Maminka.czCelebrity

Děti nechci a nestydím se za to! 10 celebrit otevřeně sdílí, proč je jim dobře bez potomků

len 5.  4.  2024
Chce to odvahu si přiznat, že o děti prostě nestojíte. V naší kultuře se totiž ještě pořád předpokládá, že každá žena chce mít dítě, a pokud ho nemá, zřejmě „jí to nešlo, chudince“. Následujících deset slavných žen se odvážilo otevřít téma vědomé bezdětnosti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

I když věděly, že se na ně snese vlna hejtů, své rozhodnutí vzdát se možnosti vlastních, ale v mnoha případech i nevlastních dětí, si vesměs pochvalují. Vědí sice, že je spousta lidí bude soudit, ba i odsuzovat. Doufají ale, že svým jasným veřejným postojem dodají sílu a víru ženám, které se rozhodly stejně. A taky třeba nelitují.

OPRAH WINFREY (70): Kdybych měla děti, nenáviděly by mě

Klepněte pro větší obrázek

Když jí bylo čtrnáct, otěhotněla, ale potratila. Známé moderátorky se pak celý život lidé ptali, jestli plánuje potomky. Když už byla ve věku, kdy by jen těžko mohla děti povít, začali se jí pro změnu ptát, zda nějaké adoptuje. Její odpověď byla vždy jasná, a sice, že děti nechce. A důvod? „Kdybych měla děti, nenáviděly by mě. Něco by v mém životě muselo trpět a byly by to pravděpodobně ony,“ vysvětluje moderátorka. „Nebyla bych dobrou matkou. Nemám trpělivost. Umím to se štěňaty, ale tím to končí.“

Svého rozhodnutí vzdát se mateřství ovšem nelituje. „Hledali v tom senzaci. Já se ale vlastně cítím být matkou i tak. Jsem matka mnoha dětí na celém světě. Tolika jsem pomohla,“ říká Oprah, která založila v Africe školy a internáty pro tamní dívky, aby mohly dosáhnout vysněného vzdělání.

„Láska nemá žádné hranice. Nezáleží na tom, jestli dítě vyrostlo ve vaší děloze. Milovat můžete kohokoli. Nezáleží na věku. Můžete si k němu vytvořit vztah, když jde o pravou lásku,“ vzkazuje Oprah všem pochybovačům.

VIDEO: Celebrity, které neunesly svou slávu

Témata: Mateřství, Životy slavných, Kariéra, Matka, Celebrity, herečka, zpěvačka, Afrika, Drew Barrymore, mateřská láska, kultura, Hollywood, Oprah Winfrey, Ashley Judd, Kim Catrall, HELEN MIRREN, American Music Award, Dolly, Grammy Awards, Miley Cyrusová, Potomek, Chudinka, Oprah, Slavná žena, Zlatý glóbus