Maminka.czDěti a mateřství

Dětín.cz: Můžete si koupit dítě přes e-shop?

Šálí mě zrak? Opravdu jsme dospěli k něčemu tak absurdnímu, jako je prodej dětí? Navíc zcela bez obalu a „natvrdo“ přes e-shop? Naštěstí ne, jedná se totiž o novou kampaň Dětín.cz, která se snaží upozornit na problematiku pohřešovaných dětí.
29. 5. 2013
Dětín.cz: Můžete si koupit dítě přes e-shop?

Nová kampaň si klade za cíl zprvu trochu šokovat, což se jí nepochybně daří. Počáteční zděšení se snaží vyburcovat k hlubšímu zamyšlení a především k aktivnímu činu – příspěvku na Linku bezpečí, která každoročně pořádásbírku Pomněnkový den (resp. týden).

Takzvaná „elektronická pomněnka“ letos umožňuje snadno a rychle přispět 30 korunami ve prospěch nonstop telefonické služby, kam se mohou děti a mladiství v tíživých životních situacích kdykoliv obrátit. Podpořit Linku bezpečí, která působí na poli prevence a snaží se minimalizovat riziko ztráty či únosů dětí, je možné z pohodlí vašeho domova. Stačí vám doslova pár „kliků“.

„Vysoký počet reakcí, které celou problematiku pochopily tak, jak jsme zamýšleli, je pro nás důkazem, že naše cesta nebyla nesprávná a strategie je pochopitelná. Pravidelně reakce pečlivě monitorujeme a vysvětlujeme více tam, kde je třeba. Máme případy jedinců, kterým se kampaň na počátku zdála hloupá a urážející, ale po dalším vysvětlení se reakce zmírnila a jedinec uznal, že na tom vlastně něco je. A pro to si myslíme, že to cenu má.“uvádí mluvčí Linky bezpečí.

Témata:Děti
Přidat příspěvek
Komentáře k článku
Mohlo by vás zajímat
Serena se inspirovala Demi Moor. Které další slavné ženy se v těhotenství odhalily?
Jaký dárek za vysvědčení? Děti potěší maličkost nebo návštěva cukrárny
Dvouletá holčička trpí alzheimerem. Zapomene vše, co se naučila
Krvácíte po sexu? Pozor, může to mít vážné důvody!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu