Maminka.czKampaň

Děti a BDSM plyšáci? Kontroverzní kampaň slavné módní značky vyvolala vlnu nevole

Dita Mrázková 6.  12.  2022
Luxusní značka Balenciaga pořádně přestřelila. Čelí obrovské kritice z řad rodičů, kteří jsou pobouřeni z důvodu prezentace hororově vyhlížejících plyšových medvědů oděných ve stylu BDSM. Podívejte se na fotografie, které šokovaly celebrity i obyčejné mámy.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Španělský módní gigant Balenciaga čelil hněvu rodičů na sociálních sítích poté, co byly v jeho internetovém obchodě zveřejněny obrázky dětí, které se mazlí s kontroverzními plyšáky. Nedávná kampaň měla propagovat také dárkové předměty z jejich sortimentu, včetně hrnků na kávu nebo postrojů pro psy.

VIDEO: FASHION WEEK SS23

Nejkontroverznější fotografie hovoří za vše. Na jedné z nich je dívka s medvídkem, jehož jediné odění nápadně připomíná bondage postroj a černá krajková tanga. 
Na další je pak zobrazena dívenka držící kožený řemen spojený s dalším nepříliš roztomile vyhlížejícím plyšovým medvědem. Vedle špičatých kožených náramků kolem rukou a nohou má plyšová hračka na krku řetěz a visací zámek.
 

Klepněte pro větší obrázek

Není proto překvapením, že se na sociálních sítích strhla lavina nevole, a to především u rozhořčených rodičů. Ti označili plyšáky za strašidelné a nechutné. 

"Děsivé, kolik dospělých se na tom muselo podílet," uvedl jeden z uživatelů Twitteru. Další komentář zněl: "Rodiče, fotografové, kreativní ředitelé, copywriteři, zaměstnanci kreativních agentur, producenti, manažeři, inzerenti... A nikoho z nich nenapadlo: Počkat, a tohle je co?"

"Tohle je nechutné a hraničí to se zvrhlostí. Co vedlo rodiče těch dětí k tomu, aby si mysleli, že je to normální? To nedokážu pochopit," napsala další rozčílená matka.

Klepněte pro větší obrázek

Značka Balenciaga se po smršti rozhořčených reakcí ihned omluvila a kontroverzní fotografie stáhla ze všech sociálních sítí. Nevkusnou reklamní kampaň odsoudily i slavné příznivkyně značky, například pětinásobná máma Kim Kardashian nebo modelka Bella Hadid.

Luxusní módní dům podal na producenty kontroverzní reklamní kampaně žalobu ve výši 25 milionů dolarů. Ti si zřejmě myslí, že i negativní reklama je dobrá reklama, nicméně pod vánočním stromečkem děti podobné kousky asi nenajdou...

Témata: Děti, Rodiče, Sociální sítě, Celebrity, Móda, Reklama, modelka, nevkus, Skandál, Balenciaga, hračka, BDSM, Medvídek, Kim Kardashian, Kampaň, žaloba, Bella Hadid, Twitter, Kim Kardashianová, WEEK, Medvěd, Nevole, Plyšák, Módní značka, Mód, Oblečení a móda na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Ve dvou letech platila za nejkrásnější batole na světě. Jak vypadá a žije „živá panenka“ Aira Marie Brown dnes?
len
Životní příběh
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
PODCAST: Spánek miminek – co dělat, když se dítě v noci budí? Praktické tipy poradí lektorka Petra Pomajbíková
Víchová TerezaStöckbauerová Vanda
Podcasty
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Seriál Kukačky láme rekordy. Může matka vůbec poznat, že dítě není její? Ptáme se Lilie Khousnoutdinovy
Brožová Lenka
Seriál
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
PODCAST: Komunikace s dětmi: Zaveďte těchto 6 pravidel a budete si rozumět, radí koučka Jana Ondříčková
Víchová Tereza
Podcasty