Maminka.czZnamení podle horoskopu

Děti podle horoskopu: Kozorozi. Malé slečny milují svět dospělých, páni kluci oplývají pořádkumilovností

Dita Mrázková 6.  11.  2022
Patříte mezi rodiče, kteří si po narození dítěte nechávají sestavit jeho horoskop a o znamení zvěrokruhu mají vše pečlivě nastudováno? Nebo nějaké postavení planet vůbec neřešíte? Ať tak či onak, dozvědět se víc o charakteru svého malého pokladu není na škodu. Dnes odhalíme povahu malých Kozorohů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Děti narozené ve znamení Kozoroha (22. 12.–20. 1.) jsou neochvějným pilířem každé rodiny. Jen málokteré znamení dokáže lpět na rodinné pohodě víc než právě toto.

Touha po dokonalosti je v nich hluboce zakořeněná. Tyto děti vědí, že se narodily, aby dosáhly pomyslného vrcholu, nic mezi tím pro ně neexistuje. Malým Kozorohům je třeba hodně připomínat, že praxe a úsilí vedou k úspěchu, po kterém tolik touží.

VIDEO: HOROSKOPY: DĚTI VE ZNAMENÍ KOZOROHA

Děti Kozorozi jsou nadevše konzervativní. Nerady mění školy nebo se stěhují, zato zbožňují tradice. A taky plány, bez nich by byl jejich život jeden velký chaos.

Klepněte pro větší obrázek

Nejlepším hřištěm pro ně bude sama příroda. Pobyt venku je vyživuje a naplňuje a je to také místo, kam se uchýlí, když potřebují přemýšlet nebo zpracovávat změny. Nebuďte překvapeni, když zjistíte, že vašeho malého Kozoroha přitahuje atletika nebo hudba a všemožné muzicírování.

Když nemají zábavu, vystačí si s dospěláky. Když svému dítku řeknete "musíš jet se mnou do práce", úplně se rozzáří! Svět dospělých jim totiž hodně imponuje. 

Jsou to děti bystré, pilné, rády bývají od rodičů zaúkolovány, dávají přednost logice před emocemi a často projevují pozoruhodnou moudrost a umění naslouchat. 

Dívka Kozoroh

Klepněte pro větší obrázek

Jedna věc, které si rodiče dívky Kozoroha všimnou velmi brzy, je, že není "malé dítě". Malé Kozorožky totiž mluví i jednají jako dospělé.

Vaše dcera se ale může ukázat také jako tvrdohlavá (malé růžky prostě nezapře) a proměnlivá (z radostné bytůstky se záhy promění v melancholickou). Během těchto emočních výkyvů jí buďte připraveni dát extra porci lásky a pozornosti. 

Nemá ráda rozbroje a konflikty, rozhodně s vámi nebude ráno bojovat o to, co si vzít na sebe. Naopak miluje řád, zaběhnutou rutinu, a to především ráno. Když je narušena, dokáže ji to vyvést z rovnováhy daleko snáz než jiná znamení zvěrokruhu.

Zralost dívek v tomto znamení znamená, že jsou přirozeně přitahovány staršími dětmi a dospělými. Jejich schopnost komunikovat na stejné úrovni nemá obdoby. Jakmile si Kozorožka vybere přítele, pevně se ho drží a v kontaktu s ním zůstává mnoho let.

Při hraní vaše dcera dává přednost tomu, aby dělala něco, co cítí, že má smysl. Skvělým místem je pro ni zahrada, na které jí připravte malé zázemí. Tento prostor využije ke všemu – od studia až po přemítání o záhadách života.

Chlapec Kozoroh

Klepněte pro větší obrázek

I rohatí kluci jsou v podstatě "mladí staří", žádné velké lumpárny ani průšvihy na triku moc nemívají. Bývají hodně orientovaní na úspěch a v podstatě jsou si jistí ve všem, do čeho se pustí. Dosahují vrcholů rychleji než jejich vrstevníci. 

Jediná věc, která otřásá rovnováhou malého Kozoroha, je, když se cítí nedoceněný nebo zesměšněný. To ho vyřadí ze hry, někdy i na celé týdny. Správná dávka ocenění od mámy a táty může být pro jeho ego velmi užitečná.

Důležité jsou pro něj etiketa, upravený vzhled i hezké oblečení. Aby Kozoroh chlapec záměrně skákal do každé louže? Tak to opravdu nehrozí. Je přece "dospělý".

Dalším velkým plusem (obzvlášť pro mámy) je to, že hoši v tomto znamení nejsou bordeláři. Naopak, pořádek milují a trička poskládaná do komínku nejsou žádnou výjimkou. 

Učí se dobře, jen bývá někdy problém se zmeškáním termínů. Je to proto, že mají svou vlastní představu o načasování a přístupu. Jsou pečliví, takže věci pak trvají déle, než by jinak mohly. Nicméně toto dítě bere odpovědnost vážně, a tudíž odpadá neustálé sekýrování k dokončení úkolů. Jak úlevné!

Témata: Děti, Výchova, Psychika, Znamení podle horoskopu, Povahové rysy, povaha, astrologie, Chlapec, Kozoroh, Dívka, Charakter, Dospělí, Pilíř, Moudrost, Horoskop, Pořádkumilovnost, Komín, Znamení zvěrokruhu, Malá slečna, Svět dospělých, Kluk