dohled a možná vám bude doma občas dlouhá chvíle, zejména dětem. Poradíme, jak si užijete společný rodinný čas plný pohody a dobré zábavy. Pořiďte nebo vyndejte ze skříně deskové a stolní hry.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lenošení, televizní pohádky, stavění lega nebo hry na xboxu jsou fajn, všechno se ale jednou omrzí a určitě nechcete trávit celé hodiny doma „pasivní“ zábavou vsedě (případně vleže) na gauči. Podniknout můžete spoustu věcí, stačí jen chtít a nadchnout zbytek rodiny. Inspirujte se, jak si udělat společně radost! Bude zábava.

VIDEO: Co dělat, když má dítě ve škole problémy se psaním?

Oprašte deskové hry!

Víte, že úplně první desková hra se objevila už před více než 4 tisíci lety? Ano, i v dávných dobách lidé hledali odpočinek, zábavu a útěk z každodenní rutiny. Deskové hry navíc skvěle rozvíjí dovednosti, zručnost, fantazii i logické myšlení dětí, zaručují skvělou zábavu pro předškoláky i teenagery a nezapomenutelný zážitek a spoustu legrace pro dospělé. Po které sáhnout? Inspirujte se v galerii.

GALERIE: Co bylo pod stromečky před rokem 1989? Určitě si tyhle hračky pamatujete i vy!
Klepněte pro větší obrázek

Zalovte ve skříních, na půdách a v dětských pokojíčcích a připravte veškeré hry, které doma najdete. Uvidíte, že ke společnému rodinnému klání nebudete muset nikoho dlouho přemlouvat.

Pokud máte ratolesti zatím menší, osvědčí se pexesa, puzzle, domino a Člověče nezlob se. V případě odrostlejších potomků jsou sázkou na jistotu stolní deskové hry, které dnes zažívají doslova „renesanci“ a na trhu se jich objevuje obrovské množství. A není divu, úžasně stmelují rodinu, při zapáleném soutěžení jste opravdu spolu, aktivně a s chutí. Věřte, že takové společné chvíle, plné smíchu, popichování, laškování i zanícené touhy vyhrát nad ostatními si budete pamatovat už navždy.

Témata: Galerie, Rodina a vztahy, Rodina a vy, Rodina, Děti, Výchova, Hry pro děti, Hračky pro děti, Za zábavou, Dobrá zábava, Lenošení, Zábava, Pavilon, Potter, Stolní hra, Postel, Adventní trh, Dlouhá chvíle, Xbox, Klání, Tip, Skříň, Sledování filmů, Desková hra, Legrace, Hračky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Nejsmutnější příběh! Miminko žilo jen sedmnáct minut. Z fotek až mrazí
Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod