Maminka.czPředškolák

Děti budou mít na konci prázdnin vlastní televizní program: D

LH 17.  6.  2013
Děti budou mít na konci prázdnin vlastní televizní program: D
Česká televize včera představila zbrusu nový televizní kanál určený výhradně dětem. Na vlastní program plný pohádek, zábavy i vzdělávání se děti mohou těšit 31. srpna, kdy bude slavnostně spuštěn.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Podobně jako klasické kanály bude mít „Déčko“ formátově bohatou skladbu: ke sledování si budete moci vybrat z hrané a animované tvorby, vzdělávání, magazínů, soutěží, cvičení a dokonce i zpravodajství a publicistiky.

Cílová věková skupina se pohybuje v rozmezí 4 až 12 let. „Filozofií dětského kanálu ČT :D je nabízet dětem kvalitní a pestrý program a děti zábavnou formou vzdělávat. Déčko chce být současně partnerem rodičů, kterým nabídne bezpečný program pro jejich děti,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Od 6 do 20 hodin

Také vysílací čas bude přizpůsoben malým divákům – u televizních obrazovek se budou moci pobavit denně od šesti hodin ráno až do osmé hodiny večerní. „Program ČT :D bude pro děti i jejich rodiče zcela přehledný a předvídatelný. Rozdělen je do sedmi programových typů, které tvoří opěrné pilíře programu. Základní dělení probíhá též podle věku dětí. Většina pořadů je určena buď dětem ve věku 4 až 8 let nebo starším dětem ve věku 8 až 12 let,“ říká výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.

U televize bez obav

Nespornou výhodou nového kanálu bude i jeho bezpečný obsah. Na vulgarity, násilí a podobné nepříliš výchovné vjemy, které se běžně z obrazovek valí, zde nenarazíte. Příjemným faktem je i absence klasické spotové reklamy. Rodičovskou péči televize sice nenahradí, určitě se ale shodneme, že vypomoci si sem tam kvalitním pořadem, které dítě zabaví, přijde více než vhod. A přesně to by Déčko chtělo všem rodičům poskytnout.

Témata: Děti, Předškolák, Školák, Výkonný ředitel, Generální ředitel, Pestrý program, Petr Koliha, Program, Věková skupina
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství