Maminka.czZnamení podle horoskopu

Děti podle horoskopu: Lvi. Skuteční páni džungle, kteří neuznávají autoritu a neodpouští lež

Dita Mrázková 8.  1.  2023
Patříte mezi rodiče, kteří si po narození dítěte nechávají sestavit jeho horoskop a o znamení zvěrokruhu mají vše pečlivě nastudováno? Nebo nějaké postavení planet vůbec neřešíte? Ať tak či onak, dozvědět se víc o charakteru svého malého pokladu není na škodu. Dnes se podíváme na zoubek malým Lvům.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Toto hvězdné znamení (23. 7. až 23. 8.) nabízí spoustu náklonnosti všem ze svého nejbližšího okolí, navíc s pocitem sebedůvěry daleko přesahující jeho věk. Děti ve znamení Lva jen těžko přijímají jakoukoliv autoritu, takže to s nimi bude ve školkách či školách kapku složitější.

VIDEO: HOROSKOPY: DÍTĚ VE ZNAMENÍ LVA

Lvi velmi pozitivně reagují na povzbuzení a pochvalu. To v nich vyvolává obrovskou radost a (zdánlivě) nevyčerpatelnou energii. Kamkoli přijdou, vedou ostatní, ať už organizují hru na hřišti nebo se dobrovolně ujmou vedení skupiny ve škole.

I když se děti ve znamení Lva učí snadno, ve skutečnosti se neučí "z hlavy". Rozhodně jsou malí Lvi spíše praktičtí, takže přimět je k učení a domácím úkolům může být někdy skutečný problém. Nejlepším způsobem, jak to překonat, je zmínit se Lvíčkovi o tom, jak ho dobré známky posunou mezi vrstevníky do čela a udělají z něj "pána tvorstva".

Klepněte pro větší obrázek

Malý Lev nemá moc rád spánek ani příliš brzké usínání, a to všechno ze strachu, že něco důležitého zmešká. Možná budete muset po návratu z porodnice vytvořit pevný řád pro čas spánku, v pozdějším věku by to mohl být trochu boj... Nezapomeňte, že děti v tomto znamení mají velmi vysokou hladinu energie, což jim ztěžuje "přeřazení na nižší rychlost". 

Pokud jde o sdílení domácích prací, nezapomeňte myslet jako král. Vaše dítě chce důležité úkoly, ne "blbosti", jako je třeba uklízení oblečení. 

Opravdu hodně velký pozor si dejte na to, co malému Lvíčkovi říkáte. Jednou z jeho nejsilnějších osobnostních vlastností je, že nesnese sebemenší lež (bude si ji totiž pamatovat velmi dlouho).

Dívka Lev

Klepněte pro větší obrázek

Vaše dcera ve znamení Lva se bude hlasitě smát, naplno žít a vášnivě milovat. Nenechte se však zmást tím, že neumí používat své drápy se stejnou rychlostí jako svůj důvtip. Když se rozzlobí, dejte jí prostor a místo k vychladnutí, než vůbec začnete přemýšlet o trestu. Duše Lva je spíše pozemská než nebeská. Duchovní výpravy nejsou její parketa, místo náboženství ji přihlaste raději do divadelního kroužku.

Pro vás jako rodiče musí být důležité projevovat lásku a náklonnost vůči sobě navzájem i vůči dítěti, aby se později v životě nebálo citových závazků. Nesnažte se skrývat způsob, jakým řešíte problémy. Malá Lvice si lehce všimne, že je něco v nepořádku. A může si myslet, že je to její vina.

Pokud jde o celkové chování, dívka ve znamení Lva má přirozené sebevědomí, někdy se může zdát, že je ho až příliš, ale pokud se dobře pěstuje, může jí pomoct dosáhnout úspěchu v usilování o  jakýkoli zvolený cíl. Už teď se považuje za královnu své džungle, což z ní dělá skutečně vznešenou šelmu, někdy až hodně zastrašující své vrstevníky.

Dívka ve znamení Lva je na své přátele velmi hodná a snadno si je získá. Její přístupnost je pro vrstevníky nakažlivá, stejně jako její loajalita. 

Chlapec Lev

Klepněte pro větší obrázek

Milí rodiče, zřejmě máte doma malého mistra jeviště! Dejte mu šanci být v záři reflektorů a on bude šťastný. Přirozená touha po pozornosti je u chlapců v tomto znamení zásadní stejně jako jejich přátelská povaha. Mějte doma pořádnou zásobu občerstvení, protože nikdy nevíte, koho malý Lev pozve domů. 

Obrovské charisma může vašemu chlapci pořádně zamotat hlavu. K ovládnutí krále zvířat je proto třeba neustálého rodičovského usměrňování. Dávejte si také pozor na jeho panovačnost. Někdy jeho sebevědomé pohazování hřívou může na okolí působit arogantně a je na vás vést ho odmala k jisté pokoře, která není jeho zrovna silnou stránkou. 

Stejně jako v případě pokory ani diplomacie není v herním plánu malého Lva. Pokud mu někdo ublížil, odpuštění bude trvat velmi velmi dlouho. Lvi jsou pověstní tím, že si v sobě umí udržet zášť. Jediný způsob, jak svému dítěti v tomto ohledu pomoct, je jít mu příkladem.

Pan Lev si velmi váží vaší kuchyně, zvlášť když mu sem tam dáte nějakou tu vytříbenou pochoutku. Rád také chodí do restaurací a nosí pěkné oblečení. Všechny tyto atributy dodávají Lvu vnější sebevědomí, které používá jako štít, jímž zakrývá velmi citlivé srdce.

Přijde-li období dospívání, musí si rodiče dát pozor na zamilovaného Lva. Lví vášnivost  předčí už jen Štíři. Chlapec ve Lvu je přímo náchylný k "otravě testosteronem". Na druhou stranu dobře vychovaný mladík ve znamení Lva bude vždy galantní!

Témata: Děti, Mateřství, Rodiče, Výchova, Rodičovství, Chování a vztahy, Znamení podle horoskopu, Emoce, Dívka, astrologie, Chlapec, povaha, Povahové rysy, Lev, Horoskop, Pán, Džungle, Znamení, Lež, Znamení zvěrokruhu
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Nejstarší miminka na světě slaví první Vánoce. Jako o embrya o ně 30 let nikdo nestál
Brožová Lenka
Příběhy
Je jí 23, ale vypadá na 8: Uvízla jsem v těle dítěte, říká dívka, která trpí vzácným onemocněním
Mrázková Dita
Životní příběh